Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Pelikan i Struś
Autor Wiadomość
PawDan Offline
Nowy
*


Liczba postów: 33
Imię: Franek Kimono
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Romet Pelikan i Struś
Witam wszystkich.
Po ostatnich wpisach w „nasze rowery” tak jakoś poważnie się zrobiło Wink Duże rowery, na dużych kołach, zapewne dla dużych ludzi, dużych czyli zapewne poważnych Wink To może dla odmiany kilka fotek Rometa dla dzieci Smile Na kołach 16 calowych. Pelikan rocznik 1983 w wersji „max gadżet” Wink Właściwie do „max” brakuje kilku rzeczy: zastanawiałem się nad dodatkową lampką tylną. Również bateryjną jak ta przednia i fajnie byłoby dorwać takie urządzonko, które zakłada się na manetkę na kierownicy i wydaje ono dźwięki imitujące warczenie silnika Smile Ale kupienie tego graniczy chyba z cudem Smile

Pelikan został kupiony za 50zł na tablica.pl w wersji golas: tzn bez gadżetów, oświetlenia i miał rozklekotane pedały. Mimo to był jednak świetnie zachowany. Lakier jest oryginalny i tylko gdzie niegdzie został podmalowany punktowo zaprawkowo za pomocą szpilki Smile Koła i chromy wystarczyło wypolerować, opony i plastiki przetrzeć odpowiednimi kosmetykami stosowanymi np do czyszczenia samochodu. Pedały kupiłem sprawne na pchlim targu za 10zł/komplet. Jedynie osłona łańcuha została pomalowana w całości, ponieważ była mocno sfatygowana. Również bagażnik został tu i ówdzie tryśnięty sprayem zmieszanym pod kolor w mieszalni lakierów samochodowych. Acha, kupiłem również nową naklejkę z nazwą roweru gdyż oryginalna była z jednej strony poważnie zdarta. Przesmarowałem tu i ówdzie, podpompowałem koła. Pojazd bez zająknięcia przejechał jakieś 25-30 kilometrów w czasie swojego debiutu na zlocie zabytkowych rowerów. Pozdrawiam Romeciarzy Smile








Mam nadzieję, że nie za dużo fotek wrzuciłem...
20-10-2013 02:44:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Przemi998 Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 5,105
Imię: Przemek
Skąd: Zakrzewo
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Romet Pelikan i Struś
Zatkalo mnie ten rower jest przepiekny. Gratuluje ze go do takiego stanu doprowadziles. Masz jakes zdj jak go kupiles? Masz zamiar jakes rowery kupic? ;P

Moje Maszyny:
komar 2352
Romet Polo
Sprzedane:
Romet 50 t-1
Romet ogar 205
Jawa kaczka
komar 2330
20-10-2013 03:21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wnusiu94 Offline
Moderator Działu Rowerowego
Moderatorzy


Liczba postów: 3,184
Imię: Adam
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #3
RE: Romet Pelikan i Struś
(20-10-2013 02:44:43)PawDan napisał(a):  fajnie byłoby dorwać takie urządzonko, które zakłada się na manetkę na kierownicy i wydaje ono dźwięki imitujące warczenie silnika Smile Ale kupienie tego graniczy chyba z cudem Smile

W marketach można to dostać.

Legenda nie umiera nigdy. | Różowy Składak - Zapraszam!
20-10-2013 10:33:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Sołtys Offline
Ja tu tylko sprzątam...
*


Liczba postów: 1,557
Imię: Bartek
Skąd: Sokołów Małopolski
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Romet Pelikan i Struś
Jest rewelacyjny! Big Grin Wszystkie detale wspaniałe, wszystko z epoki. Rowerek jest epicki! Smile
Bez wątpienia najładniejszy Pelikan, jakiego widziałem. Wink

facebook.com/oldromet - Zapraszam!
20-10-2013 11:46:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
van de loro Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 232
Imię: Marcin
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Romet Pelikan i Struś
Musze przyznać, że czytając posta o tych "max gadzetach" to pomyslałem będzie nie zła wiocha. Ale ogladając zdjęcia natychmiast zmieniłem zdanie.
Muszę przyznać, że rower prezentuje sie rewelacyjnie. Tym bardzej, że miałem takiego w podobnym kolorze w wersji universal w zielonym metaliku. Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinRolleyesRolleyes
Dodatki faktycznie w zbogaciły ten okaz. Miałem taką lampę i migacze, brakuje Ci z tyłu. Nie masz czy nie załozyłeś? Napisz skąd je masz ?
tak trzymaj, fajne zdjęcia Big Grin Lusterko rewelacja Big Grin

Pamiętaj tylko co za dużo, to nie zdrowo. Do kiczu droga nie daleka. "Pierdzącą rączkę" możesz dostać w tesko, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Moje rowery:
Schwinn Hornet - 2013
i
Romet Universal - 1978 (bananarama 1) http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=8377
Cross 2 - 1988 (bananarama 2) http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19940
Wigry 3 - 1983 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19434
Jubilat - 1996
Reksio - 1996 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=8380
dawniej: Universal (Pelikan) - 1970

http://www.poleasingowe-lodz.gratka.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2013 20:29:15 przez van de loro.)
20-10-2013 20:25:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojski Offline
Nie wiem co tu napisać
*


Liczba postów: 437
Imię: Wojtek
Skąd: Szczecinek
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Romet Pelikan i Struś
Prawdziwy kosmos! Mam taką manetkę, poszukam.

