Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 200 / 88'
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #16
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Skombinuj sobie śruby ze stożkowym łbem. Sam mając w planach używać mojej zarazy częściej przykręciłem dekiel na imbusy dodatkowo kontrując nakrętkami od wewnątrz i w deklu zamontowałem stacyjkę. W połączeniu z głównym deklem zakręconym na imbusy (lub lepiej torxy albo nawet i torx H) daje to jakieś zabezpieczenie przed niepowołanym odpaleniem (raczej za dużo walki, żeby ktoś próbował to zwalczyć). W połączeniu z grubym łańcuchem zwiększa to prawdopodobieństwo na powrót do domu :F

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
07-09-2018 22:01:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #17
Romet Ogar 200 / 88'
Właśnie kupiłem dziś śruby stożkowe na imbus , tyle że kupiłem śruby 6 , bo byłem pewny że takie są, ale są 5

Oczywiście mam inaczej zrobione odpalanie niż przewidziała fabryka Wink Nad stacyjką myślałem, ale jakoś zastosowałem inne rozwiązanie. W każdym razie i tak zwykły Janusz go nie odpali nawet na standardowej stacyjce, a nawet jeśli to zawsze jest opcja żeby zostawić na luzie między 2 , a 3 biegiem. Będzie chciał wbić jedynke jak w normalnym moto, a wbiję 3 i tylko go zdusi

Myślałem nad lokalizatorem GPS, ale nawet nie ma za bardzo gdzie go schować

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
07-09-2018 22:14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Kolejne kilometry dziś wpadły Wink Jakimś dziwnym sposobem zgubiłem przycisk do przelewania gaźnika Tongue Po prostu wyleciał podczas jazdy , zauważyłem to dopiero na postoju , także nie będę przecież po całej trasie go szukać.

No i coś mi skrzynia zaczęła wariować Tongue Jedynka i jedziemy , dwójka i też jedziemy Tongue Próbuje deptać na trójkę i nie idzie ... Puszczam sprzęgło i cisnę trójkę bez sprzęgła - weszła. Dojechałem do skrzyżowania i znów to samo , tylko że nawet bez sprzęgła nie chciała wejść. Cofnąłem nogą lekko w górę i wtedy w dół normalnie miałem już trójkę ( jawa ma odwrotnie biegi / dla tych co nie wiedzą ). Sytuacja powtórzyła się kilka razy - musiałem cofnąć trochę w stronę luzu ( jawa ma luz między wszystkimi biegami ) i wtedy trójka już się znajdywała. Ostatnie kilka kilometrów do domu skrzynia znów działała normalnie.

Ktoś jest w stanie mi powiedzieć co to mogło być? Wybierak? Rozpadająca się skrzynia?

Przy okazji muszę w końcu założyć uszczelkę na komorę pływaka Tongue

09-09-2018 19:46:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MSerwus Offline
Młody Rometowiec
*


Liczba postów: 21
Imię: Miłosz
Skąd: Tomaszów Maz.
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Kurcze jakie ty masz szczęście masz Ogara kilka miesięcy a już zgubiłeś łańcuch, zgubiłeś pompke pływaka. Jak ty to robisz? Ogara mam 2 lata już i takich przygód nie miałem :F Ogar mimo że nie ideał jeździ? jeździ on ma dawać tobie przyjemność zapamiętaj sobie.Wink
09-09-2018 20:03:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #20
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Żeby było śmieszniej , to kupiłem go pod koniec czerwca Tongue Ale jeżdżę nim nie za długo , bo nie miałem prawa jazdy jak go kupiłem , a na dowód się już nie łapię. W każdym razie jeżdżę nim niecałe dwa tygodnie Tongue

Łańcuch zgubiłem przez swoją głupotę , bo coś mi tam nie pasowało ze szczękami z tyłu i musiałem rozpiąć łańcuch - nowy był za krótki żeby wyjąć koło bez rozpinania łańcucha. Spinka siedziała ciasno , także trochę ją zmaltretowałem przy demontażu Tongue Teraz mam nową i jeździ dalej Tongue

Co do pompki to nie wiem jak mogła wypaść. Jak regenerowałem gaźnik to wyglądało że nie ma takiej możliwości żeby wypadła , ale jakoś wypadła Tongue No i w sumie nie korzystałem z niej i tak Tongue Tylko muszę dziurę załatać , także i tak bym ją tam włożył.
09-09-2018 20:14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #21
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Ogar wozi mnie codziennie do i z roboty. Jeździ w zasadzie bez żadnych problemów.

