Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Lepiej Chart czy Zipp?
Autor Wiadomość
damix98 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 375
Imię: Damian
Skąd: Ruciane-Nida
Pojazd: Inny
Post: #1
Lepiej Chart czy Zipp?
Siemka. Mam do was pytanko. Zastanawiam się nad tym długo i nie wiem, więc dlatego postanowiłem się zapytać.
Miałem niedługo remontować charta, ale po rozmowie z kolegami zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej by było charta zamienić na jakiegoś 4t.
Chciałem na remont silnika i zrobienie elektryki wydać około 600zł, to tyle bym dołożył i bym mógł się zamienić za jakiś Chiński motorower.
Co wy o tym myślicie, lepiej zostać przy charcie czy zamienić się np. na GB Streeta, Zippa Nekena, Rometa Zetke albo Rometa CRS (takie mi się podobają Smile )

Może mieliście styczność z takimi motorowerami i mi pomożecie Tongue

Za każdą sensowną odpowiedź idzie "POMÓGŁ"
17-09-2013 20:06:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
fosa Offline
Stary komarzysta :P
*


Liczba postów: 1,738
Imię: Filip
Skąd: Kołdowo
Pojazd: Romet Kadet
Post: #2
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
wszystko zależy jak chcesz jeździć i dbać jak na codzień to polecam chińczyka a jak nieto wtedy charta
17-09-2013 20:10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Pytanie retoryczne ? hmm

Lepiej bierz charta tylko wyremontuj i zrób elektryke 12v i będzie miód cud Big Grin

xyz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2013 20:12:52 przez stqc.)
17-09-2013 20:12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #4
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i co Ci się bardziej podoba. Ja osobiście zostałbym przy Charcie. 600zł to i tak nie dużo, a jak będzie dobrze porobiony to objeździ nie jeden chiński skuter w przebiegu ogólnym. Zobacz sobie do mojego tematu - u mnie na liczniku już ponad 10.000km i nadal jeżdżę w każdej pogodzie (nawet w zimie, mój rekord to jazda do pracy 20km w jedną stronę przy -17stC i co? Dowiózł, po czym stał na dworze pod chmurką całe 10h, po czym odpalił i odwiózł mnie do domu kolejne 20km). Światła nie gasną, silnik pali bez problemu. W zasadzie nic przy nim nie robię, tylko leję paliwo i jazda. Wiadomo ma swoje lata, ale co kto lubi. Za czasów pierwszego Charta było podobnie (na oryginalej prądnicy) - na prawdę na tyle kilometrów ile nim przejechałem, to był bardzo mało awaryjny. Chart nadaje się jak najbardziej do codziennej eksploatacji.

Jeżeli natomiast celujesz w wygląd i koniecznie chcesz coś, co wygląda nowocześnie, a zarazem nie wyróżnia się z tłumu (tak moim zdaniem jest - ze względu na to, że dużo tych skuterków jeździ po drogach i wszystkie są b. podobne do siebie, przynajmniej na pierwszy rzut oka) no to chyba pozostaje chinol.

Jest jeszcze kwestia taka, czy masz zamiar kupić później motocykl. Może lepiej Charta porobić do końca i jeździć, i zbierać na motocykl. Wydaje mi się, że Charta później możesz sprzedać za ładną sumkę, jeżeli będzie zadbany, a z chinolami, to już różnie bywa...

Byleś nie sprzedał Charta jakiemuś debilowi, co go zakatuje w polu i wywali na złom. Jakby nie było, to każdy Romet (nie tylko Charty) jest pamiątką po naszej polskiej motoryzacji. "To se ne vrati", więc dbajmy o to, co pozostało.

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2013 20:28:17 przez BigSoft.)
17-09-2013 20:23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 5 użytkowników postawiło piwo BigSoft za ten post.
Pompuś
Unregistered

 
Post: #5
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Chłopie. Na co Ty liczysz? Myślisz, że ktoś na forum o tematyce Rometowej poleci Ci zippa? Smile
Moją odpowiedź znasz. - CHART.
17-09-2013 20:24:39
Odpowiedz cytując ten post
RedeN Offline
Początkujący mechanik <3
*


Liczba postów: 54
Imię: Adrian
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Ja powiem tak. Zastanawiałem się nad tym samym, ale wybrałem Romety, a nie Zippa ani inne ...
Dlaczego ? Pewien mądry człowiek [mój tata] powiedział, że albo chcę mieć Chińczyk albo klasyka Smile
Ale to nie wszystko. Poszedłem do serwisu motorów mojego "dalszego" wujka, który powiedział, że cały czas naprawia kible typu Zipp bo jak nie urwany tłumik to się silnik zepsuł - krótko mówiąc Big Grin
Np. gdy urwiemy tłumik (przy zwykłych skuterach nie trzeba wiele) to zazwyczaj razem z tym psuje sie tez coś w silniku i koszt naprawy to ok. 500zł ...

