Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Autor Wiadomość
janusz94 Niedostępny
Rezonator
*


Liczba postów: 65
Imię: Janusz
Skąd: wlkp
Pojazd: Inny
Post: #293
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
No to widzisz pan panie hohowski sam zauważyłeś, że niektóre silniki mają wały niemalże bez przeciwwag, a inne mają je i to dość duże. Dlatego kwestie wałów proponuje zakończyć i niech każdy robi wg. Siebie bez pretensji do nikogo. Jak wcześniej pisałem kwestia wyważenia procentowego silników, szczególnie małych singli wrażliwych na wszelkie zmiany, to kwestia całkowicie indywidualna przy modernizacjach silnika.

Co do kwesti cylindra mojego autorstwa nie będe się wypowiadał, bo wszystkie cylindry wykonywałem zawsze tak samo, czyli najlepiej jak pozwalała na to konstrukcja, efekty nie były zadowalające, to fakt, ale ja bym przyczyny nie szukał tylko w samym cylindrze.
Informacja o wydechu nie jest do końca prawdziwa, bo ja do niego wykonywałem tylko i wyłącznie stożek, i go zamontowałem, i nic po za tym więc gdzie tu budowanie wydechu?
Moim zdaniem wydech ala sp04 po prostu się nie sprawdził i tyle, potem daliście jakiś przekombinowany sportowy wydech od sima i też się to nie zgrało, taki urok silnika 2T a jak pisałem żeby dać cieńsze płytki membrany i z włókna szklanego to nic z tym nie zrobiliście...

W odpowiedzi na twoje pytanie: tak kładąc cięższe tłoki zmieniamy wyważenie silnika i tym samym zmuszamy wał, i korbowody do przenoszenia większych obciążeń, a czy ugramy na tym większy moment obrotowy trudno jednoznacznie stwierdzić, bo silnik może emitować bardzo silne drgania szczególnie na wyższych obrotach, co przełoży się na straty energi oddawanej przez wirujący wał i nie odczujemy wzrostu momentu obrotowego.
Najpewniejszym działaniem ku zwiększeniu momentu obrotowego jest zamontowanie większej średnicy lub cięższego koła zamachowego.

A czy ja ci powiedziałem, że musisz wyważać ten wał dynamicznie? Nie nic takiego nie napisałem, powiedziałem tylko, że jest to dokładniejsza metoda do osiągnięcia wyższej kultury pracy silnika.

A co do silników Simsona z gigantycznymi tłokami, które budują Niemcy, to możesz być pewny, że są odpowiednio wyważone tak jak to opisałem wcześniej, bo po stronie korby niemalże nie ma materiału, jest tylko taka ilość materiału, żeby miał się w czym czop trzymać, a cała reszta jest po przeciwnej stronie. Zresztą Niemcy pod takie projekty budują wały od podstaw więc całkiem inaczej to wygląda niż nasze modzenie wałów produkowanych na masową skale.

Nie chce się spierać w twoim temacie, bo w sumie nie ma tu za wiele na temat konkretnie twojego motoroweru. Nie chcę też w ogóle dalej ciągnąć tej rozmowy, bo przecież w twojej ocenie to ja nic nie wiem i nic nie widziałem...

Dla mnie temat jest zamknięty. Niech każdy robi swoje tak jak uważa. Ty wiesz swoje ja wiem swoje i niech tak zostanie.
Pozdrawiam serdecznie i odchodze w pokoju z tego wątku, bo nic tu po mnie, nic tu do mnie.

Poprawiłem co nieco. /bs
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2014 12:10:51 przez BigSoft.)
25-04-2014 17:56:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - janusz94 - 25-04-2014 17:56:21




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2990
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165871
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 115
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 63
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53835
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 96
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52091
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10918
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69

Reklama