Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwróci mi się ta rama jak ją sprzedam?
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,579
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Czy zwróci mi się ta rama jak ją sprzedam?
Elektrośmieci zamknęli mi prawie przed nosem (mam nadzieję, że nikt mi Heliosa nie zutylizuje) więc zajechałem na mój ulubiony złom (był otwarty i po drodze). Znalazłem tam górala dla kolegi:


I ramę jakiej szukałem od września, kiedy z głupoty straciłem taką na innym złomie, tamta była czerwona,ale trzeba przyznać, że ten niebieski wygląda całkiem fajnie. To nie jest Romet, ale ostatnio szkoda mi Turinga na codzień. Upał, deszcz, śnieg, sól na drogach, a on wozi mnie, w dodatku trzeba mu przyznać - bezawaryjnie od trzech i pół roku (dwa spadki łańcucha z powodu zbytniego luzu, mea culpa). Chciałbym powoli go skompletować, a może w dalszej przyszłości - pomalować. W dodatku szkoda mi go przerabiać jak potrzebuję, bo nie mogę montować mu metalowych obejm, żeby nie zniszczyć lakieru, a to ma być rower, w którym będę mógł zrobić zaprawki, nawet krwisto czerwoną farbą, i nie będę miał żadnych oporów. Turingowi takiego czegoś bym nie zrobił.


Holland Retro. Mam uczulenie na słowo retro. Teraz wszystko co w jakikolwiek sposób nawiązuje do przeszłości jest retro. Kolejka retro, rower retro, lampa naftowa retro, maczuga retro...

Co prawda na zdjęciu rama wygląda na walniętą od spodu w górnej części ramy, ale ten typ tak ma. Na wszystkich zdjęciach jest podobnie, na żywo tego nie zauważyłem. Na wielu rowerach styl numeru ramy przypomina Rometowski. W tym rowerze zaczyna się od 02.

Do tej pory wszystko jest dobrze. Problem zaczął się, gdy zajrzałem do kontenera. W środku był rower, a właściwie rama Markenrad MARS. Tak, wiem. Szwab i wogóle. Ale to jednak rower, w dodatku (jeżeli system numerowy jest rometowski) jest z 78. A jakby tego było mało, to ma tą fajną blokadę koła (szkoda, że bez klucza, bo jakiś klucz do tego był, nie?). Tak myślę, że mógłbym go wziąć i puścić dalej w świat, ale nie wiem czy warto, bo szczerze mówiąc to dokładać nie chcę. Nawet mogę go sprzedać za tyle za ile go wezmę (chociaż nie ukrywam, że miło by było zarobić, nawet parę groszy), ale muszę wiedzieć czy jest on wart te, powiedzmy, 20zł. Pytam, bo nigdy nie miałem okazji sprzedawać roweru, szczególnie w internecie. Szczerze mówiąc to chetnie bym wyjął z niego parę drobiazgów (czyt: wszystko co nie jest na stałe połączone z ramą :F), ale i tak szkoda dobrej ramy.






Znowu miało być krótko, a wyszła epopeja :F
09-01-2015 19:58:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy zwróci mi się ta rama jak ją sprzedam? - Dawdzio - 09-01-2015 19:58:36




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Moc silnika 023
Ostatni post: pro_siaty
Wczoraj 23:44:11
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 262
romet 205 brak świateł
Ostatni post: romek
Wczoraj 22:38:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 25
Licznik nabija źle kilome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 22:35:43
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 33
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 22:19:26
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 469
jawa mustang - problem z ...
Ostatni post: wojtek159951
Wczoraj 18:32:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 61
Romet Kadet vs Romet Pega...
Ostatni post: romek
Wczoraj 00:06:17
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 173
Proszę o pomoc w nazwie e...
Ostatni post: wigryman
08-05-2024 22:09:40
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 568
Części
Ostatni post: komarek54
08-05-2024 22:06:36
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 468
Rocznik Robaka
Ostatni post: romek
08-05-2024 18:38:13
» Odpowiedzi: 28
» Wyświetleń: 7488
Powitać
Ostatni post: szyja35
08-05-2024 17:23:58
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 86
Romet retro problem z prz...
Ostatni post: romek
08-05-2024 00:37:48
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 257
Gdzie kupić nowe koło do ...
Ostatni post: tramwajarz
07-05-2024 21:45:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 222
kolejne problemy z komare...
Ostatni post: bartwilku
07-05-2024 14:27:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 340
Kupię Kupię ramę z dokume...
Ostatni post: krzysiekli1989
05-05-2024 11:11:29
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 177
Uszczelki silnika
Ostatni post: romek
04-05-2024 18:54:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 300

Reklama