Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Autor Wiadomość
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #1
Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Jako, że ostatnio wędrówki po osiedlach miałem, to zauważyłem, że często widać starsze samochody (typu Maluszki, czasem coś większego), raczej rzadko już jeżdżone. I wpadłem na pomysł - a może spróbować namówić właściciela takiego pojazdu na sprzedaż, która zapewne mogłaby się odbyć po okazyjnej cenie? Jeden kłopot - jak się do niego dostać? Można zostawić karteczkę z numerem telefonu - nie zawsze może być odczytana, można siedzieć i czekać na właściciela - który może wcale nie przyjdzie, poza tym czasu brak, można pytać po ludziach, czyj to samochód - wątpię, żeby ktoś wiedział. Próbował ktoś (z dobrym skutkiem) tego typu cudowania?
Druga sprawa - samochód, który robi za reklamę. Jak myślicie, czy firma, którą on reklamuje, może taki pojazd jakkolwiek sprzedać czy dać znać właścicielowi?

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
18-03-2013 18:05:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
MichalSR50 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,541
Imię: Michał
Skąd: Otwock
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #2
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Co do samochodu z osiedla to jedną metodą jest właśnie wkładanie karteczek, tyle że ona w małym procencie przypadków się sprawdza. Sam wkładałem 2 razy karteczki do jednego Malucha, ale właścicielka regularnie je wyrzucała to dałem sobie spokój. Ale z tego co czytam na forach, czasami to się sprawdza. Drugim sposobem jest popytanie ludzi w okolicy o właściciela samochodu, bo na osiedlu większość się zna, a właściciel starego Malucha jest raczej znany. I jak zdobędziesz adres, po prostu idziesz tam i otwarcie pytasz, czy jest możliwość sprzedaży. To dwie jedyne sensowne metody, bo czekanie na właściciela może trwać nawet miesiąc, zależy to od stanu auta. Jak jest na flakach i brudny, to znaczy że prawdopodobnie jest porzucony i właściciel prędko się nie zjawi, ale jeżeli widać że normalnie jeździ to ewentualnie można. Ale i tak uważam, że to bez sensu tracić cały dzień Smile

18-03-2013 18:25:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Wrzucić karteczkę z numerem zawsze mogę. W końcu mi się nie spieszy, ze spokojem na okazję czekam. Wink
A jak z tymi samochodami reklamowymi? Akurat 126p są dosyć często do tego używane...

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
18-03-2013 18:29:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MichalSR50 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,541
Imię: Michał
Skąd: Otwock
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #4
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Ale chodzi Tobie o to, że np. mam Malucha i na nim reklamę, więc biorę za to jakąś kasę. To Twoje pytanie polega na tym, czy ta firma (którą reklamuje Maluch) może go sprzedać, mimo że jest moją własnością?

18-03-2013 18:37:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Jak już powiedziałem:
Cytat:Samochód, który robi za reklamę. Jak myślicie, czy firma, którą on reklamuje, może taki pojazd jakkolwiek sprzedać czy dać znać właścicielowi?
W końcu firma mogła kupić taki samochód i postawić na osiedlu (mówię o takich reklamach, które nie jeżdżą, tylko raczej sobie stoją), albo postawić tą reklamę na cudzym samochodzie. Są więc dwie możliwości.

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
18-03-2013 18:57:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
DziDzia Offline
Nowy
*


Liczba postów: 57
Imię: Patrycjusz
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Pony
Post: #6
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Kiedyś z kumplem upolowaliśmy sobie Skodę Rapid na parkingu pod blokiem. Ze 3 razy wkładaliśmy karteczki z numerem telefonu. Ostatnim razem zaczepiła nas dozorczyni, która po krótkiej rozmowie powiedziała nam, gdzie mieszka właściciel. Poszliśmy, zapytaliśmy. Auto robiło u niego za magazyn, stało i marniało. Generalnie nie chciał sprzedać (dlatego się nie odzywał), ale skoro, jak sam powiedział, tak się uparliśmy, że zapukaliśmy do jego drzwi, to nam sprzeda.. To było daaawno temu i w sumie dużo za nią daliśmy. Wtedy, bo teraz za tle się nie kupi..
Także trzeba próbować.. Może się uda...

PONY 50-M-1
PONY 50-M-2
PONY 50-M-3
PONY 301
Motorynkowy Świat
18-03-2013 19:41:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
A z tym sklepem? Mogę napisać do nich wiadomość czy cóś? Czy raczej będzie to wredne, ohydne itp...?

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
19-03-2013 18:20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Ja znalazłem w Gorzowie Trabanta combi, ale szczęście miałem, że stał przy niewielu zabudowaniach. Już pierwsza osoba, której spytałem wiedziała kogo to auto. Niestety auta łatwo kupić się nie da bo ciąży na nim komornik... Sad

Pytanie popłaca. Zostawianie karteczek też, tak mój znajomy kupił Skodę 100. Smile


Co do sklepu - dzwonić możesz, inaczej się nie dowiesz. Wszak kto by się chciał pozbywać reklamy?
19-03-2013 18:48:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wnusiu94 Offline
Moderator Działu Rowerowego
Moderatorzy


Liczba postów: 3,184
Imię: Adam
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #9
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
(19-03-2013 18:48:35)Semmao napisał(a):  Ja znalazłem w Gorzowie Trabanta combi, ale szczęście miałem, że stał przy niewielu zabudowaniach. Już pierwsza osoba, której spytałem wiedziała kogo to auto. Niestety auta łatwo kupić się nie da bo ciąży na nim komornik... Sad

Skoro przytoczyłeś historię Trabanta Kombi, to opowiem swoją. Smile

Moim "głównym" hobby są czarne tablice oraz pojazdy z okresu PRL, a w szczególności poszukiwania ich dosłownie wszędzie (między innymi do tego są mi potrzebne rowerki ;-) ). Pewnego dnia zlokalizowałem 2 Trabanty - sedana oraz kombi. Stały razem na posesji na przedmieściach Wrocławia. Zdjęcia pokazałem koledze, który szukał takiego wozu od dość dawna. Pojechał i wrócił z kombiakiem kupionym za całe 800zł.

Jak widać, czasami się uda wyrwać ciekawy samochód. Są to jednak przypadki jednostkowe. Kawałek ode mnie, na ogromnym osiedlu gnije sobie Syrenka. Progi powoli przestają istnieć, wóz nie jest do kupienia. Nie i koniec. Smutne to, ale właściwie to się nie dziwę właścicielowi. Na bagażniku swojego Jubilata też kiedyś znalazłem ofertę kupna. Tongue

Legenda nie umiera nigdy. | Różowy Składak - Zapraszam!
19-03-2013 19:52:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
szubik16145 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 312
Imię: Szymon
Skąd: Września
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #10
RE: Szukanie pojazdu poza ogłoszeniami
Karteczka "Kupię ten samochód" zawinięta w folię strunową i za wycieraczkę... Jak na razie nie poskutkowało w przypadku 4 maluchów.

Kiedyś upolowałem sobie Malucha `83 , poczekałem na właściciela, bo wiedziałem że przyjechał na PKP. Otrzymałem numer, było to z 2 lata temu ale na wiosnę dzwoniłem, że może latem sprzeda Big GrinBig Grin

Mieliśmy identycznego w tym kolorze i roczniku, stąd to napalenie.

Park Maszyn:
Fiat 126 ELX " Pomarańcza" `99
Seat Cordoba 6k2 `00
Romet Ogar 205 `88
19-03-2013 20:34:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53766
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 517
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 263
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52048
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10889
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165703
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama