Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
romet 100 88r
Autor Wiadomość
przemek95 Offline
jeździec
*


Liczba postów: 341
Imię: Przemek
Skąd: Mirosław (ok PIŁA)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
romet 100 88r
Witam postanowiłem w końcu na prośbę kolegów z forum opisać oraz zrobić świeższe zdjęcia mojego romecika Smile wiec najpierw trochę historiiSmile:

Pierwszym posiadaczem tego kultowego motoroweru był mój wujek który go kupił w 1983r a data pierwszej rejestracji sięga dnia 08.08.1983r Smile i był nim przez 18 lat.W 2001 roku romecik trafił w ręce mojego taty który miał naprawić dany pojazd który był w strasznym stanie technicznym oraz częściowo rozłożony na części przez poprzedniego właściciela. Wał korbowy w silniku był zastany na łożyskach. Tata który miał i ma smykałkę do polskich motocykli uczynił, że dany romecik na oryginalnym silniku 025 zaczął bić na nowo tym samym rytmem jak po wyjściu z fabryki. Motorower miał być zatem odstawiony z powrotem do właściciela, lecz po krótkim czasie od naprawy właściciel zmarł, a romet pozostał w rękach mojego taty. Aby nie stracić dowodu rejestracyjnego motoroweru, zostały wszczęte wszelkie próby odnalezienia dowodu oraz przerejestrowanie motorka stały się sukcesem. Drugim właścicielem stał się mój kolejny wujek który aby nie stracić ubezpieczyciela czy tam zniżek (już nie pamiętam czego) zarejestrował na siebie ponieważ tymczasowo sprzedał swoje poprzednie auto. Wreszcie dnia 14.02.2011r wówczas w wieku 16 lat stałem się jedynym oraz szczęśliwym właścicielem owego rometa 100Smile.

Między czasie w wieku 10 lat zaczynałem swą zmotoryzowana przygodę właśnie na tym motorowerze. Między czasie zauważyłem że na oryginalnym silniku 025 występują dość spore bicia lewego czopu na które jest osadzone magneto co nie pozwalało silnikowi na rozpędzenie motoroweru do szalonych prędkości rzędu maksymalnie 40 km/h. Wtedy postanowiłem zmienić jednostkę napędową na silnik z komara 017 który jest nadal w świetnej kondycjiSmile Silnik który znajdował się w tym motorowerze leży na półce i czeka na lepsze czasy,pieniądze i nowe częściSmile. Między czasie zostały zmienione także czasza przedniej lampy, ślimak szybkościomierza oraz schowki narzędziowe które teraz są zamykane na kluczyk (ponieważ zdarzył mi się incydent że ktoś ukradł mi klucze ze schowkówSad(..). Wszystkie wprowadzone modernizacje w każdej chwili mogę wycofać i powrócić do oryginału, ponieważ zachowałem wszystkie wymienione części.

Romecikiem śmigam po naszych polskich drogach już od 2 lat i jestem z niego zadowolonySmile NIe miałem dotychczas żadnych większych awarii w trasie nie licząc pęknięta linkę gazu czy przepaloną żarówkę ;P. Największą trasę którą wykonałem wynosiła ok 60-62km Smile, aktualnie zastanawiam się nad pokonaniem dłuższej trasy.

A teraz zdjęcia robione dzisiaj Smile


Załączone pliki Miniatury
                   

Zapraszam na "Turystykę Rometem" https://www.facebook.com/pages/Turystyka...00?fref=nf
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2013 23:53:49 przez przemek95.)
30-05-2013 23:47:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: romet 100 88r
Ciekawa historia, ciekawy Romet Smile

Ja bym na twoim miejscu zaczął powoli wracać do 025. To dość rzadko spotykany silniczek. No i biegi w nodze.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-05-2013 00:08:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
przemek95 Offline
jeździec
*


Liczba postów: 341
Imię: Przemek
Skąd: Mirosław (ok PIŁA)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #3
RE: romet 100 88r
masz racje trochę mi go brakuje he heSmile ale nie chcę na siłę ładować w ten silnik teraźniejsze podróbki Sad a na siłę też części nie szukam, ale przeglądam często allegro i tablica.pl w poszukiwaniu nowych części z PRL-u Smile

Zapraszam na "Turystykę Rometem" https://www.facebook.com/pages/Turystyka...00?fref=nf
31-05-2013 00:11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: romet 100 88r
Wiem, że możesz mnie wyśmiać, ale niektóre współczesne części nie są aż tak tragiczne. Oczywiście mało jest porządnych, ale idzie znaleźć. Przed zakupem warto poczytać opinie. A zawsze co 025 to 025 Smile

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-05-2013 00:22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
przemek95 Offline
jeździec
*