Nie ogarnąłem jeszcze problemu z trójką. Na chwilę obecną nauczyłem się jeździć tak , że cofam najpierw w górę lekko i dopiero potem w dół.

Zająłem się za to pompką w gaźniku. Tutaj siłą rzeczy musiało być druciarstwo , bo nie widzi mi się wymiana niedawno regenerowanej góry gaźnika na inną używkę , którą znów muszę regenerować. Współczesnej produkcji nie chcę w tym przypadku Tongue




Ostatnio tankowałem pod korek - jak sobie jeżdżę tak bez celu po jakieś 60 km raz w tygodniu + tam gdzie muszę - na zmianę szkoła / robota to tankuję co tydzień za jakieś 25 zł. Nie wiem jak to jest , że zawsze wygląda że mało mam tego paliwa , a na stacji wchodzi nie więcej niż 5l Tongue Ostatnio nawet 4 nie weszły.

W każdym razie po tankowaniu wjechałem na próg zwalniający to aż mi paliwo poszło odpowietrznikiem w korku na zbiornik Tongue
17-09-2018 19:33:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #22
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Ten zatapiacz pływaka to taka zgniła wisienka na torcie Big Grin

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
17-09-2018 20:54:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #23
RE: Romet Ogar 200 / 88'
No wiesz ... Jak coś jest głupie , a działa to nie jest głupie Tongue Tego się trzymajmy Big Grin
17-09-2018 21:00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
NexTPL Offline
Ten co go Jaffka wykiwała
*


Liczba postów: 65
Imię: Aleksander
Skąd: Mojęcice
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Fajny zatapiacz ok
Przypomina mój z WSK'i XD
(zawsze lepsze takie coś, niż bawienie się drutem aby przelać)

W sumie jak chcesz, mogę ci odsprzedać taki zatapiacz jak powinien być, ale ma "uszkodzoną" blokadę na dole (Jak dobrze zagniesz to będzie się trzymała i nie powinien wypaść Smile ).
17-09-2018 23:37:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #25
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Ojciec mówił , że kiedyś wozili zapałki w kieszeni i zapałką zatapiali pływak Tongue Myślę jednak , że mój patent jest trochę bardziej długowieczny - bo zapałki mogą się skończyć Tongue
18-09-2018 19:28:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MSerwus Offline
Młody Rometowiec
*


Liczba postów: 21
Imię: Miłosz
Skąd: Tomaszów Maz.
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
Romet Ogar 200 / 88'
Będziesz chciał jakieś części do gaźnika jak coś odezwij się do mnie mam trochę tego na stanie

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
19-09-2018 23:32:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Musiałem zmienić tylną oponę , bo była popękana na tyle , że strach na niej jeździć dłużej. Nie wiem ile miała lat , bo nie mogłem znaleźć oznaczenia , ale na pewno trochę miała. Od razu założyłem nową dętkę , co by mieć spokój na dłużej.

20-09-2018 17:36:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #28
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Dziś wpadły kolejne kilometry , było ich około 50 Tongue Dziś w ciągu dnia było u mnie 33 stopnie w słońcu , także pogoda dobra na jazdę. Pierwsze kilometry wpadły rano do szkoły i do domu.

Przed chwilą za to wróciłem z luźnej przejażdżki , gdzie po jakichś 20 km gdy zjechałem na bok aby zobaczyć okolicę Tongue zauważyłem spaloną tylną żarówkę , chciałem ją zmienić na miejscu , ale jak się okazało nie miałem takiej przy sobie Tongue Także nigdzie dalej nie jechałem , tylko od razu do domu.

