Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Autor Wiadomość
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #61
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Skoro bliźniak gada to drugi zaraz zacznie Smile

xyz
21-04-2014 20:06:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
motomaniak Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,022
Imię: Jakub
Skąd: Odolanów
Pojazd: Inny
Post: #62
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
to rób go bo nie mogę się doczekać

Moja strona

https://m.facebook.com/Garaż-klasyków-PR...=bookmarks
21-04-2014 20:08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Legwan1989 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 218
Imię: Arkadiusz
Skąd: Słupsk
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #63
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Tak więc odkąd wróciłem, czyli od soboty, pierwsze co wziąłem się z tego właśnie Ogarka. Chciałbym skończyć w większości pracę nad nim przed kolejnym wyjazdem który mam za dwa tygodnie.
Co do jakości zdjęć i filmików - robione telefonem i starym aparatem - swój wciąz mam na wypożyczeniu dlatego zdjeć nie ma zbyt dużo.
W sumie w skłądaniu sporo pomagał mi brachol by było szybciej, też ma Ogara wiec zna się na rzeczy.

Ale po koleiWink

Po wejściu do pokoju czekała na mnie paczuszka od Lagoona. Robił mi (pierwszy) szlif cylindra i korektę kanałów.

Tutaj cylinder juz na silniku, oznaczenie Lagoona Wink choć z tej jakości zdjecia mało widać


Sam silnik juz miałem złożony od kilku tygodni, czekał tylko na iskrownik i cylinder.
Pierwsze co silnik poszedł w ramę. Pozniej montaż tłoka, cylindra itp
I tutaj nie obyło się bez problemów. Gdy przyszła pora założyć tłok (na korbowodzia mam założoną nową mosiężną tulejkę) okazało się ze sworzeń za chiny nie przejdzie przez korbowód. Jako że polska myśl techniczna jest niezawodan i skuteczna - wycisneliśmy telejkę z korbowodu i w ruch poszła wiertarka. Na trzpień zamiast wiertła pilnik a na to tulejka. I tak docieraliśmy ją z dobre pół godziny Big Grin Ale pomysł był skuteczny - tulejka rowno sie dotarła i sworzeń przeszedł przez nią Wink Dalej już tylko założyć głowiće i skręcić.

Nastepnie kolej przyszłą na koła - by je założyć najpierw musiałem mdotrzeć okładziny szczek by móc nałożyć pokrywy. Samo dotarcie poszło szybko. Schody zaczeły się przy montażu tylnego koła. Jak wcześniej wspominałem - ten Ogar to istny misz masz. Mieszaniec składany z tego co mi pozostało z Ogarów 200,205 a nawet T1 50 - i właśnie przez to pojawił się problem z kołem. Tylny wahacz jest a włąściwie już był przystosowany na zebatke po lewej stronie a nie prawej wiec pin blokujacy był po drugiej stronie. w ruch poszła szlifierka i znowu wiertarka. Dałem śrubę jako pin - akurat skończył sie drut spawalniczy.


Pozniej juz tylko wrzucić koła - same koła dostały oczywiście nowe łożyska i dętki. Opony Stomil z lekka odświeżone


Według mnie te felgi w czarnej barwie prezentują się świetnie szczególnie w połączeniu z zielonym nadwoziem Wink

Dalej przyszłą pora by wrzucic amortyztory, osłone łancucha, iskrownik, kolanko, wydech, cewke butelkową. Na kiere poszły menetki, dzwignie również ale jeszcze bez żadnych linek, jedynie zamontowana została linka gazu Big Grin




