Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Oszukani na zakup motorynki
Autor Wiadomość
blackpit12 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Piotr
Skąd: Konstantynów Łódzk
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Oszukani na zakup motorynki
Witam .

Jest mi bardzo miło przywitać wszystkich użytkowników . Ponieważ jestem nowy na forum nie bardzo wiem jak sie poruszać prosze o wyrozumiałość .

Postanowiłem się zalogować żeby przestrzec innych przez oszustami którzy oferuja różnego rodzaju sprzęt do sprzedaży ( chodzi mi głównie o motorynki ) i po wpłacie na konto znikają .

Otóz poszukuję osób które w sierpniu 2018 mogły zostac potencjalnie oszukane na zakup motorynki z miejsowości Leśmierz woj Łódzkie i Sokolniki Las równiez woj łódzkie .

Jestm osoba poszkodowaną a mianowicie wpłaciłem pieniąde na konta osobom kótrych posiadam dane z korespondencji za dwie motorynki i w życiu ich nie otrzymałem , oczywiście byłem pod wskazanymi adresami po odbiór i nikt nic nie wie . Obie sprawy zgłosiłem na policję w Ozorkowie i jest juz w trakcie realizacji .

Dodatkowo posiadam korespondencję z portalu sprzedajemy .pl gdzie Pan z Głowna , Aleksandrowa i Pabianic ( ta sama osoba ) wystawiała motorynki i namawiała na wpłatę zaliczki blikiem to tez prawdopodonie był oszust .

Osoby które mogły zostać oszukane prosze o kontakt przez forum .

Pozdrawiam
15-01-2019 14:32:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
gabriel0 Offline
☭Ciśniem klamoty do lasu☭
*


Liczba postów: 1,493
Imię: Tak
Skąd: Góra Kalwaria
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #2
RE: Oszukani na zakup motorynki
Wybacz że nie do końca na temat, ale koniecznie opisz tu na forum jak się sprawa rozwiązała, no bo niby sytuacja jest jasna. Przelew na konto z tytułem za co, bank ma dane właściciela. Niby sytuacja jest jasna, jednak nie do końca dla polskiej policji.
Mi gość wjechał w tyłek, podałem dane sprawcy a nawet adres. Od 4 miesięcy nie mam informacji...
Także w przypadku jakichkolwiek podejrzeń że policja szwankuje, uderzał bym odrazu do organów wyższych, niestety nie jestem obcykany to nic nie podpowiem, ale w moim przypadku będę musiał chyba to wreszcie zrobić.


"Ten komar za pomału się porusza"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2019 15:00:34 przez gabriel0.)
15-01-2019 14:59:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackpit12 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Piotr
Skąd: Konstantynów Łódzk
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Oszukani na zakup motorynki
Witam .

Żeby doprecyzować temat to było tak na portalo OLX w sierpniu 2018 pojawia się motorynka do sprzedania , po krótkiej rozmowie telefonicznej ze sprzedającym i korespondencji smsowej ( którą posiadam ) dostaje od sprzedającego numer konta z danymi do wpłaty , wpłacam pieniądze umawiając sie na odbiór motorynki danego dnia . Drugi przypadek dokładie taki sam i tego samego dnia robie dokładnie tak samo wpłacam pieniądze na konto i ustalam termin odbioru . W kolejnych dniach próbuje skontaktowac sie ze sprzedającymi bez skutku , wreszcie wynajmuje auto dostawcze i jade pod wsakzane adresy . W pierwszej lokalizacji znajduje osobe o nazwisku podanym mi przez sprzedającego ale kompletnie nic nie wiedząca o sprzedaży motorynki ( drzwi otworzyła kobieta ) . Oczywiście juz na miejscu informuję Policje w Ozorkowie o zdarzeniu i po konsultacji z dyżrnym komisariatu jadę pod drugi adres odebrac drugą zapłaconą motorynkę . Okazuje się że wsakazana lokalizacja to opouszczona działka na której od lat nikt nie przebywał . Więc zgłaszam ponownie na Policję drugie zdarzenie . Dokadnie dnia 20 sierpnia z zebraną dokumentacją w postaci zrzutów z ekranu telefonu korespondencji sms dostarczam papiery na Policję w Ozorkowie i robię zgłoszenie . Ponieważ kwoty za zapłacone motorynki to 1000 zł i druga 1200 zł Policja odnotowuje zgłoszenie i zaczyna działać . Na chwile obecna wiem od prowadzącego sprawę policjanta że są juz papiery z OLX z danymi o właścicielach kont na OLX i papiery z prokuratury o złamaniu tajemnicy bankowej w celu ustalenia właściciela kont bankowych na które przelałem pieniądze . To tyle cierpliwie czekam na rozwiązanie sprawy . Gdyby ktoś miał podobną sytuacje bądź również został oszukany w ten sposób zapraszam do korespondencji chętnie pomogę i udzielę informacji .

