Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogar 200, przerywa na światłach.
Autor Wiadomość
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Ja bym tobie boszu nawet szrota to zajeżdżenia nie dał. Nerwy nerwami, ale jak czytam te twoje reakcje to nie dziwię się że ten Romet ma takie odpały jak te przerywanie na światłach. Skoro jak przeciekał Ci bak a ty go skatowałeś jak świnie za to, to pewnie jak Ci żarówka sie spaliła to kable gryzłeś :F

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
02-06-2013 02:35:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Hehe powiem Ci szczerze, że jak mnie też jakaś część wkurzy, właśnie jakiś bak albo coś, który jest już pognieciony to jeszcze się na nim wyżyję zanim go wywalę na złom. Tak samo błotnik jak ma wgnioty a mam lepszy albo kilka lepszych to się lubię odstresować i potłuc młotkiem Wink

Uwierzcie, że można odreagować skoro i tak nie będzie z jakiejś częsci użytku żadnego
02-06-2013 03:35:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Błażej za ten post.
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
(01-06-2013 13:02:06)Boszu napisał(a):  No co do filtru paliwa to racja, kiedyś jeszcze w 205 kupiłem taki nie duży filterek. Przepływ niby ten sam, a jechać za ciula nie będzie! Ciągle brakuje, i brakuje paliwa. Założyliśmy do kumpla 200 i mimo iż 200 bierze więcej paliwa to chodził jak złoto! I ogarniesz temat?! Tongue
A co do moich świateł to coś jest z stacyjką... Nie rozbierałem jeszcze, ale wczoraj poskładałem nie co do kupy, odpaliłem i jazda próbna (światła całkowicie odpięte, kabelek na wierzchu) i tak sobie jakoś wcisnąłem sygnał. I zatrąbił... 8) Zatrzymuję się, patrzę i WTF?! Kabel odpięty!! Tongue Ale później przełączyłem na światła to chwilami lekko się zaświecają. Czyli gdzieś przebicie mam z cewki zapłonowej na światła i dlatego pewnie przerywa... Ale i tak nie ogarniam tego, jak moja cewka zapłonowa potrafi uciągnąć iskrę + światła. Tongue I jeszcze nie zgasnąć, tylko przerywać... ^^
No i wczoraj przekonałem się po raz set kolejny! Że jak romet chodzi, to się go nie rusza!! Bo odmalowałem piknie całego, poskładałem prawie wszystko, a sobie myślę, wleję paliwo i zobaczę czy silnik nadal chodzi (zwykle nie chodzi) ale tym razem chodził, ale patrzę, a tam paliwo jak z kaczej dupy leje się obok uchwytu mocowania baku... Myślałem że mnie to rozpierdzieli! Wydarłem bak, wylałem paliwo i tak dziada z tłukłem że na złom się nawet nadawał nie będzie! I może to głupie, ale się przynajmniej wyżyłem! Bo tyle co się francy o czyściłem to na całą resztę ogara tyle nie poświęciłem!
I niestety będę musiał dokupić czwartą puszkę farby w spray'u Ral 3000, od znajomka przywieźć bak i pomalować. Bo na razie zmuszony jestem jeździć na baku Motorynki/komar 3... :/

Gdybyś tyle się nie rozpisywał to bym edytował te twoje wypociny i wywalał wykrzykniki bo ich tam więcej jak słów... -.-

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
02-06-2013 10:20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
(02-06-2013 02:35:51)Quake96 napisał(a):  Ja bym tobie boszu nawet szrota to zajeżdżenia nie dał. Nerwy nerwami, ale jak czytam te twoje reakcje to nie dziwię się że ten Romet ma takie odpały jak te przerywanie na światłach. Skoro jak przeciekał Ci bak a ty go skatowałeś jak świnie za to, to pewnie jak Ci żarówka sie spaliła to kable gryzłeś :F

To co dobre, nie psuję. A to wkurzyło mnie, bo to już 4-ty bak, i zarazem ostatni który jak wszystkie poprzednie, przeciekał. Chodź za pierwszych rometów to jak coś nie działało, to na chama i musiało działać. Tongue Ale to człowiek był młody...

(02-06-2013 10:20:44)Taśma napisał(a):  Gdybyś tyle się nie rozpisywał to bym edytował te twoje wypociny i wywalał wykrzykniki bo ich tam więcej jak słów... -.-

Jak chciałeś być "fajny" to ci coś nie wyszło...
04-06-2013 18:48:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Tobie zęby bokiem wyszły, i jakoś Ci tego nie wypominam roll

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
04-06-2013 18:56:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Taśma za ten post.
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Bo nie ma czego wypominać?? Ja to wiem, i mnie to nie przeszkadza... Chyba że tobie przeszkadza? A jak przeszkadza... To masz problem! I idź z nim do psychologa... ^^
06-06-2013 23:07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
(04-06-2013 18:48:41)Boszu napisał(a):  
(02-06-2013 02:35:51)Quake96 napisał(a):  Ja bym tobie boszu nawet szrota to zajeżdżenia nie dał. Nerwy nerwami, ale jak czytam te twoje reakcje to nie dziwię się że ten Romet ma takie odpały jak te przerywanie na światłach. Skoro jak przeciekał Ci bak a ty go skatowałeś jak świnie za to, to pewnie jak Ci żarówka sie spaliła to kable gryzłeś :F

To co dobre, nie psuję. A to wkurzyło mnie, bo to już 4-ty bak, i zarazem ostatni który jak wszystkie poprzednie, przeciekał. Chodź za pierwszych rometów to jak coś nie działało, to na chama i musiało działać. Tongue Ale to człowiek był młody...

