Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Boszu Wita...
Autor Wiadomość
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #1
Boszu Wita...
Wtaim,
Jestem Jacek, mieszkam na Podkarpaciu w miejscowości (Zadupiu) Kozłówek... Lat mam 20-ścia i z rometami mam do czynienia już z 9-10 lat.
Przez moje dłonie przeszły romety takie jak Komar 3, Ogar 205, Ogar 200 i ponownie Ogar 200...
Dokładniej??
Pierwszy komarek to była taka tłuczydupa... Czyli pierwsze spotkanie z motoryzacją, którą dosiadłem. Przejeździłem nim dobre 2-3 lata jeszcze bez karty motorowerowej po polnych drogach jak i utwardzonej nawierzchni... Modyfikacji przeszedł niewiele.
Później, gdy już zbliżał się okres dostania karty motorowerowej, wydarłem z szopy drugi pojazd... Ogar 205 który był no... W średnim stanie. Ale tak jak tłuczydupa, był on w rodzinie od nowości. (był to pojazd mojej mamy)
205 wyremontowałem, później z pomocą brata odmalowałem. Był pięknym klasykiem przez... Hym... Rok?? Później albo się go gdzieś obiło, to znów zarysowało i tak dalej... Przeszedł wiele remontów, ale przejechałem nim też sporo kilometrów! Później gdy już powoli źle zaczynał wyglądać, pora była na totalną zmianę jego wyglądu, pomysł padł że zostanie przerobiony na crossa, i wtedy gdy wpadł ten pomysł do głowy, dzień czy dwa później miałem nim mały wypadek, gdzie przód uległ mega uszkodzeniu, no i musiałem założyć inny, a co za tym idzie, od razu zabrałem się za przerabianie! Oczywiście, wszystko musi być jak trzeba! Hamulec 100% sprawny, światła 100% sprawne i wszystko trzymać się kupy tak jak ma, a nie latać na lewo i prawo...
Wyglądał jak dla mnie, SUPER! W sumie, w tamtych czasach takie przeróbki były docenianie... Teraz niestety, głupie założenie innego lusterka, i zostajesz zjechany przez oryginalców wszędzie, że to wiejski i beznadziejny tuning.. ZRÓB ORYGINAŁA! Co mnie... Rozwala grzecznie mówiąc... Ale pomijając ten wątek.
Przeszedł on wiele modyfikacji, próba z zapłonem bateryjnym, a gdy był akumulator to potem po rezygnacji z bateryjnego zapłonu, zrobienie z niego świateł, ładowanie, porządny sygnał... Lecz, wszyscy kumple po zmieniali swoje komarki i ogarki 205 czy t-50 na Ogary 200... Ja marzyłem żeby sobie takiego kupić! Lecz nie było na to gotówki :/ Tak więc?! Znajomy sprzedał mi ramę ogara 200... To już było coś!! Mam Ramę! Później kupiłem nie co zrupieciały silnik, ciekawa przy tym historia, bo w sumie wymieniałem go za wydech własnej roboty... (podam filmik z yt później)
I dobra, mając już te atrybuty... Mój kochany 205 został doszczętnie rozebrany, a na koniec przed ściągnięciem kół, baku, siedzenia, kierownicy i silnika... Wykatowany po ornych polach, do czasu aż padł 1 bieg. Zaliczonych parę gleb itd. Fajnie było! ^^
W między czasie, zebrałem coś gotówki no i pomalowałem pięknym, niebieskim metalicznym pryskaczem swoją nową rameczkę ogara 200... Z racji tego, że poprzedni mój romet nazywał się Złomek... Pora nazwać i nową maszynę, po długich dumaniach, nazwa padła na "Karmazyn"... W sumie nie przypadła jakoś do gustu kompanom...