Pozdrawiam
16-01-2019 12:37:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #4
RE: Oszukani na zakup motorynki
Powiem w skrócie tak nakręciliście tą karuzele nonsensu i sa tego wyniki motorynki szroty kosztuja po 2 tys zł. Sporo ludzi którzy nie garna sie do pracy próbuje takich wyłudzeń. Wspólczuje każdemu lszukanemu ale dla mnie to chore wpłacac 1000 czy 1200 zł w ciemno. Sporo tak robie ale wplacam zawsze symbliczne kwoty 50-80 zl i staram sie odebrać w nastepny dzień. Sprawdzam także lokalizacje czy pod tym adresem coś istnieje. To tyle wedłyg mnie gośc nie zachował sie przyzwoicie ale Ty piotrze także zachowałes sie jak dziecko oczywiscie nie obrażając Ciebie.

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
16-01-2019 12:46:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo gregorian2008 za ten post.
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #5
RE: Oszukani na zakup motorynki
Ale żeby dwa razy się na ten sam trik nabrać, wpłacić na konto pomimo odbioru osobistego?

Powodzenia tak czy siak.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
16-01-2019 16:56:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo nie_mientki za ten post.
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #6
RE: Oszukani na zakup motorynki
Jak dla mnie to już jest śmieszne Smile jak można być tak głupim ? Narobili tych kart telefonów dla idiotów którzy robią z tym cuda. Jak sprzedawałem shl to typ nawet dobrze nie wiedział o co chodzi a sam z siebie zapłacił zaliczkę Big Grin, kto tak robi ? I to jeszcze przez internet? W takiej sytuacji mogłem sobie pieniądze i aliwederczi roma . No sami powiedzcie na takich będzwałach można się kokosów dorobić.

Notatka od seler1500, 16-01-2019 18:47:45

Temat nie powstał w celu oceniania autora. Jak chcecie sobie powytykać wady to zapraszam do hydeparku albo na shoutbox-a. Jeszcze jeden taki post i polecą warny.

16-01-2019 18:20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo rafi555 za ten post.
blackpit12 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Piotr
Skąd: Konstantynów Łódzk
Pojazd: Romet Pony
Post: #7
RE: Oszukani na zakup motorynki
Kolego rafii555 je nie piszę tego wszystkiego żebyś mógł pokazywać swoją mądrość poetycką , tylko na własnym błędzie chcę przestrzec wszystkich przed takimi akcjami .

Ale Ty pewnie nigdy w życiu błędu nie popełniłeś stąd ta pewność w Twoich wypowiedziach . Pozdrawiam

Witam .

Mam już informację z Komisariatu z Ozorkowa że nie jestem sam , sa również inne osoby poszkodowane w ten sposób i prawdopodobnie na te same motorynki co ja .
Więc ponawiam swoja prośbę i jednocześnie oferuje pomoc , wspólnie możemy zrobić cos więcej . Jeśli jest ktoś kto został oszukany ( czytaj post nr 1 ) zapraszam do kontaktu .

Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2019 06:50:45 przez blackpit12.)
22-01-2019 06:38:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Michal20 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 6
Imię: Xxd
Skąd: Lublin
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Oszukani na zakup motorynki
Witam, ja te z zostałem oszukany. Wpłaciłem za motorynkę Stellę 950 zł i cisza. Dane zapewne zmyślone, ale podam.
Lukasz Piatkowski
Strykow Kamienna 16
574 176 170

63102034400000780202433787
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2019 22:44:29 przez seler1500.)
15-04-2019 22:41:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Oszukani na zakup motorynki
też zostałem oszukany ale na zakup motorynki m2 niebieskiej niby zar opłacona , cena byla jakos 1200zl, zaplacilem zaliczke 200zl po jakims czasie kontakt sie urwal...koleżanka Motorowerzystka ma chyba jak dobrze pamietam robila screena z aukcji z OLX ...minelo sporo czasu i nadal nic...nie odzyskalem. To byla chyba motorynka z woj pomorskiego, jak sie pozniej okazalo ktos z forum napisal ze to zdjecia z renowacji usera z tego forum..poprostu ktos wstawil czyjes zdjecia i tak oszukiwal...przestrzegam przed takimi oszustami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2019 01:04:03 przez marcin1479.)
16-04-2019 01:01:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #10
RE: Oszukani na zakup motorynki
Z całym szacunkiem, ale temat dotyczy czegoś innego co już raz podkreślałem, jeśli macie jakieś przemyślenia to pędzikiem do tematu w HP (specjalnie założony) zamiast robić tutaj spam.
(Posty już przeniesione)

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2019 01:37:12 przez seler1500.)
16-04-2019 01:27:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackpit12 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Piotr
Skąd: Konstantynów Łódzk
Pojazd: Romet Pony
Post: #11
RE: Oszukani na zakup motorynki
(15-04-2019 22:41:52)Michal20 napisał(a):  Witam, ja te z zostałem oszukany. Wpłaciłem za motorynkę Stellę 950 zł i cisza. Dane zapewne zmyślone, ale podam.
Lukasz Piatkowski
Strykow Kamienna 16
574 176 170

63102034400000780202433787

Witam .

