Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Autor Wiadomość
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #76
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
No tak, u mnie też tak bedzie, ja też mam cylinder z RV4 i Romet drajwer też, z tym że ja Polini, on Gilardoni i wszystkie będą pracować przy 44 mm skoku, przy zamianie z 40 na 44 mm skoku zwiększy się czas otwarcia, a dalsze konsekwencje to już wiadome.

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
13-08-2013 23:08:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #77
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
hohowski wiem może że ot szalony pomysł, ale może wpadłbyś z Chartem w ostatni weekend do Wielunia na forumowy zlot ?



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
13-08-2013 23:14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #78
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(13-08-2013 23:08:19)Lagoon napisał(a):  No tak, u mnie też tak bedzie, ja też mam cylinder z RV4 i Romet drajwer też, z tym że ja Polini, on Gilardoni i wszystkie będą pracować przy 44 mm skoku, przy zamianie z 40 na 44 mm skoku zwiększy się czas otwarcia, a dalsze konsekwencje to już wiadome.

Zwiększy się czas otwarcia i nic więcej, trzeba do tego dopasować wydech i mamy cylinder jeszcze bardziej tuningowy niż był w oryginale w silniku RV4. Tylko nie podoba mi sie to pośrednie napełnienie i aż kusi mnie aby to poprawić i mam nawet na to sposób ale chciałbym zobaczyć jak to będzie chodzić w oryginale.
(13-08-2013 23:14:31)Simon napisał(a):  hohowski wiem może że ot szalony pomysł, ale może wpadłbyś z Chartem w ostatni weekend do Wielunia na forumowy zlot ?

Teraz chart stoi w Końskich ja mieszkam na stałe w Kościanie koło Poznania, a brat jest w delegacji w Czechowicach. Na prawdę nie ma kto nim jechać tak daleko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2013 23:17:49 przez hohowski.)
13-08-2013 23:15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #79
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
No to mówię, cylinder z Derbi EBS 47 mm czyli przy tym skoku będzie 77 ccm, oczywiście mówię o cylindrze 70 do sendy, bo w 50 t onie ma się co bawić.. Pasuje bardzo dobrze.

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
13-08-2013 23:19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #80
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(13-08-2013 23:19:22)Lagoon napisał(a):  No to mówię, cylinder z Derbi EBS 47 mm czyli przy tym skoku będzie 77 ccm, oczywiście mówię o cylindrze 70 do sendy, bo w 50 t onie ma się co bawić.. Pasuje bardzo dobrze.

I to jest coś godne rozważenia, obejrzę to na stronach internetowych i wezmę pod uwagę.
13-08-2013 23:23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Romet drajwerV2 Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 242
Imię: michau
Skąd: z domu
Pojazd: Romet Chart
Post: #81
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Mógłbyś podać wysokości okien czy to jakaś tajemnica Tongue?
13-08-2013 23:25:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #82
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(13-08-2013 23:25:22)Romet drajwerV2 napisał(a):  Mógłbyś podać wysokości okien czy to jakaś tajemnica Tongue?

