Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Znaleziska złomowe
Autor Wiadomość
bartek_tabaka Offline
Nowy
*


Liczba postów: 98
Imię: Bartosz
Skąd: POS Wielkopolska
Pojazd: Romet Komar
Post: #2761
RE: Znaleziska złomowe
Widełki wziąłem bo były nowe. Znalazłem też wózek inwalidzki tylko nie pamiętam czy produkcji rometu czy czegoś innego. Na pewno był polski i stary.
13-04-2021 15:08:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2762
RE: Znaleziska złomowe
(13-04-2021 15:06:00)łogór 200 napisał(a):  Coraz trudniej konkurencja nie śpi więcej poszukiwaczy niż towaru na niektóre wogóle nie można wejść,
Jak już się coś trafi to chore wyceny bo Panie to unikat tego juz nie ma i takie duperele albo komuś odkładają itp.

Coraz ciężej w interesie kończą się pomysły skąd pozyskiwać złom.

Ogólnie to jest na ryjbuku taka grupa znaleziska ze złomowiska, dołączyłem w nadziei że coś fajnego można zobaczyć ale to co ludzie przynoszą ze złomu, takie śmieci, nie mówię tutaj o czymś do motorków, to opuściłem grupę bo nie było nic ciekawego :F ale oczywiście były teksty BIERZCIE WSZYSTKO CO JEST DO STARYCH MOTORÓW no i dlatego teraz skupy są szybko oczyszczane z najbardziej bezużytecznego fajansu

Niedawno na yt koleś wstawił film jak przytargał fajnego w miarę kompletnego Kadeta 110 automat za 70zl chyba
13-04-2021 15:45:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #2763
RE: Znaleziska złomowe
romek napisał(a):Ogólnie to jest na ryjbuku taka grupa znaleziska ze złomowiska
Jestem na tej grupie krejzi czasem coś uda się sprzedać :F

13-04-2021 16:19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Muran001 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 260
Imię: Tomasz
Skąd: Mazowsze
Pojazd: Inny Romet
Post: #2764
RE: Znaleziska złomowe
Romek
Ja też obejrzałem filmik z tym Kadetem. To jest kanał na YT "Nietypowe Rozwiązania" (dawniej Robert Brzost). Ten Kadet to jest wersja z automatyczną skrzynią biegów.
13-04-2021 23:40:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #2765
RE: Znaleziska złomowe
Napisze wiecej. Jest film na yt (nie pamietam nazwy), gdzie dwoch gosci dostaja zlom do zabrania z posesji i wyobrazcie sobie ze wsrod jakichs rurek i starych grzejnikow lezy kompletna rama do M1. Na koncu jest ujecie gdzie wyrzucaja wszystko do kontenera, razem z rama. Oczywiscie jest burza w komentarzach. Serce bolesne...
Ps: Jak znajde to wysle link

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
13-04-2021 23:53:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #2766
RE: Znaleziska złomowe
Dzisiaj znalaxlem puadte do rometa i felge do motorybki, ale nadaje sie tylko do przeszczepow rantu.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
14-04-2021 17:30:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,577
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #2767
RE: Znaleziska złomowe
Aż tak z nią źle? Potrzebuję dwa koła z hamulcem, nie większe niż do taczki.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
14-04-2021 20:56:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2768
RE: Znaleziska złomowe
(13-04-2021 15:45:31)romek napisał(a):  
(13-04-2021 15:06:00)łogór 200 napisał(a):  Coraz trudniej konkurencja nie śpi więcej poszukiwaczy niż towaru na niektóre wogóle nie można wejść,
Jak już się coś trafi to chore wyceny bo Panie to unikat tego juz nie ma i takie duperele albo komuś odkładają itp.

Coraz ciężej w interesie kończą się pomysły skąd pozyskiwać złom.

Ogólnie to jest na ryjbuku taka grupa znaleziska ze złomowiska, dołączyłem w nadziei że coś fajnego można zobaczyć ale to co ludzie przynoszą ze złomu, takie śmieci, nie mówię tutaj o czymś do motorków, to opuściłem grupę bo nie było nic ciekawego :F ale oczywiście były teksty BIERZCIE WSZYSTKO CO JEST DO STARYCH MOTORÓW no i dlatego teraz skupy są szybko oczyszczane z najbardziej bezużytecznego fajansu

Niedawno na yt koleś wstawił film jak przytargał fajnego w miarę kompletnego Kadeta 110 automat za 70zl chyba

A no niestety jest taka grupa, śmieci tam ludzie wystawiaja co nie miara ceny sa najlepsze i się ostatnio zastawiałem czytam naprawdę ktoś kupuję to po tyle.Ludzie wystawiają tam np silniki do Wski w stanie nie znanym za 700zł i reszta gawiedzi podbija ceny i mówi że tyle warte.A jak ktoś się wypowie że to złom i cena powinna być jak za za złom to się wylewa wielkie wiadro pomyj na niego że to zabytek rarytas PRL i tyle to kosztuje bo już tego nie ma.

Jeszcze kilka lat temu na niektórych złomach byłem sam tzn nikt nie pytał i nie szukał rzeczy które ja wtedy kupowałem teraz sam właściciel powiedział że takich jak ja ma z 10 i rzeczywiście widać że towaru coraz mniej czasem jak ktoś coś na stercie nie zauważy albo sie nie zna to coś się trafi.Tak ostatnio kupiłem osłonę gaźnika od komara za całe 80gr.

Trzeba szukać nowych miejscówek bo ludzie naprawdę targają fajne graty ze złomowisk ale często mają poprostu kogoś na złomie co im odkłada rzeczy.

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
15-04-2021 09:43:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2769
RE: Znaleziska złomowe
No właśnie byłem i z interesującego mienia były tylko 2 koła 19 (na jednym całkiem fajna opona Stomil, na drugim mniej fajna ale jeszcze z powietrzem) i gole koło 16 lub 17 tylne ale na żadnym chrom nie wyglądał zachęcająco, zresztą z tego co zrozumiałem to chyba dla kogoś odłożone :F do tego w stanie agonalnym rama bez kół i dupereli chyba Jubilat i odkurzacz predom Zelmer, oczywiście nic nie brałem, ostatnio jak byłem to wziąłem ramę od Wigry 3 ale potrzebowałem sztycy do motorynki, a był jeszcze jakiś rower damka nie wiem możliwe że ZZR i chiński skuter ale bez plastików itp
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2021 11:40:33 przez romek.)
15-04-2021 11:34:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2770
RE: Znaleziska złomowe
Wiec same śmieci.Podziwiam ludzi którzy to zabierają i mają u siebie w domu drugie złomowisko

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
15-04-2021 11:46:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #2771
RE: Znaleziska złomowe
Gdyby nie to zlomowisko i wozek z kolami od komara, to pewnie dzis mialbym tylko jedna motorynke co mi ojciec kupil Wink

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
15-04-2021 12:33:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2772
RE: Znaleziska złomowe
Jak już się nam fajnie zaczął wątek rozkręcać, to na przełomie lat 90/00 mój tata pracował na niewielkim złomie, ja byłem wtedy mały ale czasem mnie zabierał i bawiłem się w samochodach, jakie samochody tam były to oddzielny temat, to były lata gdzie Syrena na złomie była jak najbardziej normalnym widokiem, ale wracając do tematu jednośladów, mojego tatę to nigdy nie interesowało ale lubial zbierać koła w zamyśle do wózka :F ostatnio w chlewku znalazł jeszcze koła od Jawy 350 w całkiem dobrym stanie, może ktoś szuka? :F kiedyś miałem problem z oska w Komarze to tata wyciągnął skadzies ośkę normalnie ucieta z kawałkiem niebieskiego wahacza od sztywniaka, wtedy to była norma, złomy były tym zalane, potem byłem większy i zacząłem się tym interesować na złomie stał komar sport, jeszcze ze starą biała tablica, dzisiaj to nie do pomyslenia, ale się wstydziłem tam wejść, ale kolega zabrał z niego części niektóre mi dał i tak ostatnio sprzedałem od niego siedzenie, potem już się przełamałem bardzo lubiłem różne duperele zbierać :F nigdy nic nie było w miarę kompletnego ale ramy różne przynosiłem, pierwsza była od T1, mocno zniszczona, potem 2 ogary 200 którego wymieniłem na 205 :F i motorynka, może było coś jeszcze nie pamiętam, w większości wszystko pojechało tam skąd przybyło ale żeby nie było, to były prawie gole ramy bez kół czy silników, ale i tak dzisiaj szkoda, aa jeszcze za cenę chyba 2 zł kupiłem nowe wąskie błotniki do 126p, potem je za 70zl sprzedałem na allegro dzisiaj byłyby warte więcej. A jeszcze dodam że w tamtych czasach kiedy pracował mój tata też byli zbieracze staroci tylko chodziło o takie starocie z czasów wojny np kiedyś się trafił niemiecki hełm z dziura po kuli czy siodełko od jakiegoś przedwojennego bmw które tata sprzedał za 12 piw :F
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2021 14:16:46 przez romek.)
15-04-2021 14:15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2773
RE: Znaleziska złomowe
Kurła kiedyś to było jak mawia klasyk.Kto wtedy wiedział że będzie takie zainteresowanie naszymi rodzimymi strupami.Idąc tym tropem to wszytko by trzeba trzeba chomikowac licząc na to że może to kiedyś będzie miało jakaś większa wartość.Nasz kraj jest wogole specyficzny i kolekcjonerów i zbieraczy jest chyba najwięcej na całym świecie a złomkami z prlu niestety poza nami nie interesuję sie kompletnie nikt co nie tłumaczy absurdlanych cen.

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
15-04-2021 14:26:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #2774
RE: Znaleziska złomowe
No wlasnie tak sie ostatnio zastanawialem ule moze byc warta za 30-50 lat np. Oryginalna nowa wsk. Ale tak realnie, ze to by bylo kupe kasy, ale ze ktos by sie znalazl kto by chcial ja za tyle miec. 100k odpada, nie ma tej opcji, bo kto by kupil taka wske oprocz polaka? Takze szykujcie sie panowie na powrot normalnych cen za kupki gruzu, nie mowie tu o ladnych oryginalnych stanach bo te ciagle beda w cenie Smile

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
15-04-2021 16:20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #2775
RE: Znaleziska złomowe
Atrcyjne kółeczko grupowe na fb wzajemnie podbija sobie ceny


Nic nowego
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2021 16:31:29 przez Norweski Zomowiec.)
15-04-2021 16:25:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 19:23:34
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 347
Kupię części
Ostatni post: komarek54
Wczoraj 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 90
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 13482
Części
Ostatni post: marcin1479
28-04-2024 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 82
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36018
witam
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 101
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 413
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 123
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1546
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 127
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1537
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1726
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 616
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 11070

Reklama