Dzięki za odpowiedź . Napisz proszę czy zgłaszałeś ten przypadek na policję bo być może że temat jest rozwojowy również i w twojej sprawie , ja jakiś czas temu też na portalu sprzedajemy .pl zlokalizowałem oszusta który wystawiał trzy motorynki w róznych lokalizacjach Aleksandrów Łódzki , Głowno , i Pabianice za każdą z nich chciał zaliczkę Blikiem na telefon , mam zdjęcia dowodu osobistego tego kogos kto wysyłał smsy bo tylko taka była forma kontaktu . Oczywiście zablokowałem tego gościa i zgłosiłem na policję ten incydent . Daj znać czy zgłaszałeś moze cos podpowiem , ponieważ ja juz mam informację że złapali oszusta i będzie sprawa karna tylko że są przesłanki że to mogła być grupa ludzi która oszukiwała .

Pozdr

(15-04-2019 22:41:52)Michal20 napisał(a):  Witam, ja te z zostałem oszukany. Wpłaciłem za motorynkę Stellę 950 zł i cisza. Dane zapewne zmyślone, ale podam.
Lukasz Piatkowski
Strykow Kamienna 16
574 176 170

63102034400000780202433787

To ja też napiszę kto mnie oszukał ku przestrodze innych
Sebastian Lewandowski , Leśmierz 33 tak podawał się jeden z oszustów i mało tego pod wskazanym adresem była Pani o tym nazwisku ale jak twierdzi nic o motorynce jej nie wiadomo
i drugi oszust Wojciech Walczak Sokolniki Las ulica Kilińskiego 63 i tam też byłem tylko że jest to działka opuszczona i tyle .

Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2019 21:48:13 przez blackpit12.)
07-05-2019 21:42:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackpit12 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Piotr
Skąd: Konstantynów Łódzk
Pojazd: Romet Pony
Post: #12
RE: Oszukani na zakup motorynki
Witam Wszystkich .

Sporo się działo w ostatnim czasie w temacie oszustw na zakup motorynki , wiem że jest conamniej kilkanaście osób oszukanych dokładnie w taki sam sposób jak mnie oszukano . Naszczęście moja sprawa jest już na etapie sądowym a mianowicie prokuratura postawiła zarzut popełnienia przestępstwa i czekam juz tylko na sprawę sądową . Policja dotarła do oszusta . Jest szansa cokolwiek odzyskać .
Jeśli ktoś potrzebuje więcej info bądź pomocy w podobnej kwestii prosze o kontakt chętnie pomogę .
Pozdrawiam
14-06-2019 16:01:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackpit12 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Piotr
Skąd: Konstantynów Łódzk
Pojazd: Romet Pony
Post: #13
Oszukani na zakup motorynki
Witam .

Ponawiam swoją prośbę i jednocześnie chęć pomocy osobom które zostały oszukane na zakup motorynki płacąc zaliczke bądź całość za motorynkę na portalu OLX bądź sprzedajemy .pl

Generalnie moja sprawa jest już mocno postępująca mam dane dwóch osób ( prawdziwe dane bo są to akty oskarżenia wysłane przez sąd rejonowy w zgierzu i prokuraturę ) myślę że na koniec sierpnia będzie sprawa w sądzie w ogłoszeniem wyroku .

Jesli jest ktoś kto ma podobny problem bądź może jest również poszkodowanym w województwie łódzkim zapraszam do kontaktu przez forum

pozdrawiam

Notatka od Dawdzio, 11-08-2019 14:20:59

mimo wszystko nie ma potrzeby tworzyć kilku identycznych wątków. Znacznie łatwiej będzie znaleźć jeden ze wszystkimi informacjami.

11-08-2019 11:20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
miodek90 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Mateusz
Skąd: staszów
Pojazd: Romet Pony
Post: #14
RE: Oszukani na zakup motorynki
Witam
Tez zostałem oszukany na zakupie motorynki, zglosilem juz spr na policje ale nic na razie nie wiedza;/Nie wiem co dalej z tym zrobic. prosił bym bym o jakis kontakt, moze jakos bedzie Pan w stanie mi pomoc.
pozdrawiam
20-08-2019 14:07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Oszukani na zakup motorynki
u mnie sprawa tez sie toczy, byla policja u mnie,ale ja nic nie zglaszalem nigdzie i ponad 50 osob zostalo oszukanych, bylem zlozyc zeznania rowniez jak przyjechali po to
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2019 16:43:09 przez marcin1479.)
20-08-2019 16:40:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53749
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 74
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 513
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 260
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 77
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52046
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 103
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10887
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165686
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 350
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama