Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Autor Wiadomość
janusz94 Niedostępny
Rezonator
*


Liczba postów: 65
Imię: Janusz
Skąd: wlkp
Pojazd: Inny
Post: #296
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Weź już skończ pie**olić.
Znasz wzór na maksymalną szerokość okna przy danej średnicy tłoka? 0,7xD i więcej być nie powinno, więc skoro masz tłok 38mm to co chciałbyś ku*wa takiej samej szerokości okno, pomyśl zanim zaczniesz pie**olić nie od rzeczy.
Druga sprawa to przecież niejednokrotnie napewno oglądałeś seryjny cyl charta czy innych rometów i powiedz mi z czego mam tam wydusić większą średnice kanału wydechowego jak tam masz ścianki może z 3mm, a trzecia sprawa to skoro cyl ma latać prz seryjnym kolanku 25-26mm to na cholere na siłe robić większy kanał jak i tak zaraz na łączeniu z kolankiem masz zdławienie.
Co do wyliczania powierzchni kanału wydechowego w stosunku do powierzchni okna/okien wydechowych i czasu jego otwarcia, to kanał powinien mieć powierzchnie przekroju równą lub troche większą od okien wydechowych bu w pełni umożliwić opróżnianie cylindra ze spalin.

Co do mojej osoby to delikatnie przeginasz, pewnie jakiś kompleks, ale ch*j mnie to obchodzi, bo obrzucać kogoś łajnem może każdy ale gdzie masz dowody mojej niekompetencji? Jakoś wszyscy którym robiłem cylindry, liczyłem wydechy, podpowiadałem jak rozwiązać problem lub jak do czegoś się zabrać nie mają mi nic do zarzucenia tylko tyś jeden się dopie**olił jak komar do dupy i mendzisz.
Nie wierzysz w to co mówie odnośnie cyli to pogadaj z innymi majstrami i to samo ci powiedzą, a jak nadal nie uwierzysz to zapraszam do lektury wskazanej wcześniej, chyba nie powiesz mi że ludzie którzy niemalże całe życie spędzili przy silnikach na modernizacjach i testach nie mają wiedzy?

Jeśli jesteś taki wspaniały i mądry to nie pie**ol tylko seryjny całkowicie cylinder w łape i pokaż ile z niego uzyskasz. Gadasz o wysokości okna wydechowego, a ty w ogóle ku*wa wiesz co zmienia jego wysokość a co jego całkowita powierzchnia i jak to się ma strojenia?
Weź sam zacznij robić w seryjnych cylach to zobaczymy co z nich wyrzeźbisz bo pier**lić jak to ktoś mu skopał cyla to każdy jeden frajer potrafi.

I tak na marginesie to od lutego nie robie cyli nikomu, bo nie mam na to czasu, a sporo go potrzeba na dłubanie w cylu rometa czy jawki.

I jeszcze jedno przyrównałeś mnie do kornika drążącegp zdrowe drzewo, a ty ku*wa co robisz, no powiedz ku*wa? Chce jak człowiek rozejść się w pokoju bez dalszego drążenia tematu bo twoja opinia w sumie gówno mnie obchodzi a ty nadal jak ten je*any natrent drążysz i drążysz.
Z tego wnioskuje że masz chyba za dużo wolnego czasu, to weź się za robote i pokaż jaki to cudowny silnik budujesz!
Rzucasz sie jak g*wno w przeremblu bo co bo masz kase i pakujesz części za gruby chajs w silnik, dorabiasz inne i sądzisz że tym zawojujesz cały świat?

Nie znasz mnie a obrabiasz mi dupe conajmniej jakbyśmy znali się osobiście.
Mówisz o grubej kasie jaką rzekomo biore za porting, to powiedz mi tylko szczerze czy siedziałbyś po 5-8h nad dłubaniem cyla rometa na głupie 50/4 biorąc za to 60zł? Że już u zużyciu narzędzi nie wspomne...

Proszę moderatora o nie usuwanie i nie edytowanie tego posta. Mam świadomość ile padło w nim wulgaryzmów i co za to grozi lecz po prostu z takim jegomościem inaczej już rozmawiać nie potrafie.

Rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale regulamin obowiązuje każdego bez wyjątku. Dlatego też +2pkt, a wulgaryzmy pozwoliłem sobie wygwiazdkować. Wybacz Tongue /bs.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2014 22:27:51 przez BigSoft.)
26-04-2014 20:39:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - janusz94 - 26-04-2014 20:39:02




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: tramwajarz
Dzisiaj 14:23:53
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 16375
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1533
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1325
Witam
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 51
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 305
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Wczoraj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 109
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Wczoraj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5712
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10132
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13070
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 296
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2405
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 208
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 338
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1163
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5840

Reklama