Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Autor Wiadomość
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #667
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Panowie co do czasu i pieniędzy. Jak zaczynaliśmy te zabawy to zrobiliśmy wiele błędów i niepotrzebnie wydaliśmy sporo kasy. Teraz wiem co i jak zrobiłbym jeszcze raz. Szacuję że w 2 miesiące można zrobić taki drugi pojazd jeszcze raz. Co zrobiłem to tu opisałem ale krótko opiszę jeszcze raz co bym zrobił. Zacznijmy od sprzęgła, koniecznie musi być w nim 4 tarcza. Praca prosta potrzebny przeciętny tokarz i tyle. Zapłonu na początek nie ruszałbym ale magneto musi być idealnie proste. Gaźnik ja mam dellorto 21 mm ale za kilkadziesiąt złotych kupicie podobny o identycznym działaniu. Byle nia Amall - walczyłem z nim długo i wylądował w koszu. Cylinder można kupić gotowy tubingowy od simsona ale z tłokiem to już inna historia ja mam wossnera i tylko ten wytrzymuje wszelkie katusze. Ściągałem z niemiec tłoki Zt tuning i chyba z 4 leżą w koszu zatarte ale to chyba wina wydechu była i braku pomiaru temperatury pod świecą. Ten pomiar przy tym silniku musi być. Co do cylindra to te wszystkie kanały płuczące i bost porty to drugoplanowa sprawa bo najistotniejszy jest wydechowy. Musi być ogromny i nie za wysoko bo mamy 3 biegi i chcemy tym jeździć a nie tylko ścigać się. Co do karterów to tu jest chyba najwięcej pracy ale kosztów nie wiele. Palcówka lampy gazowe klej i preparat do lutowania aluminium wszystko załatwią. Wydech ren jak mamy dobrze policzony to program do rozwinięć oraz laser do cięcia i spawarka do szczepienia elementów oraz spawacz do spawania końcowego. Wcześniej oczywiście gumowy młotek i rurki i różnych średnicach do zwinięcia wypalonych elementów. Tu oczywiście jeszcze trzeba zrobić lub kupić tłumik oraz złączkę do cylindra. Na koniec wał. To jest wbrew pozorom sprawa najgorsza i najważniejsza. Wał przede wszystkim musi być prosty a z tym jest nie najlepiej. Najlepiej przerobić nowy wał ale nie są one już łatwym łupem. Ja mam jeszcze dwa podrabiane polskie i jeden oryginał ZMD. Te podróbki są do tego leprze od oryginału. Do takiego wału kładziemy korbę od derbi sensu z łożyskiem igiełkowym. Wał po złożeniu nie może mieć więcej jak 2 setki bicia bo nie będzie chodził na tych obrotach. Można też powiększyć otwory pod czop korby na 18 mm i dać korbę tubingową od derbi. Jak to nie jest możliwe to wał od simsona i przerobienie go pod wymiary charta z nową zębatką ale to koszt 500 zł plus nowe magneto bo stożków od simsona nie ruszamy. Taki wał daje możliwości założenia innego zapłonu np czeskiego. Wszystko musimy złożyć ściągaczem bo żadne grzanie karterów i pośpiech nie jest wskazane a silnik po złożeniu musi mieć idealny wał tego już nie naprawimy a całą resztę ze złożonym silnikiem można korygować. Do tego jeszcze membrana od AM6 i latamy 100 km/h i stawiamy pojazd na tylne koło ale to dzieje się samo często nie wtedy kiedy chcemy. Trzeba z tym uważać.
01-11-2016 10:32:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo hohowski za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 01-11-2016 10:32:08




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Dzisiaj 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10564
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 538
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 96
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 160
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16274
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Dzisiaj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 120
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 198
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 206
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
22-04-2024 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 170
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1097
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 132
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 125
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17744
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1172
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
20-04-2024 20:09:48
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 16587

Reklama