Nie wiem czy go aby trochę nie zaczęło przycierać jak wracałem do domu , bo zjechałem z jednej drogi na inną , daję gazu a on sobie strasznie powoli przyspiesza , bez żadnego odejścia odczuwalnego jak to robi zawsze. Dojechałem do domu to miał dość niskie obroty , także od razu zgasiłem i zabrałem się przy okazji za wymianę żarówki.

21-09-2018 18:54:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #29
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Tak czytam trochę twój temat i mam kilka zastrzeżeń...

Kolanko wydechu można kupić nowe, które jest równie dobre co oryginał, a kosztuje ze 30zł. Nie dziaduj na tym starym, zapewne poobijanym, tylko zainwestuj w nówkę to będziesz mieć spokój. Warunek jest jeden. Musisz kupić kolanko typowo do jawki nie do Ogara 200, bo te drugie są źle wyprofilowane.

Chrom w sprayu to dziadostwo. Jeśli już bardzo chcesz coś "wychromować" szprajem, to znacznie lepiej spisze się lakier do felg w sprayu.

No i kompletnie nie rozumiem twojego podejścia do tego "zatapiacza". Okej, stary zgubiłeś, mi też się zdarzyło, ale czemu wolisz taki brzydki patent, zamiast kupić nową pokrywkę? Nowe gaźniki do jawki są tak samo dobre jak te oryginalne. Nie ma sensu do usrania bawić się z używanymi gaźnkami, bo gaźnik ma elementy które się zużywają, więc albo będziesz ciągle szukał oryginalnych części w dobrym stanie, albo będziesz więcej narzekał na ten gaźnik niż go używał. Nie ma sensu wystrzegać się współczesnych gaźników.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
22-09-2018 13:42:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #30
RE: Romet Ogar 200 / 88'
Właśnie po tym jak oglądałem Twój film z nowym kolankiem to sam mówiłeś , że są dziadowskie Tongue Dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu i odmalowałem stare. Może chrom spray nie jest za dobry , bo chociażby nie wytrzymuje temperatury i się wypala , ale kolanko mam oryginalne Tongue Kiedyś przy dopieszczaniu ma iść do chromowania , już w firmie Tongue

Co do gaźnika to już Ci przedstawię sytuację. Zatapiacz mam taki , żeby jakiś był. Pokrywkę może i bym kupił nową , ale to wszystko sprowadza się do $$ których nie mam za dużo. Jeśli to coś pomoże to powiem tak skrótowo.

Wciąż chodzę do szkoły i się uczę. Zawodówka , więc mam praktyki na warsztacie i z tego trochę pieniędzy , ale są to ilości na tyle małe , że jak bym wszystko miał kupować nowe i jeszcze za każdym razem płacić za wysyłki to więcej bym na niego patrzył niż nim jeździł.

Ogara też bym sobie nie kupił za to , co zarabiam aktualnie jako uczeń , bo ogarnięcie go , razem z zakupem potrwało by ponad rok. Kupiłem go za $$ ze swoich 18 urodzin i się nim cieszę , taki też mam zamiar. Jednak ogarnięcie go do używalności pochłonęło sporo czasu i pieniędzy , a takie pierdoły jak zatapiacz pływaka nie wpływają na bezpieczeństwo jazdy , tak jak popękana opona , którą przedstawiłem wyżej i wymieniłem na nową , wraz z dętką.

W planach jest na pewno nowy lakier i ogarnięcie tego , co jeszcze zostało do zrobienia , ale na to wszystko trzeba funduszy. Z resztą dopóki jest pogoda na jazdę to nie mam zamiaru go rozbierać do lakierowania , a takie zabiegi jak już będą robione zimą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2018 14:54:36 przez Ychu.)
22-09-2018 14:53:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53766
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 517
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 263
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52048
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10889
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165714
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama