Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Autor Wiadomość
Gruchu Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 241
Imię: Łukasz
Skąd: ok./Dębicy
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Panowie, wybaczcie moje wywody, może to głupi temat, ale piszę w offtopie;P powiedzcie mi jak to jest, że tak wszyscy jesteście za tymi Rometami? Skąd się to wzięło? Kiedy zaczęło? Jak od jakiegoś czasu Was tu obserwuję to już sam nie wiem, czy to jest marketing szeptany, kryptoreklama czy zwykły patriotyzm lokalny.

Dajmy na to taki temat "Simson". Napisać coś o tym motorowerze to zaraz gwar, że Szwab i że za nic w świecie byście tym nie jeździli. Słucham Was jak to z wami jest?

Myślę głownie o klubowiczach:F
11-10-2011 20:09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Leszek Offline
Chartkorowiec
*


Liczba postów: 818
Imię: Leszek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #2
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Romet, to chyba jedyna tak znacząca i legendarna marka ( nie mówię o nowym Romet-Motors ) to był gigant, po za tym każdy lubi to co ma i najważniejsze : Romet ma duszę Big Grin
Romet to pewien klimat, Romet = PRL, mi to odpowiada

To nie jest tak że Szwab to źle, jak bym miał wybrać pomiędzy chinolem a Simkiem to bym Sima brał. Ale z pewnych względów mam Rometa, bo jest polski , bo moi dziadkowie pracowali w fabryce,bo to część dziedzictwa, unikat, fajnie wiedzieć że te 20 lat temu jeszcze niedaleko gdzie mieszkam ( Przemek ma najbliżej Tongue ) wyjeżdżały inne Romki, w tym mój .

Poza tym, najważniejsze dla mnie jest to, że po prostu jazda tym to czysta przyjemność i frajda Big Grin ( poza wydatkami i naprawami Tongue ale i do tego można się przyzwyczaić )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011 20:20:00 przez Leszek.)
11-10-2011 20:13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek Niedostępny
Klubowicz
*


Liczba postów: 1,740
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Po 1 mozna powiedziec ,ze jestem zwiazany z tym od dziecka. Od fabryki (teraz pozostalosciach) dzieli mnie tylko plot z drutu Big Grin Po 2 mieszkam na ulicy gdzie praktycznie kazdy pracowal w Romecie. Po 3 nienawidze chinskich kibli dlatego ,ze to one "pomogly" upasc Rometowi. Po 4 kto lubi szwabow? Jak mozna lubic cos co jest wyprodukowane w szwabii pozniej 2005 r (chodzi o samochody :F)? Przeciez oni zamordowali ponad 6 mln obywateli Polski. W moim jak i wiekszosci przypadkow to patriotyzm lokalny.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011 20:20:48 przez Przemek.)
11-10-2011 20:19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gruchu Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 241
Imię: Łukasz
Skąd: ok./Dębicy
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
O widziszSmile jak wygląda teraz teren fabryki? Ktoś to kupił? Coś się tam teraz produkuje?
11-10-2011 20:24:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mikołaj Offline
Dziecko słoneczka :D
*


Liczba postów: 1,592
Imię: Mikołaj
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
no wiec tak ja jak mialem 4lata to tata przywiuzl do domu piekna czerwona motorynke pomy 50-m-2 kupiona za kosmiczna sume 80zl i odrazu sie w niej zakochalem. w wieku 6-7lat zaczolem jezdzic nia i juz bylo pieknie ale caly czas bylo klapanie jaki to simson nie jest cudowny wiec kiedys kumpel dal mi sie przejechac i poopowiadal jak on mu sie psuje i przestalem wiezyc w bajki ze simek jest cudowny a chinskim sraczem mialem w zyciu 2 razy koazje sie przejechac jedna to byla yamaha w niemczech i nie zrobila na mnie pozywywnego wrazenia a drugi sracz to mikolaja tata przywiuzl z niemiec i naprawial jak naprawil to dal nam sie przejechac ale mi sie to nie podobalo a z reszta zaraz sie spier*olil wiec nie ma co wiecej gadac na temat chinoli a wracajac do tematu szwabow to powiem tak od kiedy mam ogara z silnikiem jawki nie widze lepszego pojazdu z czasow prl-u pawel4don nie wiem czy escze ma taki nick bo on go ciagle zmienia jezdzi szwabem i ciagle cos przy nim robi a ja dla przykladu dzisiaj pojechalem do szkoly okolo 7km i w szkole sie okazlo ze musze jechac w jedno miejsce od szkoly oddalone o jakies 20km czyli spowrotem mialem 27km i ogi nawet nie jeknol pojechal i wrocil bez zadnego problemu dlatego jawka na dzien dzisiejszy jest najlepsza i przedewszystkim ma jedna cholerna przewage a mianowicie jak ja sie dobrze zrobi to bedzie chodzila dlugo a z polskimi silnikami to juz tak kolorowo nie jest z kolei w szawabach ukrecaja sie magneta pala sprzegla padaja jakies moduly itd...

OGAR 200 NA MOJEMOTO.PL
MOTORYNKA NA MOJEMOTO.PL

obraz
11-10-2011 20:42:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomasso94 Offline
Przebiegły Administrator :D
Administratorzy


Liczba postów: 4,144
Imię: Tomasz
Skąd: Będzin / Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Ja tak samo, od małego tylko Romet w głowie Big Grin Zawsze interesowała mnie ta fabryka, pamiętam jak tam kupowałem mój pierwszy rower, BMX'a. Od tego się zaczęło Wink

Myślę że większość klubowiczów poprostu czuje coś do tego Rometu. Jest to wręcz lokalny symbol Bydgoszczy, a w sumie Brdyujścia i Fordonu, gdzie większość z Nas mieszka. Na hasło Romet we mnie na przykład budzi się takie skojarzenie, że to nasze, tutejsze. To nasza mała dzielnicowa historia. Teraz na miejscu hal produkcyjnych rosną chwasty, a biurowiec przejęła Bydgosta i zrobiła tam biura.

Jeśli bardzo chcesz mogę się wybrać zrobić obszerną sesję zdjęciową Wink

Pasję do Rometu może mieć każdy, klubowicze po prostu pojawiają się na zlotach, nic więcej Big Grin

- Volvo V70 II
- Honda Transalp 600V
- Romet Kadet 110 Automatic
- Romet Komar
- Romet Ogar 200
- Opel Astra G

*** ...i wtedy rzekł - Nie da się. ~ Tomasso94 ***
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011 20:54:37 przez Tomasso94.)
11-10-2011 20:46:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kubek125 Offline
Technik-Akrobata
*


Liczba postów: 598
Imię: Kuba
Skąd: Rewal
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Ja nie jestem klubowiczem ale też coś powiem.Wogle to od dziecka kochałem romety i miałem na ich punkcie cośBig Grin. Ja chcem żeby za kilkadziesiąt lat ludzie pamiętali o tym że kiedyś kiedy w PRL była sobie fabryka Romet i że to było w całości Polskie i dobre a nawet bardzo dobre a nie jak teraz..... Oprócz tego u mnie w rodzinie zawsze jeździło się Rometami. I jeszcze nie chcem żeby załuszmy taki poczciwy Komar nie był gwoździem od drzwi jakiegoś kogoś. I jeszcze na koniec chciałem powiedzieć że rometki będe zbierał do końca życia i lubie romety bo to frajda ze wszystkiego z napraw z jazdy z renowacji i jeszcze je lubie dlatego że jestem patriotąBig Grin

Moje maszynki
KTM EXC 525 04'
Simson S51 Enduro 83'
Romet Pony M2
Romet 50 T1 81'
Romet Komar 2350 72'
Romet Komar 2350 76'

Na forum od 2011 Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011 20:55:42 przez Kubek125.)
11-10-2011 20:51:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
saper1923 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 218
Imię: Kuba
Skąd: Świątniki Górne
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #8
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Ja tak ogólnie to mam sentyment do Polskiej Motoryzacji. Od małego każdy w rodzinie miał albo Dużego Fiata lub Malucha i sąsiedzi tak samo. Z Rometem zaczęło się tak że mój brat kupił sobie dawniej motorynę i jeździłem z nim w 2. Czasami braliśmy Rometa od wójka którego teraz mam i tak samo nawet na składaku wigry3 w 2 lub w 3 osoby jeździliśmy. Strasznie podobały mi się Romety i w ogóle stara Polska Motoryzacja.
Myślę że zawsze będę miał bzika na tym punkcie.

Zobaczcie mojego Rometa :
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=1501Big Grin
Malowanie Rometa czas zacząć !


