Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Ogar 202
Autor Wiadomość
Roger Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 265
Imię: Bartłomiej
Skąd: Pałuki
Pojazd: Inny
Post: #1
Romet Ogar 202
JEŚLI MASZ JAKIEKOLWIEK PYTANIE ZWIĄZANE Z TYM MOTOROWEREM, NAPISZ W KOMENTARZU ORAZ POWIADOM MNIE O TYM PRYWATNEJ WIADOMOŚCI. Z CHĘCIĄ ODPOWIEM.
Witam. Przedstawię wam mojego Ogara 202, którego stałem się nabywcą wiosną 2015 roku. Oczywiście rzecz jasna, kupiłem go z salonu. Zdjęcia z pierwszego dnia:






Byłem podekscytowany ze wreszcie po tylu używanych motorowerach udało mi się kupić nowego. Zastąpił mi on Charta, którego musiałem się pozbyć. Mówcie sobie że to chińczyk i nie ma się co podniecać, ja mam inne zdanie. Jakościowo nie dorównuje Chartowi, on miał plastiki niczym ze stali w porównani z tym Ogarem. Wracając nim z salonu myślałem, że dostanę szału, żeby rozpędzić się do 50 km/h musiała być idealna prosta droga bez wzniesień, miał strasznego muła. Przed kupnem oglądałem filmiki innych już posiadaczy tego sprzętu. Znalazłem filmik gdzie pewien pan ściąga "blokadę" w tym motorku. Była ona w gaźniku, dokładanie nad iglicą. Więć gdy wracałem do domu od razu wiedziałem co zrobić. Zdjąłem dodatkową tulejkę nad iglicą i motorower wreszcie miał siły. Nie, nie sprawdzałem od razu ile maksymalnie pojedzie. Do 1000 km jeździłem prędkością 50 km/h , czasem, sporadycznie, ale rzadko rozpędzałem do 60 km/h. Po przejechaniu 1000 km/h również jeździłem tą 50, uważałem ze nie ma co go katować, męczyć żeby wył, szkoda było dla mnie silnika oraz paliwa, więc przez całe użytkowanie jeździłem tą prędkością, czasem zwiększałem prędkość ale na krótki dystans. W eksploatacji ten motorek jest tani jak barszcz! Na 100 km spala poniżej 2l (80% trasa, 20% miasto) przy jeździe z prędkością 50 km/h, czasem przed wniesieniem rozpędzałem do 60.. Olej wymieniałem w nim regularnie, co jest rzeczą oczywistą. Jak się dba tak się ma, dla mnie był, jest oczkiem w głowie i dbałem o niego jak tylko mogłem. Oto jak się prezentował po pierwszym jego wyczyszczeniu, wypolerowaniu:






Co się w nim zepsuło? Żarówka od świateł przednich tzn, drogowych/mijania. Pierwszy raz sama z siebie się przepaliła, drugi z mojej winy, podczas wykręcania spadła mi i "odkleił się" drucik w niej, wolfram się chyba mówi na to. I to było by tyle co się zepsuło. Od nowości w moim egzemplarzu chodzi dziwnie przednie zawieszenie. Na równej nawierzchni cichutko się jedzie, ale na nierównej podczas jego pracy słychać stuki. Raz już podjęłam sie jego naprawie lecz pokutowało to tylko na krotki czas. Nie wiem jak jest u innych posiadaczy. Zdjęcie podczas naprawy zawieszenia:


Ten Romecik był moim jedynym własnym środkiem lokomocji. Robiłem nim dużo kilometrów, gdyż jeździłem w stałe miejsce. Trasa łącznie wynosiła 104 km.
Oto zdjęcia z wakacji robione nad mostem w Nakle nad Notecią:


Trochę mnie:

Jest to mały motorower, jak dla mnie gabarytowo podchodzi pod Charta. Nie chciałem czegoś większego gabarytowo tak jak Router, Benzer Yankee itp. Jeździło mi się wygonie na Charcie więc postanowiłem ze taka wielkość będzie mi odpowiadała jaka ma ten Ogar 202, zostało na początku jedynie przyzwyczajenie się do 4 biegów.
Kilka zdjęć z pięknego wiosennego poranka po pielęgnacji mojego kochanego jednoślada:






Zawszę lubiłem, lubię go czyścić. Sprawia mi to satysfakcję ze wreszcie potrafię dbać o coś.
Nie wiem czemu, ale zrobiłem mu też zdjęcie w "negatywie":