Romet Wigry 3 84'
Romet Wigry 3 82'
Romet Wigry 3 82'
Romet Wigry 3 85'
Romet Universal 81' (Wigry 5)
Romet GIL 81 Romet Wigry 3 84' Romet Wigry 3 89' Romet Universal-Flaming 98'(?)
20-10-2013 20:27:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PawDan Offline
Nowy
*


Liczba postów: 33
Imię: Franek Kimono
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Romet Pelikan i Struś
Witam. Fajnie, że oglądanie Pelikana ucieszyło choć na chwilę kilka osób, bo mnie on cieszy cały czas Smile Nigdy nie widziałem takiego zielonego Pelikana w metaliku, ale pewnie wyglądał super. Pelikan w wersji UNIVERSAL zapewne posiadał też opony z białym bokiem. Ja myślałem o takich oponach do swojego ale odpuściłem sobie, bo zielone Pelikany jakoś zawsze kojarzyły mi sie tylko z czarnymi oponami. Mój ma naklejkę "LUX" ale chyba dotyczy to tego, że posiadał fabrycznie oświetlenie. VAN DE LORO - nie wiem o jakiej lampie tylnej piszesz, ale mam taką na baterie przyczepianą z tyłu na ramę. Planuję ją zamontować. Miałem też w planach założenie drugiej lampy migaczy pod tylny odblask na tylnym błotniku, ale wtedy na kierownicy robi się strasznie dużo kabelków.... Przemyślę to jeszcze....

Co do "pierdzącej manetki" to zależałoby mi na takiej starej, z epoki. Wojski, jeśli miałbyś do sprzedania, byłbym szalenie wdzięczny. Generalnie to tyle co planuję jeszcze do niego ewentualnie założyć. Mam jeszcze koszyk na bidon z epoki, chyba taki jak do Huragana czy coś.... ale nie zakładałem, bo jakoś nie wyglądał ciekawie na takiej małej ramie. Wszystkie gadżety kupiłem na znanym serwisie aukcyjnym. No, oprócz okrągłych koralików na tylnym kole, bo są one ze starego Jubilata mojej dziewczyny. Posiadm też bardzo łdnie zachowaną lampkę przednią ROMET w standrdowym kształcie, ale ta bateryjna wydała mi się bardziej ciekawa w kształcie Wink

Co do innych rowerów to obecnie czaję się na jakiegoś UNIVERSALA na bazie Wigry albo jakiegoś innego starego polskiego składaka: Karat, Sokół lub Czajka itp. Ale nie ukrywam, że czekm na jakiś defiladowy okaz Smile
20-10-2013 22:29:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Romet Pelikan i Struś
Śliczny - gadżety bomba!Big Grin
Zgadzam się z Sołtysem - najlepszy Pelikan jakiego Polska
gościła na swoich drogach!Big GrinSmile

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
20-10-2013 22:45:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #9
RE: Romet Pelikan i Struś
Powiem tak. Gadżetów aż za dużo. I to jest piękneBig Grin

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
20-10-2013 22:47:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: Romet Pelikan i Struś
Gadżetów więcej się napchać nie mogło! Big Grin ale spoko wygląda! Smile

Przez dłuższą chwilę, jak zobaczyłem temat, się zastanawiałem, co to jest Romet Struś ? Tongue ale foty wszystko tłumaczą Big Grin


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
20-10-2013 22:59:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MichalSR50 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,541
Imię: Michał
Skąd: Otwock
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #11
RE: Romet Pelikan i Struś
To tyle się zmieści na tak malutkim rowerku? Big Grin Jak ja uwielbiam takie choinki, mój to pełna bieda w porównaniu z tym. Genialny Smile

20-10-2013 23:40:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
van de loro Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 232
Imię: Marcin
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Romet Pelikan i Struś
(20-10-2013 22:29:29)PawDan napisał(a):  1.Nigdy nie widziałem takiego zielonego Pelikana w metaliku, ale pewnie wyglądał super. Pelikan w wersji UNIVERSAL zapewne posiadał też opony z białym bokiem.

tak, wygladał super. Rocznik 1970. Universal wersja na export ciemny zielony metalik, a opony miał całe białe ze starym bierznikiem rodem z Czajki lub Flaminga.