Niech żyje polska motoryzacja !
11-10-2011 21:19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gruchu Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 241
Imię: Łukasz
Skąd: ok./Dębicy
Pojazd: Romet Komar
Post: #9
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Tomek jak Ci się będzie nudzić to możesz zdjęcia porobić, nie wiem jak inni użytkownicy, ale ja z chęcią oglądnę. Też mam sentyment do PRL, mimo, że go nie pamiętam zbyt dobrze bo miałem dwa lata jak system upadł, ale pamiętam np. syfony, radia Unitra czy Ewa, kwadratowe odkurzacze i fiaty 126p Smile) a z Rometami zaczęło się nie dawno jak wyciągnąłem tego swojego z garażuBig Grin jedynie czego żałuję to tego, że nie mam drygu do napraw tylko wszystko muszę płacić, jak mi ktoś przy nim porobi:/
11-10-2011 21:33:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek Niedostępny
Klubowicz
*


Liczba postów: 1,740
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #10
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
Grucha jak bede mial czas to zrobie zdjecia.

11-10-2011 21:56:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
patrykkol997 Niedostępny
LwG
*


Liczba postów: 961
Imię: Patryk
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
U mnie dziadek miał kadeta, którego sprzedał i pradziadek trzymał w piwnicy komara sport, komara na pedały, ogara 200 i 205. Wszystkie poszły na złom oprócz ogara 205 którym jeździ mój wujek. Mój tata miał poloneza z 1996r od nowości, który 2 lata temu poszedł na żyletki za 300zł (miał wtedy 80tys przebiegu) jak go sprzedał to płakałem (naprawdę). Rok temu w sierpniu kolega kupił sobie ince spartan(kibel leży teraz zatarty w szopie Smile ) i zacząłem prosić tatę żeby mi motorek kupił, ale po pewnym czasie mi przeszło. We wrześniu 2010 nie potrafiłem zmienić opony w rowerze i tata powiedział mi że jak był w moim wieku to motorki już naprawiał i od tego się zaczęło. Pierwszym moim pojazdem miał być komar od sąsiadki która ma dom w Marcinkowicach(świętokrzyskie). Komar był po remoncie kapitalnym i miał ok. 3 tys przebiegu ale było to 130km ode mnie, a właściciel nie żył więc mogły by być problemy.W kwietniu 2011 zacząłem obserwować aukcję z kadetem za 300zł, a był on 20km ode mnie(Rudziczka, śląskie). Kadet miał papiery, zieloną blachę i był całkowicie sprawny(jedynie tuleje wahacza były do wymiany) i go kupiłem. Od jego kupna zostało przejechane 1100km, został wyszlifowany cylinder i dobrze dotarty, wymieniony olej, tarcze sprzęgła i tuleje wahacza. Zdarzyły się tylko 2 poważne awarie: posypał się automat zmiany biegów którego zregenerowałem i padł simer od strony sprzęgła.Kadet ma przejechane ok 10 tys km. Dla mnie romety to pasja i historia polskiej motoryzacji, a upadek komuny przyczynił się do upadku Rometa i FSO.

Moje pojazdy.

Cytat: Jeszcze Ci dobry cylinder znajdziemy, żeliwny, jak się zatrze to do szlifu i znów powrót na wysokie obroty.
Sprzedam: http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/15C5W/
11-10-2011 22:00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Chartkorowiec
*


Liczba postów: 818
Imię: Leszek
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Chart
Post: #12
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
nie upadek komuny, tylko źle przeprowadzona prywatyzacja ( w Romecie ) no i po części upadek, poprzez najazd tanich motorowerów z za granicy
11-10-2011 23:40:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
djdar_95 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 99
Imię: Dariusz
Skąd: Warlubie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #13
RE: Marketing szeptany, kryptoreklama, patriotyzm lokalny?
U mnie rometa miał ojciec, dziadek z jednej, jak i z drugiej strony (miałem okazję jednego dostać, ale został oddany komuś innemu -.-). Gdy miałem te 11 lat chciałem mieć zawsze motorynkę :F. Zresztą uczyłem się jeździć na motorynce sąsiada, którą trzyma do dziś Big Grin. W wieku 13 lat zakupiłem łogarka 200 za 180 zł. Niezła skarbonka, ale dziś jeździ wyśmienicie Big Grin. Simkiem miałem okazję jeździć dwa razy. Nawet się jeździ fajnie, ale to nie jest to... a chińskim szmelcem też jeździłem, ale nigdy do tego czegoś nie wsiąde -.-. Romety (te stare) mają w sobie to coś... Do swojej maszyny jestem naprawdę przywiązany.. wkońcu to mój pierwszy w życiu pojazd, którego utrzymuje Smile. Ma u mnie dożywocie (chyba) :F. A zastanawiam się czy nie dokupić sobie jeszcze innego piżdzika spod znaku pegaza Big Grin. Na moje jest to patriotyzm Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2011 18:06:14 przez djdar_95.)
12-10-2011 18:03:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2984
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165815
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 106
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 56
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53830
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 34
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 560
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 271
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 89
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52077
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 109
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10898
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65

Reklama