Więc co - niby z grubsza wszystko co potrzebne do odpalenia zamontowane więc palimy! Kopka poszłą w ruch- ciut cieżko chodziła - ale nie chciał zagadać. Pierwsza myśl ze moze coś nie tak z iskrownikiem wiec wrzuciliśmy z Ogara mojego brata ale wciąz to samo. Bierzemy na pycha - koło się blokuje mimo ze silnik na jałowym biegu. Zrzuciliśmy łancuch, koło lużno się kręci - więc silnik tak cieżko chodzi. A jak go odpalić gdy nie idzie nawet kopać? Big Grin Uniwersalne urządzenie - wiertarka. Tutaj też przyszła z pomocą Tongue
Poniżej filmik jednego z kilku pierwszych odpaleń. Początkowo tylko tak szło go odpalić, no i trzeba było recznie trzymać obrotyBig Grin

https://www.youtube.com/watch?v=VHS_Fpqi-Mw
Pierwszy operator kamery i wiatraka/Lektor - Mój brachol krejzi
Drugi oprator kamery/operator wiertarki - Ja Big Grin

i kolejny filmik z poczatkowej pracy silnika:
https://www.youtube.com/watch?v=QjVmP_9uG-E

Bieg wrzucony, chłodzenie jest więc tak docieraliśmy go po kilka minut z przerwami. Pozniej już kopniak zaczał chodzić lżej i też łapał od kopa.

Przyszła pora na jazde próbna. Do dyspozycji tylko manetkka gazu. Więc dawaj na pycha z jedynkiBig Grin
Odpalił - iglica zablokowała mi sie na njawyższych obrotach, brak sprzegła , hamulców, lampy tez nie ma jeszczy by go zgasić Big Grin
juz tak sie rozpedził ze aż na ogródek wpadłem, tam było sporo sznurków miedzy grzadkami a chwile wczesnie jwbiłęm trójkę to sie zdusił jakoś i zgasł Tongue
Po tej akcji od razu wrzuciłem nowy komplet naprawczy gaźnika który i tak już czekał od dawna na montaż.

Co do samego gaznika - poczatkowo pluł paliwem zotwóry gdzie zaciaga powietrze, no iczasem strzelił. Poznie jjuz przestał a teraz jest ok.
Pozostaje jeszcze kwestia wyregulowania go. Ustawiłem niskie obroty - chodzi ładnie ale na manetke gazu reaguje z opoznieniem - przy pierwszym ruchu. Pozniej przez kilkanascie sekund trzyma podwyzszone obroty i reakcja na gaz jest prawidłowa. Ale własnie dopiero po tych kilkunastu sekundach schodzi z nowy na wolne obroty - oczywiscie gdy nie rusze manetką.

Z grubsza to by było na tyle.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2014 21:25:03 przez Legwan1989.)
21-04-2014 21:23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #64
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Cytat:Bierzemy na pycha - koło się blokuje mimo ze silnik na jałowym biegu.

Hah, też tak miałem ze starym silnikiem jak był złożony "na siłę", bo kartery nie chciały się spasować Tongue Ale ważne, że tobie udało się to odpalić i jakoś to pracuje. A opóźnienia w reakcji na gaz/trzymanie wysokich obrotów to głównie wina lewego powietrza. U mnie też czasem chwilę kręci się na wyższych obrotach, ale to z reguły po hamowaniu i winię właśnie przedmuchy na łączeniu kolanko/cylinder. Także pouszczelniaj to, odpal silnik i sprawdź czy przy wydechu nie ma przedmuchów Smile

A co do samego wyglądu, to przyznam, że mnie osobiście szokuje Big Grin Te koła są bajeczne! Jakbym miał też jakieś aluski to bym do drugiego Ogara coś podobnego wymodził. A tak będę bazował na oryginalnych felgach best

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2014 05:10:04 przez Quake96.)
22-04-2014 05:09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motomaniak Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,022
Imię: Jakub
Skąd: Odolanów
Pojazd: Inny
Post: #65
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Ooo Ale on zadziornie wygląda z tymi kołami super podoba mi się

Moja strona

https://m.facebook.com/Garaż-klasyków-PR...=bookmarks
22-04-2014 10:02:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #66
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
fajny ale na kolach moglby byc polerowany rant best od czego te koła bo nie czytałem wszystkiego xD Big Grin

Jest:
Gb Street 09r.