Te uczucie gdy ktoś podszedł do mnie i pytał się o ten motorower, tzn o spalanie, eksploatacje i inne rzeczy, a miałem dwie takie sytuacje, w tym samym miejscu.
Zdjęcia (jakoś niezbyt dobra) z ostatniego "porządnego" czyszczenia, które odbyło się na koniec jesieni:




Później było na początku lutego, ale tylko samo czyszczenie z brudu, bez polerki.
Ostatni wyjazd w trasę odbyłem nim 4 lutego 2016 roku. Później przejechałem nim około 20 km i na tym skończyło się na chwile obecną jego użytkowanie, zastąpił go samochód. Teraz on służy za własny, główny środek transportu. Ogarka więc spotkał wymarzony urlop, dlaczego? A dlatego, że od wiosny, a dokładniej 22.03.2015r. do 13.02.2016r. na chwilę obecną zrobiłem nim 7171 km. Teraz będzie używany jedynie w słoneczne dni do przejażdżki, żeby przypomnieć sobie jazdę na jednośladzie. W poprzedni weekend wziąłem się za niego. Nie chciałem aby korozja go opanowała oraz był na wypoczynku taki "nie umyty". Skończyłem w poniedziałek go czyścić, polerować oraz smarować/konserwować. Do tego celu rozebrałem go prawie do "naga":


Zdjęte zostało jeszcze: koło tylne, tłumik, tylny wahacz, osłona łańcucha (ta plastikowa), osłona zębatki przedniej oraz łańcuch. Wszystko w celu dokładnego wyczyszczenia, nasmarowania oraz możliwości dostępu do innych części
Końcowy efekt uzyskał taki:








Niezmiernie się ciesze, że przewiózł mnie ponad 7 tyś kilometrów bezawaryjnie oraz oszczędnie. Za to należy mu się pielęgnowanie go. Aktualnie stoi przykryty:

Zapomniałem o drobiazgu, od nowości lubiły samoczynnie otwierać się w nim podnóżki pasażera. Przedłużyłem też dodatkowo wężyk który wychodzi z gaźnika i idzie w dół, ma on na celu chyba odprowadzanie jakiś resztek paliwa czy coś, nie znam się na tym. Przedłużyłem żeby podczas tego odprowadzania nie leciało to na silnik. Wpadłem na pomysł żeby zrobić podkładki z wężyka od paliwo które będą blokowały samoczynne otwarcie, no i się sprawdziło. Maiłem założyć o tym Romecie temat zaraz jak go kupiłem, ale stwierdziłem że to bez sensu, ale jak widać po prawie roku zmieniłem zdanie. Jak ktoś ma jakieś pytanie to śmiało odpowiem, jak już o tym powiadomiłem. Z chęcią pomogę osobie która rozważa nad kupnem. Teraz będę starał się każdą rzecz związaną z nim od razu tu wstawiać. Pozdrawiam każdego kto przeczytał to wszytko. Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2016 01:11:10 przez Roger.)
14-02-2016 01:05:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Roger za ten post.
Reklama
TobsoneQ Offline
Śmieszek :D
*


Liczba postów: 314
Imię: Tobiasz
Skąd: Dąbrowa Zielona
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Romet Ogar 202
Fajny.Można wiedzieć za ile go kupiłeś.

Na naszej wycieczce Kiedy słońce świeci Jest taka maszyna Do robienia dzie... wczyno kochana Pokaż mi kolana A ja ci pokaże Stojącego pa.. .. liło się w piecu, A w kominie sadza Uciekaj dziewczyno Bo ci zaraz wsa... . dzie rosną grusze, A na gruszach glizdy, Jakie te dziewczyny Mają wielkie pi ...
14-02-2016 02:04:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
uki Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Łukasz
Skąd: Opole
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Romet Ogar 202
Z wyglądu naprawdę fajny choć to china. Widać, że dbasz, tak trzymać.