To nie jest rzadna tajemnica, nie piszę tego postu aby chwalić się tylko aby inni mogli też zrobić coś fajnego i cieszyć się z osiągnięć, ja musiałem chodzić po polu minowym zanim sam nauczyłem się czegoś na własnych błędach. Na forach połowa wypowiedzi, albo więcej to bzdury wprowadzające tylko zamęt, ale wracając do tematu to wydech zaczyna się na 25,5 mm a kanałów wydechowych mam trzy, zdjęcia z początku postu dokładnie pokazują jak jest to wykonane. Mogę też polecić ci gdzie to robiłem. Koszt takiego cylindra to około 300 zł (troszkę więcej). Wydaje się, że to bardzo nisko usytuowany wydech, ale przy skrzyni 3 biegowej silnik musi ciągnąć od samego dołu i moim zdanie to idealna wysokość. Simsonowcy piszą że to strojenie na 9,5 tyś a silnik chodzi na obrotach ponad 12 tyś. Obrotomierz opiera się o oorkę za podziałką, moim zdaniem jest tak dzięki bezpośredniemu napełnieniu czego brakuje w simsonach - tam jest to szalenie trudno wykonać. Dodam, że mam te osiągi na wydechu nie najwyższych lotów bo jest to Reso Sport lekko tylko przerobione, ma powiększoną średnicę kolanka dolotowego do dyfuzora i lekko zdławione połączenie za dyfuzorem z tłumikiem. Nie jest to specjalnie liczony wydech pod ten silnik. Osobiście nie wierzę zbyt w te wyliczenia ponieważ bardzo dobra firma niemiecka ZT tuning osiągająca na silniku simsona 26 PS i 150 km/h ma do wielu różnych cylindrów tak naprawdę dwa dobre wydechy i stosuje je do różnych wykonań cylindrów. Robią testy na hamowni i mają bardzo dobre wyniki stosując te same tłumiki. Tak więc to moim zdaniem tylko teoria z tym precyzyjnym wyliczaniem wydechu choć nie można go bagatelizować bo dziurę przed reso można zlikwidować tylko za pomocą dopasowania wydechu - takie jest moje zdanie.
(13-08-2013 23:08:19)Lagoon napisał(a):  No tak, u mnie też tak bedzie, ja też mam cylinder z RV4 i Romet drajwer też, z tym że ja Polini, on Gilardoni i wszystkie będą pracować przy 44 mm skoku, przy zamianie z 40 na 44 mm skoku zwiększy się czas otwarcia, a dalsze konsekwencje to już wiadome.

Zwiększy się czas otwarcia i nic więcej, trzeba do tego dopasować wydech i mamy cylinder jeszcze bardziej tuningowy niż był w oryginale w silniku RV4. Tylko nie podoba mi sie to pośrednie napełnienie i aż kusi mnie aby to poprawić i mam nawet na to sposób ale chciałbym zobaczyć jak to będzie chodzić w oryginale.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2013 23:47:37 przez hohowski.)
13-08-2013 23:47:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #83
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(13-08-2013 22:41:06)Romet drajwerV2 napisał(a):  RV4 na 100% ma skok tłoka 40mm i nie ma do niego wałów o większym skoku.
Sam posiadam cylinder do rv4 gillardoni i też ma dolną krawęź wszystkich okien na 42mm więc tym sie nie masz co sugerować w suzuki rm 250 którą robiłem też okna były niżej o jakieś 2-3mm.
Co powiedział Ci ten kolega na temat założenia tego cylindra do charta? Pytam bo sam jestem w trakcie takiej przeróbki i chciałbym poznać opinię kogoś z zewnątrz.

Mógłbyś podać na jakiś wysokościach masz kanały przelotowe i wydech? Oraz konfigurację cylindra?

Posiadasz może telefon z androidem? Jeśli tak to ściągnij aplikacje android speedometer i zmierz czy ten licznik nie oszukuje bo podobają mi sie te zegary i może sam bym takie zamontował tylko chciałbym się upewnić co do jakości ich wykonania i czy przekłamują czy też dobrze pokazuję bo nie chce w ciemno kasy tracić

Co do tego skoku to może przekona cię policzenie pojemności, dla silnika z tłokiem 47 mm przy skoku 42 mm wychodzi 70 ccm czyli tak jak podają producenci a przy 40 mm skoku to 7 ccm za mało coś by tu nie grało? Oczywiście przy 44 wychodzi 77 ccm.
Co do zegarów to każde przekłamują, zmierz za pomocą telefonu z GPS oryginalne z charta czy Simsona to zobaczysz jak bardzo, nawet w moim BMW zegary zawyżają prędkość o około 9 km/h, te od Herkulesa pokazują minimalnie mniejszą prędkość niż ten oryginalny z charta ale i tak jeszcze za wysoką.
14-08-2013 09:07:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #84
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Nadal nie, liczyć umiem i dla skoku 40 mm, czyli 3,14 x 2,35 x 2,35 x 4 wychodzi dokładnie 69,36 cm3, czyli 70, zaś dla skoku 42 mm, czyli 3,14 x 2,35 x 2,35 x 4,2 wychodzi 72,8 cm3, czyli prawie 73 cm3.
Zegarami niestety nie ma się co sugerować.