Były:
Romet Komar 2351 Xr.
Romet Ogar 205 89r.
Kingway Łoś 08r.
Ogar 200 86r.
22-04-2014 10:27:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kolo4x4 Offline
Młody Ogarowiec :D
*


Liczba postów: 422
Imię: Mirosław
Skąd: Turze Pole (RBR)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #67
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Ogarek fajny ale co do tych felg to zamiast czarnego pomalowałbym na taki sam kolor co był w motorynkach na felgach .

Zapraszam na Fanpage na Facebooku:
https://www.facebook.com/MirkowyOgar/

Cool JEDEN CYLEK KILKA KONI NIKT OGARA NIE DOGONI Cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2014 10:36:41 przez Kolo4x4.)
22-04-2014 10:35:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #68
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Świetne jest to, co robisz z tym Ogarem Smile

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
22-04-2014 12:32:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KacU Offline
JaweR :D
*


Liczba postów: 148
Imię: Igor
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #69
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Uuu pierwszy tuning wizualny ogara ktory mi sie podoba. loo

==JAWA==
Jawa kopci, Jawa czadzi, Jawa nigdy Cię nie zdradzi.
22-04-2014 12:40:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Legwan1989 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 218
Imię: Arkadiusz
Skąd: Słupsk
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #70
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
(22-04-2014 05:09:51)Quake96 napisał(a):  
Cytat:Bierzemy na pycha - koło się blokuje mimo ze silnik na jałowym biegu.

Hah, też tak miałem ze starym silnikiem jak był złożony "na siłę", bo kartery nie chciały się spasować Tongue Ale ważne, że tobie udało się to odpalić i jakoś to pracuje. A opóźnienia w reakcji na gaz/trzymanie wysokich obrotów to głównie wina lewego powietrza. U mnie też czasem chwilę kręci się na wyższych obrotach, ale to z reguły po hamowaniu i winię właśnie przedmuchy na łączeniu kolanko/cylinder. Także pouszczelniaj to, odpal silnik i sprawdź czy przy wydechu nie ma przedmuchów Smile

A co do samego wyglądu, to przyznam, że mnie osobiście szokuje Big Grin Te koła są bajeczne! Jakbym miał też jakieś aluski to bym do drugiego Ogara coś podobnego wymodził. A tak będę bazował na oryginalnych felgach best

z silnikiem miałem sporo problemów - był kupiony w ciemno od jakiegos goscia z tablicy i nawet nie wiedziałęm co ostatecznie bedzie w srodku. Wczesniej wspominałęm ze był troche zdezelowany, kartery mocno obite no ale odżył Wink
Co do przedmuchów - mozesz miec rację - same kartery mają duzo pozrywanych gwintów - na cylinder dwa otwory były rozwiercone i włąsnie na kolanku jeden. Własnie przy kolanku przez to moze słabo trzymać. Poczatkowo myslałem ze moze złe ustawienie iglicy bo nie wiem na którym rowku powinna byc Tongue


(22-04-2014 10:27:33)DominiX napisał(a):  fajny ale na kolach moglby byc polerowany rant best od czego te koła bo nie czytałem wszystkiego xD Big Grin

Ktos kiedys wczesniej wspominał ze od Herculesa czy czegos podobnego. Przy tych kołach musiałem jeszcze rozwiercac ślimaka. Ośka na przód jest tej samej grubości co na tył a ślimak byłprzystosowany do mniejszej srednicy

_____________________________________________________
Co nieco o moim Ogarze 200:
http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.ph...025&page=1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2014 14:13:17 przez Legwan1989.)
22-04-2014 14:10:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #71
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Te obroty to na pewno przedmuchy Wink Ciesze się, że udało Ci się zreanimować tego trupa (silnik) Tongue Ja do swojego silnika mam teraz 3 nowe pary karterów. Nie ma mowy, żeby wszystkie były do niczego, więc się zrobi Big Grin I nie słuchaj tego gadania o polerowanym rancie best Czarne felgi są mega Smile