Liczba postów: 341
Imię: Przemek
Skąd: Mirosław (ok PIŁA)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: romet 100 88r
Może i masz rację i szczęście że trafiłeś na takie części ale ja niestety mam chyba pecha bo np rok temu dałem do regeneracji wał od wsk 175. Za wymienienie korby na współczesny wyrób oraz całą tam potrzebną diagnostykę zostawiłem w tym warsztacie 276zł;/ i po zaledwie roku wyleciało mi zabezpieczenie sworznia i zniszczyło cylinderSad, byłem zmuszony do ponownego rozebrania silnika a tu szok! panewka na korbie była zatarta na sworzniu, a czop w tym miejscu tak musiał zostać przegrzany ponieważ aż został przebarwiony na fioletowy;/ a na łożysku igiełkowym ukazały się pierwsze już wyczuwalne luzy góra dół ;/ to mnie niestety zniechęciło do teraźniejszych wyrobów Sad ponieważ czekają mnie kolejne wydatki

ale nie wiem jak tam części od komara może są lepsze?Smile do tego wyśmienitego silnika musiał bym zakupić nowy wał i najlepiej magneto Smile, aby pozbyć się tych bić jak najwięcej.
Co prawda romet 100 bez tego silnika traci sporo na wartości :/

Zapraszam na "Turystykę Rometem" https://www.facebook.com/pages/Turystyka...00?fref=nf
31-05-2013 00:37:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: romet 100 88r
Ja na szczęście nie musiałem aż tak ingerować w silnik. U mnie już ktoś kiedyś regenerował wał, a cylinder mam w b.dobrym stanie więc cóż. Najpoważniejsza część silnika u mnie (współczesna) to sprzęgło. Konkretnie to łańcuszek, popychacze, tarcze i zabezpieczenia.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-05-2013 00:52:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: romet 100 88r
magneto i wał przypadkiem nie pasują z silnika 023 ? i ciekawe to zjawisko było w tej wsk że czop co się przegrzał może żeśice jeździli benzyną bez oleju samą czystą bo takie coś samo z siebie się nie dzieje
31-05-2013 00:55:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MichalSR50 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,541
Imię: Michał
Skąd: Otwock
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #8
RE: romet 100 88r
Ja tam kupuję teraźniejsze wyroby takie jak wały, cylindry, łożyska i jakoś śmigają mi te silniczki bez zarzutu. Nie wiem, czy jest sens wydawania 3, a nawet 4 razy więcej na oryginalną część, której historia nie jest znana. Teraz to tylko Typowe Mirki sprzedają, więc można się nieraz przejechać.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2013 01:10:10 przez MichalSR50.)
31-05-2013 01:09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
komarinho Offline
długodystansowiec
*


Liczba postów: 552
Imię: Paweł
Skąd: Sanok/Kraków
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: romet 100 88r
No witam kolegę, który również posiada rometa 100. Powiem Ci tak: mam silnik 025 w swoim komarku, w prawdzie nie mam ramy, karoserii z 025, tylko sam silnik w innym motorowerze, ale wkręcony do niego od nowości więc dla mnie się prawię nie liczy i swojego komarka 2350 nazywam rometem 100 ze względu na serduszko w nim siedzące. O moim silniku dziadek mi opowiadał że dorwał nowy dawno dawno temu (chyba połowa lat 80) i że mu nie był potrzebny to odłożył na półkę, zapakowany. I po prostu kiedyś wkręcił go do mojego komarka 2350, zrobił na nowym silniku tyle kilometrów, że go dotarł i odstawił sprzęt pod prześcieradło. Po latach (2007) wyciągnąłem go z dziadkiem z miejsca postoju i pamiętam że jeszcze plomby były na nim, których niestety w trakcie przywracania go do używalności musieliśmy się go pozbyć. Od tamtej pory zrobiłem silnikiem 025 jakieś 3500 km, z czego 2500 km w zeszłym sezonie kiedy zacząłem na poważnie jazdę po drogach. Muszę go pochwalić, i powiedzieć że jest twardziel, bo na prawdę w zeszłym sezonie dużo jeździł. No i teraz zapowiada mu się kolejny pracowity sezon, rejestruję komarka i będę jeszcze więcej śmigał. Ależ się rozpisałem, wiem że tylko autor wątku dotrwa do końca tego postu Big Grin Powodzenia z 025 i poszukaj, bo wydaje mi się że od innych produktów dezametu wał na 100% podejdzie. W końcu nie robili do każdego modelu z osobna chyba innego wału. Ok to by było na tyle. Wpadaj do tematu o moim komarku, link w sygnaturze. A tutaj zostawiam Ci link z pracą mojego 025 Smile
http://www.youtube.com/watch?v=3IXw2uMkFmw
31-05-2013 02:13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
przemek95 Offline
jeździec
*


Liczba postów: 341
Imię: Przemek
Skąd: Mirosław (ok PIŁA)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: romet 100 88r
(31-05-2013 00:55:34)Marwerick napisał(a):  magneto i wał przypadkiem nie pasują z silnika 023 ? i ciekawe to zjawisko było w tej wsk że czop co się przegrzał może żeśice jeździli benzyną bez oleju samą czystą bo takie coś samo z siebie się nie dzieje

z tego co wiem to wały korbowe różnią się miedzy silnikami "jajowymi" a "kwadratami" miejscem rozmieszczenie są wypustu na klin, ponieważ chyba kosze zapłonowe w tych silnikach są zamontowane pod innym kontem jak i cylindry tak słyszałem ale pewności nie mam.