Myślę, że podejmiesz dobrą decyzję Smile

Pozdrawiam, Adrian !

WsRomet Ogar 200:
Romet to życie, Ogar to szczęście, 200 to moc jaka na prawde ma.

Romet Chart 210:
Romet to klasa, Chart to jest siła, 210 to predkosc jaka wyciag

ROMET - Rowerowe Oraz Motocyklowe Ewangelie Tarnowskie.
... zarty oczywiscie teraz liczy sie tylko ROMET.
17-09-2013 20:31:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo RedeN za ten post.
damix98 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 375
Imię: Damian
Skąd: Ruciane-Nida
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Motorower ma mi służyć do poruszania sie po drogach głównych, ale też czasem pojeździć po bocznych drogach. W charta muszę wsadzić około 2000zł żeby wyglądał tak jak go sobie zamarzyłem, a chinol ma elektryke 12v, v-max około 80km/h, i nowocześnie wygląda Smile Szczerze bardziej sam jestem za chartem, ale bym chciał posłuchać co wy o tym myślicie Wink
17-09-2013 20:32:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pompuś
Unregistered

 
Post: #8
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
(17-09-2013 20:31:26)RedeN napisał(a):  Ja powiem tak. Zastanawiałem się nad tym samym, ale wybrałem Romety, a nie Zippa ani inne ...
Dlaczego ? Pewien mądry człowiek [mój tata] powiedział, że albo chcę mieć Chińczyk albo klasyka Smile
Ale to nie wszystko. Poszedłem do serwisu motorów mojego "dalszego" wujka, który powiedział, że cały czas naprawia kible typu Zipp bo jak nie urwany tłumik to się silnik zepsuł - krótko mówiąc Big Grin
Np. gdy urwiemy tłumik (przy zwykłych skuterach nie trzeba wiele) to zazwyczaj razem z tym psuje sie tez coś w silniku i koszt naprawy to ok. 500zł ...

Myślę, że podejmiesz dobrą decyzję Smile

Pozdrawiam, Adrian !

Same silniki są dobre, Bardzo dobre. Natomiast ramy są jak z rurek PCV. Naprawdę. Przy wypadku on się poprostu składa cały.
17-09-2013 20:34:09
Odpowiedz cytując ten post
alek736 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,935
Imię: Aleksander
Skąd: Gniezno
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #9
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Ja bym Ci polecił jakiś nowoczesny sprzęt czyli chinol no bo jednak nowoczesny wgląd,silnik praktycznie bezawaryjne jak dobrze eksploatowane,no i zwinniejszy Wink
Użytkownik naszego forum Chart21050 ma Gb Streeta popytaj się jego Smile

Pojazdy:
- Romet Ogar 205
- TGB 101s Orion
- Honda CBR 125r
- Volkswagen Golf IV Highline
17-09-2013 20:38:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo alek736 za ten post.
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #10
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Nie no ale jeździć żelazkiem? Sumienie by mi spać nie dawało. Wolę już jeździć Ogarem



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
17-09-2013 20:51:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
ja osobiście preferuje to co jeszcze nie było robione w chinach, a jakość i wytrzymałość była na wyższym poziomie jak teraz, Zdecydowania CHART, rocznikowo nie jest młody, ale wygląd ma całkiem zacny, i na pewno wyróżniający się z tłumu, a taki chinol co jest ich jak mrówek to tylko chinol.

Chart21050 ma chinola, no to go podpytaj, no ale cóż za dużo ci może powiedzieć, sam jeździ niem nie wiele czasu, a do opini potrzeba większego czasu eskploatacji tak mi sie wydaje,

Jestem zdania BigSofta, stawiaj na Charta
17-09-2013 20:56:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kondzio310 za ten post.
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #12
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
(17-09-2013 20:32:45)damix98 napisał(a):  Motorower ma mi służyć do poruszania sie po drogach głównych, ale też czasem pojeździć po bocznych drogach. W charta muszę wsadzić około 2000zł żeby wyglądał tak jak go sobie zamarzyłem, a chinol ma elektryke 12v, v-max około 80km/h, i nowocześnie wygląda Smile Szczerze bardziej sam jestem za chartem, ale bym chciał posłuchać co wy o tym myślicie Wink

Za 2k to ty byś go zrobił na nowo wystarczy koło 1000 a i tak będzie chodził i wyglądał zaje*iście. Ale jak kto woli osobiście wybrałem klasyka ze względu na cenę ale też dlatego że nie ma plastików wszystko łopatologicznie proste. Poza tym w chinolu za bardzo se nie pogrzebiesz bo za co się nie weźmiesz to lipa i strach