4-ty bak, bo jeździsz tym Ogarem po jakichś lasach, dziurach itd i bak pewnie napierdziela o ramę jak ogłupiały. Nie pomyślałeś czasem, że skoro już 4-ty bak się tak samo zepsuł to robisz coś nie tak albo jest tego jakiś powód? Brak mi na Ciebie słów...

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
07-06-2013 01:47:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
A mi brak słów na ciebie...
Pierwszy bak miałem baaardzo długo, uszkodził się gdy ogar przewrócił się w garażu i uderzył o kant wału który tam leżał, wypadła dziura.
Drugi bak, był ok. Ale tylko przez tydzień, może dwa... I nawet dołeczka żadnego nie przejechałem, i zaczęło lać koło mocowania. Trzeci bak był dziurawy zanim go założyłem. Ale dziura była niewielka i dość wysoko, no to jakoś jeździłem... Aż z czasem zaczęło co raz bardziej lać, i założyłem starego zerdzewiałego, którego wcześniej w środku "z próbowałem" wyczyścić podkładkami bętając aż odpadnie chodź połowę rdzy, potem woda i dopiero benzyna. Był ok, ale po wyczyszczeniu z rdzy pojawiła się również dziura i również w tym samym miejscu co w dwóch pozostałych, czyli przy mocowaniu...
Tak że, zanim coś napiszesz... Zastanów się! Bo gdybym miał tak dobry bak jak ten pierwszy i oryginalny. To by było ok. A tak to zmuszony byłem jeździć na tym, co mam...
07-06-2013 21:13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Można zalutować, albo zaszpachlować, Szpachel nie reaguje z benzyną, to wystarczy zrobić większy dołek tam gdzie dziura zaszpachlować twardym szpachlem, no i gitara, żaden problem
07-06-2013 23:10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Nie reaguje może, ale nasiąka przecież Wink

Boszu, nie obrażaj się na userów bo jak wiesz, różni są na świecie ludzie. Nie dawaj się. Może czasem masz szalone pomysły, ale ja przynajmniej zaczynam je rozumieć. Wyluzuj, nie obrażaj się. Te hejty przeminą z czasem
07-06-2013 23:27:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
lukasz98 Offline
Łukasz :D
*


Liczba postów: 65
Imię: łukasz
Skąd: lpc
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Moze to wina cewki masz zasłaba i jak na srednich obrotach daje mała iskre dlatego moze przerywac
08-06-2013 11:07:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Co do przerywania, jak po bawiłem się z przerwą na świecy i platynach, tak na oko ustawiając, to czy na światłach czy nie, to i tak przerywa. Tongue Bynajmniej na średnich i wolnych obrotach, i myślę że "lukasz98" to będzie właśnie cewka zapłonowa. Gdzieś taką mam chyba nawet nową, znaczy prawie nową, bo używaną trochę przez kumpla. Wymienię, i zobaczę co wtedy będzie...
I tak samo wczoraj dowiedziałem się co tak okropnie skrzypiało mi w silniku. Tongue Każdy twierdził, ja w sumie też... Że to pierścienie lub wał... Okazało się że taki przeraźliwy i głośny pisk wydawały Platyny. Big Grin Dałem trochę oleju i już nie piska... ^^

I dzisiaj w sumie zrobiłem ok. 100 kilometrów z nudów, gdyż nie było internetu, każdy gdzieś u rodzinki bądź w kościele... I spodziewałem się wielu usterek lub niedopracowań po złożeniu go w całość. Ale o dziwo po za tym przerywaniem i problemem z kranikiem, innych nie miałem. Smile Sprzęgło pracuje dobrze, hamulce wyśmienicie. Jedynie licznik jeszcze podpiąć, bak skołować, pomalować i zamontować. I romet gotów do sezonu. ^^ No i jeszcze przegląd zrobić. Tongue Na co na szczęście kasiora się znalazła po sprzedaży płyty głównej do kompa. I w Lipcu zapewne sprzedam zabytkowe słuchawki, wpadnie ok. 100zł to i może pokuszę się o ten "profesjonalny" szlif, albo kupno honownicy.
09-06-2013 16:12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Nie masz na bilet pks za 15zł, a masz kasę na paliwo żeby zrobić 100km? loo

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
09-06-2013 16:28:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #29
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Taśma, ty hejcieBig Grin

Jak by zdjął cylek do szlifu, to by nie miał jak oddać. Chyba że Ogarem do speca->demontaż->szlif->montaż->powrót. I wszystko jednego dniaBig Grin

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
09-06-2013 16:33:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo nie_mientki za ten post.
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Hehe... No Nie_mientki... Było by... Tongue I jest to realne! ^^

I taśma... Na paliwo, to zawsze się kasa znajdzie!! Tongue I za 15zł to właśnie 100km już zrobię. Tongue Czy w sumie 10zł by mi wyszło w jedną, 20zł w obydwie strony...
09-06-2013 22:59:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Wczoraj 23:12:38
» Odpowiedzi: 69
» Wyświetleń: 16329
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1313
Witam
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 35
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 296
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Wczoraj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 91
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Wczoraj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5707
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10106
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13040
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 294
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2398
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 204
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 332
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1153
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5781
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 508

Reklama