(20-10-2013 22:29:29)PawDan napisał(a):  2.Ja myślałem o takich oponach do swojego ale odpuściłem sobie, bo zielone Pelikany jakoś zawsze kojarzyły mi sie tylko z czarnymi oponami.
Raczej tak, biało czarne raczej były na export. Wiemy równiez że Wigry raczej też miały zazwyczaj czarne opony, a jedna były odstepstwa od tej reguły. Jak nie mieli czarnych to zakładali biało czarne. Tak samo było z bagażnikami, nie które dostwały chromowane.
Ty masz Luxa, dopuszczalna jest taka modyfikacja. Strzelać z tego niebedziesz. :F

(20-10-2013 22:29:29)PawDan napisał(a):  3. Mój ma naklejkę "LUX" ale chyba dotyczy to tego, że posiadał fabrycznie oświetlenie.
Najprawdopodobniej, moższ mieć rację.

VAN DE LORO - nie wiem o jakiej lampie tylnej piszesz, ale mam taką na baterie przyczepianą z tyłu na ramę. Planuję ją zamontować. Miałem też w planach założenie drugiej lampy migaczy pod tylny odblask na tylnym błotniku, ale wtedy na kierownicy robi się strasznie dużo kabelków.... Przemyślę to jeszcze....

Chodziło mi o migacze, zakładaj są i będzie super !!!!!!
Moja sugestia, na bagażniku nad odblaskiem. To dobre miejsce, chociaż ja miałem na sztycy siodłowej nad bagażnikiem.

(20-10-2013 22:29:29)PawDan napisał(a):  4.Co do "pierdzącej manetki" to zależałoby mi na takiej starej, z epoki. Wojski, jeśli miałbyś do sprzedania, byłbym szalenie wdzięczny. Generalnie to tyle co planuję jeszcze do niego ewentualnie założyć.

Chyba, że starej. Chociaz ja bym nie zakładał, ale to moje zdanie.

(20-10-2013 22:29:29)PawDan napisał(a):  5. Mam jeszcze koszyk na bidon z epoki, chyba taki jak do Huragana czy coś.... ale nie zakładałem, bo jakoś nie wyglądał ciekawie na takiej małej ramie. Wszystkie gadżety kupiłem na znanym serwisie aukcyjnym. ...

Dawniej były montowane na sztycy nad przegięciem. Powinno dobrze wzgldać. Mnie się wtedy podobało.Smile

(20-10-2013 22:29:29)PawDan napisał(a):  6. Posiadam też bardzo łdnie zachowaną lampkę przednią ROMET w standrdowym kształcie, ale ta bateryjna wydała mi się bardziej ciekawa w kształcie Wink
Zdecydowanie ta jest fajniejsza, nawiązuje do lat 60-tych, okresu który nawiązywał do skrzydeł samolotów odrzutowych. Ona taka właśnie jest !!!!
(20-10-2013 22:29:29)PawDan napisał(a):  Co do innych rowerów to obecnie czaję się na jakiegoś UNIVERSALA na bazie Wigry albo jakiegoś innego starego polskiego składaka: Karat, Sokół lub Czajka itp. Ale nie ukrywam, że czekm na jakiś defiladowy okaz Smile

słusznie, nie sztuką jest mieć 50 rowerów. Ważne jakie i w jakim są stanie.
Patrz rowery Polmosa czy wygry jubileuszowe
Chociaż jest jedna rzecz na którą zwróciłem uwagę. Pod dunamo jest podpięta tylko tylna mała lampka. Powinieneś przemyśleć jakie chcesz mieć zasilanie lamp. Dynamo czy bateria, troche mi się to kłóci ze sobą. Chociaż rozumię, jakie mialeś chęci.
Chociaż jest jedna rzecz na którą zwróciłem uwagę. Pod dunamo jest podpięta tylko tylna mała lampka. Powinieneś przemyśleć jakie chcesz mieć zasilanie lamp. Dynamo czy bateria, troche mi się to kłóci ze sobą. Chociaż rozumię, jakie mialeś chęci.

Moje rowery:
Schwinn Hornet - 2013
i
Romet Universal - 1978 (bananarama 1) http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=8377
Cross 2 - 1988 (bananarama 2) http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19940
Wigry 3 - 1983 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19434
Jubilat - 1996
Reksio - 1996 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=8380
dawniej: Universal (Pelikan) - 1970

http://www.poleasingowe-lodz.gratka.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2013 00:24:31 przez van de loro.)
21-10-2013 00:18:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PawDan Offline
Nowy
*


Liczba postów: 33
Imię: Franek Kimono
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #13
RE: Romet Pelikan i Struś
Witam po dłuższej przerwie. Dlaczego nie jestem w stanie powiększyć do normalnych rozmiarów zdjęć, które kiedyś tu wrzuciłem i które są w pierwszym wpisie???
11-06-2017 01:30:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MECHANIK123 Offline
OGARnięty
*


Liczba postów: 132
Imię: Kuba
Skąd: Bielsko
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #14
RE: Romet Pelikan i Struś
Moim zdaniem piękny rowerek. I jeszcze te wszystkie gadżety...

Romet to nie motorower, to styl życiaSmile

Tylko Unitra, tylko Diora, tylko Alton!
11-06-2017 12:41:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2985
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165821
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 108
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 29
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 58
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53831
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 46
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 36
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 561
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 272
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 91
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52078
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 110
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10900
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65

Reklama