14-02-2016 02:15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Romet Ogar 202
Świetny ogar, naprawdę widać że o niego dbasz, mój zipp już taki piękny nie jest Big Grin apropo przebiegu, dla tego silnika to dopiero rozgrzewka, 20 tysięcy bez problemu powinien zrobić bez żadnego grzebania oprócz sprawdzania luzu zaworowego. Mieszkam niedaleko ciebie, kiedyś musimy się zgadać i pojeździć Big Grin gratuluję ci chęci do napisania tak wyczerpującego opisu, pozdrawiam Smile

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
14-02-2016 03:43:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Roger Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 265
Imię: Bartłomiej
Skąd: Pałuki
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Romet Ogar 202
Dziękuje wam Panowie za miłe, ciepłe słowa. Smile Użytkownik usunięty dużo jak na motorower myślę, ale cóż, wygodnie się przejechało te wszystkie kilometry. Nowe zdjęcia będę wrzucał Tongue TobsoneQ 2800 zł. Latos, oj tam Tongue Pewnie czasu nie miałe, grunt że Ci jeździ Big Grin Słyszałem właśnie ze 20 tysięcy to spokojnie te silniki bez rozbierania robią. Czemu nie, z chęcią w słoneczny dzień bym polatał Big Grin Dzięki wielkie, rok się na to zbierałem Smile

14-02-2016 16:49:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PawełBike Offline
Uczeń mistrzów prowizorki
*


Liczba postów: 480
Imię: Paweł
Skąd: Iława
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Romet Ogar 202
A jak tam ze sztywnością na tłoczonej ramie? Zawieszenie się nie gieło/błotnik się nie ruszał podczas uginania przedniego zawieszenia? Swojego routera wyzywam po dziś za te rzeczy, ciekawi mnie czy coś lepszego wyszło.

Dziesiątki rowerów romet, niezliczone ilości innych, 4 motorowery, 1 motocykl, a zapał nadal nie ustaje...
14-02-2016 22:19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #7
RE: Romet Ogar 202
Widać, że dbasz Smile Mój o ile był w idealnym stanie wizualnym to wiecznie mi brakowało mocy i sezon 2014 skończyłem tak xD


14-02-2016 22:56:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo chart21050 za ten post.
KeiSangi Offline
unfunny boy
*


Liczba postów: 1,458
Imię: Ignaś
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Romet Ogar 202
A dzidowanie w polu to wytrzyma?

Jeżdżę po to by jeździć,
Żyję aby nie żyć
14-02-2016 23:10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Romet Ogar 202
Bardzo fajny ^^ Ja gdybym miała coś kupować to wybrałabym Zumico GR200 strasznie mi się podoba Blush
ignaSieK, Dodgy w każdym temacie dotyczącym chińskich motorowerów będziesz zadawał podobne pytania? Bierz hulajnogę z awatara i dziduj po polu :F

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2016 23:34:47 przez Motorowerzystka.)
14-02-2016 23:30:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Romet Ogar 202
(14-02-2016 23:10:47)KeiSangi napisał(a):  A dzidowanie w polu to wytrzyma?

Ty już chyba nigdy nie bedziesz normalny

No a mój zipp właśnie że nie jeździ, jest rozebrany Big Grin

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
15-02-2016 00:58:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
leniuchy Offline
Nowy
*


Liczba postów: 93
Imię: piotr
Skąd: Kędzierzyn-Koźle/Pawłowiczki opolskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Romet Ogar 202
Fajny post i klawo że dbasz o sprzęt od nowości oby tak dalej!!! Smile
15-02-2016 22:19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Roger Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 265
Imię: Bartłomiej
Skąd: Pałuki
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Romet Ogar 202
Ogar ruszył pełną parą już od jakiegoś miesiąca Wink Najpierw pożyczyłem bratu na dojazdy do pracy, tak był w jego rękach przez jakieś 3 tygodnie. Od tego czasu ja zacząłem nim na nowo jeździć, jak za starych czasów wszędzie. Samochód mam u mechanika już 3 tydzień... więc Romet używany pełną parą. Dzisiaj zauważyłem dziurę w silniku loo Już założyłem o tym osobny temat. Ostatnio coś przepalają się żarówki od tylniej lampy. Przeczyściłem wszystkie styki, złącza itd, zamówiłem żarówkę led i zobaczymy czy dalej przepalać się będą. Farba schodzi z tłumika Sad W najbliższym czasie postaram się go wyczyścić, co za tym idzie wrzucę foty przed i po czyszczeniu.Tongue


Załączone pliki Miniatury
   

05-04-2016 23:00:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Romet Ogar 202
Ja się tylko zastanawiam, dla czego sam robiłeś to zawieszenie a nie oddałeś na gwarancję?
06-04-2016 00:25:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo ananas za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 15
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53780
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 549
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10892
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165750
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 353

Reklama