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
17-09-2013 21:03:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
50cm^3 4t o jest tragedia ;] A jak to jeszcze kibel bez biegów to już masakra xd Pisałeś, że CRS Ci się podoba, całkiem fajny motorek to jest no i pewnie lepszy od charta pod wieloma względami.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
17-09-2013 21:15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #14
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
No widzę że kolego masz taki dylemat jak ja Smile Ja jakoś pół roku temu zacząłem się zastanawiać nad zmianą sprzętu. Zbierałem kasę no i wkońcu kupiłem. Nie powiem, w necie opinie były mieszane, jedni chwalili, drudzy odradzali. Mam teraz i charta i GB. No narazie ode mnie dużej opinii na temat GB nie usłyszysz, mam go od ponad tygodnia, nawinąłem przez ten czas 370km Smile Ogólnie spalanie wyszło mi na poziomie 2-2,3 l na 100km przy mojej jeździe. Więc mniej niż Chart. Mam w GB silnik 50cm3 na razie o przebiegu 13500 km. Trzyma się dobrze, nie wymaga napraw. V-max realny ~ 75km/h więcej nie masz co liczyć z 50cm3 na prostej. Ogólnie 4t jest dla mnie przyjemniejszy niż 027. Wiadomo masz 4 biegi we dwójkę lepiej się jeździ Smile Mi więcej nie potrzeba, Ładnie wygląda, dobrze jeździ, mało pali. Taki idealny motorower na codzień. Wiem że zaraz będziecie pisać że china to gówno, rozumiem że lubicie zabytki, dobrze ja też, ale jazda na codzień seryjnym chartem była dla mnie uciążliwa ( przez k60b musiałem wkółko przelewać gaźnik) elektryka nie domagała, zresztą czego się spodziewać po tylu letnim motorku. Powiem szczerze że narazie chart stoi i stać będzie, po prostu lepiej mi się jeździ GB, Chartem to mogę sobie pojeździć ale tak dla przyjemności. Więc damix98 chcesz bezawaryjny sprzęt to pakuj w charta ( odpicuj na glanc ) albo kup jakiegoś GB, Zippa. Każdy woli co innego Smile Ja jestem zadowolony z zakupu i myślę że dobrze zrobiłem. Nowoczesne motorowery mają ładny wygląd, fajne osiągi jak na 4t i mało palą czyli są w sam raz do używania na codzień. Smile Jak dla mnie to zmieniaj sprzęta Smile Chyba że zrobisz jak ja. Zostawisz Charta i w przyszłości odrestaurujesz Smile Na koniec dodam że części do Gb/Zippa czy tam każdego chińskiego 4t kosztują grosze

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2013 21:33:13 przez chart21050.)
17-09-2013 21:31:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo chart21050 za ten post.
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Lepiej Chart czy Zipp?
Chińskie nie jest złe pod warunkiem, że o niego dbasz. 20 tysięcy kilometrów bez remontu dla 4t to nie jest dla chińczyka wielki wysiłek. Te dzisiejsze kible, nie te co się pierwsze pojawiły, są o wiele lepiej wykonane. Gdybym miał decydować, to chyba bym wziął właśnie taki chiński z racji większych okresów międzyserwisowych i dostępu do części zamiennych. I zauważcie, że kolega nie pisze o skuterach, tylko o motorowerach. Nie jak simson sr50, tylko jak chart.

ps. wojtek35r - crs 50 ma ten sam silnik co zetka ; )

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
17-09-2013 21:31:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Moc silnika 023
Ostatni post: wazniak96
Dzisiaj 15:56:24
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 103
Romet retro problem z prz...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:37:48
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 138
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 22:52:55
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 333
Gdzie kupić nowe koło do ...
Ostatni post: tramwajarz
Wczoraj 21:45:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 125
kolejne problemy z komare...
Ostatni post: bartwilku
Wczoraj 14:27:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 230
Kupię Kupię ramę z dokume...
Ostatni post: krzysiekli1989
05-05-2024 11:11:29
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 91
Uszczelki silnika
Ostatni post: romek
04-05-2024 18:54:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 203
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
03-05-2024 21:26:36
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 372
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
03-05-2024 21:22:34
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 839
Czy były 2 rodzaje karter...
Ostatni post: Keizo
02-05-2024 21:24:07
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 230
Uchwyt lampy Rakiety
Ostatni post: krisb120
02-05-2024 14:18:51
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 138
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
30-04-2024 19:23:34
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 540
Kupię części
Ostatni post: komarek54
29-04-2024 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 226
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
29-04-2024 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 14131
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36988

Reklama