Ale... Gdy silnik odremontowałem, poskładałem całość do "kupy" to byłem mega zadowolony! Ta moc, to piękno i wgl... Była mega maszyna! Ale do końca nie odmalowana... I stwierdziłem że zrobię niebiesko żółtego... Pomysł fajne, ale wykonanie lipne bo chciałem żółty połysk, a że kupiłem przypadkiem jakąś przeterminowaną czy kto wie jak wytęschłą farbę... To nieimało się to kupy. :/ Chodź, na zdjęciach wyglądał ładnie, a to już było coś. ^^ Z czasem, oczywiście przyszły bajery! Aku, ładowanie, kierunki, światło stop, dodatkowa lampa przeciwmgłowa, wyjec, neonki i różne bajerki... Opona 110-tka do tyłu, że można było łokciem trzeć jak się znalazło dużą górę i ostry zakręt żeby się złożyć. Podjechać nie podjechała nigdy! Ale zjadła z 4 dekle hamulcowe... No i z czasem, z czasem... Po w sumie 2-3 latach, jego wygląd był co raz gorszy, kierunki po urywane po zimowych driftach, stop odpadł, od tak... Chyba znudziło mu się bycie przy tym ogarze, i wszystko się po dupcyło! I nagle! Wydarłem stary silnik od WSK 4... I od razu! Pomysł! "jak ten Dombromir z tej bajki normalnie" Że założę ten silnik.
To do ręki Bosh i jazda! Uwaliłem ramę, w 2 miejscach... Przypasowałem silnik jak to się ima całości... I jebłem w kąt z myślą "a nie chce mi się, za dużo roboty a i tak pewnie nic z tego nie wyjdzie" a w planie było prawko itd.
Po jakimś pół roku... Odczówałem jakiś w sobie brak... Brakowało mi czegoś, nie wiedziałem czego! W końcu, wpadł do mnie znajomy że kupił sobie chopperka... Inny że odpala znów swojego ogiera... Jeszcze inny że ma ochotę pojeździć (była to wiosna) i ja biedny... Bez pojazdu... Załamany...
Ale nie! Ja tak nie będę paczył jak oni jeżdzą obok mojego domu to w jedną to w drugą stronę! O nie! Zabrałem się za składanie, aleee... Rama w 3 częściach... Kurda... Nie będzie z tego jednak nic. Nagle wbija Szwagier i mówi że jego Ojciec kupuje sobie większy motor, a sprzedaje ogara 200... No to nic nie patrząc, do niego! I ugadałem się że spłacę go z praktyk szkolnych! Wtedy kupiłem Ruperta! (aktualnie nazywany "Koszmarem") Silnik do podregulowania, ale stan igła! Skrzynia igła, sprzęgło igła! Rama mega igła!!! Big Grin Taki zradowany, ale prędkość nie przekraczała 40-50km/h... Na spokojnie przez tydzień jeździłem, później w końcu kumpel mnie choperkiem jakoś zmotywował, zachęcił żeby pocisnąć i ścignąć się z nim! On 72ccm pojemność, niedawno skończył docierać, myślę! Nie mam szans no ale nic! Spróbuję tak na cicho za nim pocisnąć... No i on gaz, ja gaz i pnę za nim! I równo z nim, RÓWNO!!! Nie wierzyłem jak to możliwe... Ale ten ogar wyciągał 70km/h! I to w kilka sekund v-max... Mam go do teraz... Jak wiadomo... Przejechałem nim już pewnie dobre 10 albo i 15 tysięcy kilometrów! Zjeździłem całą okolicę, każdy nie mal kąt! W tym roku, powoli znów zaczynam doprowadzać go do stanu, w jakim go kupiłem, bo przez 2-3 lata przejeździłem w nim już po lesie, stuntowałem, mordowałem, katowałem, i wgl. Przeżył on Wszystko!! A wymieniłem tylko raz skrzynie, i zrobiłem z 3-4 szlify... Sprzęgło w sumie raz nowe, teraz drugi raz by się wymienić przydało. Zjadłem 2 napędy, w tym teraz nowy z łańcuchem WSK 125 założyłem, bo kiedyś jak kupiłem nowy do 200, po tygodniu jazdy był w gorszym stanie niż mój stary który przejeździł prawie rok... Wiele mam przy nim jeszcze do zrobienia, założyłem teraz gaźnik od ogara 205 bo od 200 wyregulowanie go aby były obroty i chciało to jechać, a nie wydawać co miesiąc 50zł na nowy gaźnik, to nie ma szans, a na tym tuż po założeniu w 10 min ustawiłem i wyregulowałem... I chodzi świetnie! Smile