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
22-04-2014 14:18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Legwan1989 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 218
Imię: Arkadiusz
Skąd: Słupsk
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #72
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Na polerki czy inne bajery w tym motorku juz nie ma czasu - po prostu chciałem skompletować w nim cześći, uruchomić i jeszcze troche pojezdzić w tym sezonie a ten juz niemal sie zaczał. Moze zimą pobawie sie w jakies upiększenie tego Bliżniaka ale teraz juz tylko składać reszte i jeżdzić. No i po nim trzeba dalej wziąc się za ten ważniejszy projekt Tongue

_____________________________________________________
Co nieco o moim Ogarze 200:
http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.ph...025&page=1
22-04-2014 14:23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #73
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Powiem Ci, że jak na "poboczny" projekt to i tak wygląda 1000 razy lepiej niż nie jeden "klasyk" na forum best Na Twoim miejscu teraz zadbałbym głównie o silnik, w tym jakieś normalne kartery itd.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
22-04-2014 15:37:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Legwan1989 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 218
Imię: Arkadiusz
Skąd: Słupsk
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #74
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
W planach na przyszłośc mam 3 silnik taki "na zapas". Kto wie , moze kupię jakiś w dobrym stanie i zrobię remont albo skompletuje sam z lepszych cześci. Czas pokaże. póki co niech ten sie troche dotrze i zobaczę jak będzie sie zachowywał. Dopiero od wczoraj jest zalany olejem wiec nie wiem jak będzie ze szczelnością karterów. Przy składaniu silkonu dawałęm na bogato bo sporo tych uszczerbków od wbijania srubokręta było. oki co wycieków nie ma spod silnika. Jedyny wyciek poszedł od razu z otowru dolnej sruby mocujacej prawą kapę. Któryś właściciel niewiem po co zrobił otwór az do wnetrza karterów. poki co mam wkręconą śrubę by nie ciekło ale jakoś to uszczelnię

_____________________________________________________
Co nieco o moim Ogarze 200:
http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.ph...025&page=1
22-04-2014 17:32:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #75
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Fajnie wygląda, podobają mi się aluski Wink Masz może jeszcze w planach zakup Charta ^^ ?

xyz
22-04-2014 17:46:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Eksportowy Romet Chart 21...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 22:35:57
» Odpowiedzi: 77
» Wyświetleń: 13258
Lampa przednia
Ostatni post: Wodnik
Wczoraj 22:02:37
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 35
Luzy w pedałach romet aga...
Ostatni post: queizs
Wczoraj 18:55:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Poszukuję wszelakiej doku...
Ostatni post: Mixol
Wczoraj 11:06:06
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 432
Instalacja ele. Ogar 205
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 07:42:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 87
Romet ogar 205 nie chce j...
Ostatni post: Wodnik
26-05-2024 20:48:02
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 113
Czajka 1974 - szczegółowy...
Ostatni post: wigryman
26-05-2024 18:28:55
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 175
Czy to ulep
Ostatni post: arturwietnamczyk
26-05-2024 14:14:33
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 265
Rozmiar śruby przełącznik...
Ostatni post: Blusik
26-05-2024 09:27:55
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 178
Romet Ogar 202 z 2021 rok...
Ostatni post: Wyrwymiech
26-05-2024 01:10:30
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 161
Usprawnienia silnika 023 ...
Ostatni post: olon
25-05-2024 18:06:09
» Odpowiedzi: 22
» Wyświetleń: 1621
Witam :-) Romeciarzy!
Ostatni post: Motokamel
24-05-2024 23:29:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 88
Ogar 202 skrzywiony refle...
Ostatni post: Marianoza
24-05-2024 22:12:12
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 64
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
24-05-2024 18:09:25
» Odpowiedzi: 72
» Wyświetleń: 18237
WSK 125 składanie silnika
Ostatni post: NoSeLatamTrochu
24-05-2024 02:10:01
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 216

Reklama