Jeśli ktoś wie coś na ten temat to najlepiej jakby napisał czy to prawdaSmile
(31-05-2013 02:13:11)komarinho napisał(a):  No witam kolegę, który również posiada rometa 100. Powiem Ci tak: mam silnik 025 w swoim komarku, w prawdzie nie mam ramy, karoserii z 025, tylko sam silnik w innym motorowerze, ale wkręcony do niego od nowości więc dla mnie się prawię nie liczy i swojego komarka 2350 nazywam rometem 100 ze względu na serduszko w nim siedzące. O moim silniku dziadek mi opowiadał że dorwał nowy dawno dawno temu (chyba połowa lat 80) i że mu nie był potrzebny to odłożył na półkę, zapakowany. I po prostu kiedyś wkręcił go do mojego komarka 2350, zrobił na nowym silniku tyle kilometrów, że go dotarł i odstawił sprzęt pod prześcieradło. Po latach (2007) wyciągnąłem go z dziadkiem z miejsca postoju i pamiętam że jeszcze plomby były na nim, których niestety w trakcie przywracania go do używalności musieliśmy się go pozbyć. Od tamtej pory zrobiłem silnikiem 025 jakieś 3500 km, z czego 2500 km w zeszłym sezonie kiedy zacząłem na poważnie jazdę po drogach. Muszę go pochwalić, i powiedzieć że jest twardziel, bo na prawdę w zeszłym sezonie dużo jeździł. No i teraz zapowiada mu się kolejny pracowity sezon, rejestruję komarka i będę jeszcze więcej śmigał. Ależ się rozpisałem, wiem że tylko autor wątku dotrwa do końca tego postu Big Grin Powodzenia z 025 i poszukaj, bo wydaje mi się że od innych produktów dezametu wał na 100% podejdzie. W końcu nie robili do każdego modelu z osobna chyba innego wału. Ok to by było na tyle. Wpadaj do tematu o moim komarku, link w sygnaturze. A tutaj zostawiam Ci link z pracą mojego 025 Smile
http://www.youtube.com/watch?v=3IXw2uMkFmw

No twój romecik chodzi wyśmienicie! też mi się tak marzy by mój zagadałSmile jeśli chodzi o wały korbowe z innych silników to podejdzie chyba tylko od s38 bo miedzy nim a 025 jest znikoma różnicaSmile

Zapraszam na "Turystykę Rometem" https://www.facebook.com/pages/Turystyka...00?fref=nf
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2013 02:28:35 przez przemek95.)
31-05-2013 02:23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Recanion Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 200
Imię: Hubert
Skąd: Lasocin
Pojazd: Romet Mińsk
Post: #11
RE: romet 100 88r
Wał od 023 nie podejdzie ponieważ różnią się wypustami na klin.
31-05-2013 11:09:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
przemek95 Offline
jeździec
*


Liczba postów: 341
Imię: Przemek
Skąd: Mirosław (ok PIŁA)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: romet 100 88r
to jednak tak jak mi się wydawało będę musiał szukać wału od s38

Zapraszam na "Turystykę Rometem" https://www.facebook.com/pages/Turystyka...00?fref=nf
01-06-2013 01:02:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
komarinho Offline
długodystansowiec
*


Liczba postów: 552
Imię: Paweł
Skąd: Sanok/Kraków
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #13
RE: romet 100 88r
ale to jeden z najpopularniejszych silników więc spokojnie Smile
01-06-2013 14:02:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
przemek95 Offline
jeździec
*


Liczba postów: 341
Imię: Przemek
Skąd: Mirosław (ok PIŁA)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #14
RE: romet 100 88r
jakoś tam radę Smile jak na razie doprowadzam do zadowalającego stanu wsk 175 kobuz ;P

Zapraszam na "Turystykę Rometem" https://www.facebook.com/pages/Turystyka...00?fref=nf
01-06-2013 23:56:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Kadet vs Romet Pega...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:06:17
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 116
Proszę o pomoc w nazwie e...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 22:09:40
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 543
Części
Ostatni post: komarek54
Wczoraj 22:06:36
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 423
Moc silnika 023
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:13:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 230
Rocznik Robaka
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:38:13
» Odpowiedzi: 28
» Wyświetleń: 7461
Powitać
Ostatni post: szyja35
Wczoraj 17:23:58
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69
Romet retro problem z prz...
Ostatni post: romek
Wczoraj 00:37:48
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 228
Gdzie kupić nowe koło do ...
Ostatni post: tramwajarz
07-05-2024 21:45:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 204
kolejne problemy z komare...
Ostatni post: bartwilku
07-05-2024 14:27:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 314
Kupię Kupię ramę z dokume...
Ostatni post: krzysiekli1989
05-05-2024 11:11:29
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 165
Uszczelki silnika
Ostatni post: romek
04-05-2024 18:54:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 289
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
03-05-2024 21:26:36
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 444
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
03-05-2024 21:22:34
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 939
Czy były 2 rodzaje karter...
Ostatni post: Keizo
02-05-2024 21:24:07
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Uchwyt lampy Rakiety
Ostatni post: krisb120
02-05-2024 14:18:51
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 203

Reklama