I ogólnie za dużo i tak się rozpisałem, ale napisze o moich tego rocznych planach... Aby przejechać większe trasy niż po 100-200km... Zrobić trasę z 400-500km w jedną stronę! Jak pisałem, wyremontować go do takiego stanu, w jakim go kupiłem!

Mam nadzieję że całą ta historia nie zanudziła was totalnie! A teraz coś, trochę dla rozruszania i podsumowania opowieści... Czyli filmiki z YT które jeszcze są, których nie wywaliłem, i które podobno z tego co słyszałem... Znalazły już sławę u was na forum. Smile W sumie, wrzucę wam cały kanał, bo po kolei każdy filmik, to trochę tego jest! Tongue
https://www.youtube.com/user/jacekjax2

Pozdrawiam, Boszu!
24-04-2013 21:33:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
szopen45 Offline
060 POWER!
*


Liczba postów: 1,424
Imię: Patryk
Skąd: RJS
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Boszu Wita...
Witamy witamy Wink)

24-04-2013 21:37:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mikołaj98 Offline
...nic...
*


Liczba postów: 664
Imię: Mikołaj
Skąd: Kębłowo
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #3
RE: Boszu Wita...
Witaj.. Big Grin boże chłopie ale żeś się rozpisał Big Grin

Im szybciej jadę tym bliżej jestem nieba...

Rammstein fan...
24-04-2013 21:41:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MichalSR50 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,541
Imię: Michał
Skąd: Otwock
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #4
RE: Boszu Wita...
Ale żeś referat strzelił, jak ja opisując Malucha Big Grin Witamy na pokładzie.

24-04-2013 21:42:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RUDEK 1998 Offline
Pirat Drogowy


Liczba postów: 89
Imię: MIREK
Skąd: Ulucz
Pojazd: Romet Pony
Post: #5
RE: Boszu Wita...
witam .
24-04-2013 21:44:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
damian45 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Damian
Skąd: Niepla
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Boszu Wita...
ale się opisałeś Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2013 21:47:01 przez damian45.)
24-04-2013 21:45:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Boszu Wita...
No ja to tak skromnie napisałem. Wink Bo gdybym opisał każdą modyfikację, każdą historię i tak dalej... To było by to raczej zbyt długie... Wink

I niedługo, myślę że zamieszczę parę poradników co do ogarów... Jeżeli takowych na ten temat nie znajdę, a nie znajdę pewnie na temat odwróconych biegów w ogarze 200, zrobienia mocniejszego sprzęgła (czyli jak ślizga, to może przestać), zrobienie wydechu/końcówki od podstaw i innych. Smile
24-04-2013 22:06:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
LukaszzT1 Offline
Komarzysta :F
*


Liczba postów: 2,082
Imię: Łukasz
Skąd: Lubzina (RRS)
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Boszu Wita...
Witam rózniez z podkarpacia Big Grin

Romet 50-T1 1980r(Sprzedany)
Romet 50-T1 1981r (Sprzedany)
Romet ogar 200 1988r(Sprzedany)
Cezet 175 487.0 1988r(Sprzedana)
Simson Sr50 1987r
Polonez Caro Plus 1.6 Gli 1997r
24-04-2013 22:11:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #9
RE: Boszu Wita...
Witam
Nie czytałem :F

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
24-04-2013 22:23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jmelnicki2 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 104
Imię: Jakub
Skąd: Toruń
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #10
RE: Boszu Wita...
No lekturka niezła... Witamy na forum !
24-04-2013 22:29:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romeciarz.1 Offline
BOSZU FAN'S :D
*


Liczba postów: 775
Imię: Piotr
Skąd: Podgóry
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #11
RE: Boszu Wita...
Witamy nowego Big Grin
24-04-2013 22:31:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
adrian00102 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 380
Imię: Adrian
Skąd: Siedlce
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Boszu Wita...
Przeczytałem :F Książki mógł byś pisać Big Grin
25-04-2013 00:03:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Boszu Wita...
Hym, książki powiadasz... Pomyślimy...
25-04-2013 00:10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
szubik16145 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 312
Imię: Szymon
Skąd: Września
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #14
RE: Boszu Wita...
To TY robiłeś szlif cylka? Smile
Pozdrawiam i witam Smile

Park Maszyn:
Fiat 126 ELX " Pomarańcza" `99
Seat Cordoba 6k2 `00
Romet Ogar 205 `88
25-04-2013 00:39:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Boszu Wita...
Owszem, ja... ^^
25-04-2013 00:43:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Dzisiaj 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10570
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 552
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 101
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 165
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16280
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Dzisiaj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 124
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 201
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 211
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
22-04-2024 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 171
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1097
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 134
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 126
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17746
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1175
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
20-04-2024 20:09:48
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 16590

Reklama