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
14-08-2013 12:47:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #85
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(14-08-2013 12:47:49)Lagoon napisał(a):  Nadal nie, liczyć umiem i dla skoku 40 mm, czyli 3,14 x 2,35 x 2,35 x 4 wychodzi dokładnie 69,36 cm3, czyli 70, zaś dla skoku 42 mm, czyli 3,14 x 2,35 x 2,35 x 4,2 wychodzi 72,8 cm3, czyli prawie 73 cm3.
Zegarami niestety nie ma się co sugerować.
Masz rację z tych wyliczeń tak wychodzi, jakoś nigdy nie liczyłem skoku 40 mm ale po dokładnym obejrzeniu cylindra i zaobserwowaniu śladów na tulei ewidentnie widać od jakiego poziomu do jakiego pracują pierścienie, mierząc tą wysokość i odejmując od niej wysokość między dołem dolnego pierścienia a górą górnego wychodzi jak nic 42 mm. Tu może być jeszcze jedno przekłamanie ten cylinder ewidentnie pracował w jakimś innym silniku ponieważ odcisk na kołnierzu mocującym go do karterów jest inny niż oryginalny obrys mocowania cylindra. Ten odcisk przypomina mi jakby kanały od Simsona, tylko też nie wiem czemu wtedy nie wychodzi 44 mm. Ale tu może być nasza niezgodność wyjaśniona.


(13-08-2013 23:19:22)Lagoon napisał(a):  No to mówię, cylinder z Derbi EBS 47 mm czyli przy tym skoku będzie 77 ccm, oczywiście mówię o cylindrze 70 do sendy, bo w 50 t onie ma się co bawić.. Pasuje bardzo dobrze.

Czy mierzyłeś ten cylinder do karterów Simsona lub charta? Czy wysokość mocowania cylindra pasuje czy trzeba dorabiać podkładki lub toczy? czy ma rozstaw szpilek około 50 mm?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2013 14:12:09 przez hohowski.)
14-08-2013 14:07:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Romet drajwerV2 Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 242
Imię: michau
Skąd: z domu
Pojazd: Romet Chart
Post: #86
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
od miejsca śladów gdzie chodziły pierścienie odejmij wysokość od górnej krawędzi tłoka do górnej krawędzi górnego pierścienia bo teraz źle to zrobiłeś.
14-08-2013 15:55:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #87
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Chciałbym dodać jescze kilka słów odnośnie regulatora napięcia do mojego zapłonu. Jest to jeden z niewielu regulatorów, który nie jest regulatorem zwarciowym czyli jeśli jest mniejsze zapotrzebowanie na energię to cewki stawiają mniejsze obciążenie. Również koło magnesowe mniej nagrzewa się, a muszę przyznać, że na światłach temperatura magneta jest ogromna, paży okropnie. Zamierzam z tego powodu zamontować z przodu ksenon, ale to już w przyszłym roku.
Zna ktoś dokładne parametry cylindra do Derbi Sendy? Tzn skok oraz rozstaw szpilek?
14-08-2013 19:29:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #88
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Skok w EBS jest też 40 mm, szpilki pasują, co do wysokości to nie mam pojęcia, ale postaram się uzyskać informacje jak najszybciej.

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
14-08-2013 20:36:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #89
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(14-08-2013 20:36:12)Lagoon napisał(a):  Skok w EBS jest też 40 mm, szpilki pasują, co do wysokości to nie mam pojęcia, ale postaram się uzyskać informacje jak najszybciej.

Byłbym bardzo wdzięczny, bo ja nie mam dostępu do takiego cylindra aby to pomierzyć. Co do skoku to domyśliłem się ze średnicy tłoka dla 70 - tki, że jest taki sam jak dla np RV4. Mam korbowód od Derbi to może i pora na cylinder z tłokiem od tego silnika.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2013 21:13:32 przez hohowski.)
14-08-2013 21:12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #90
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(14-08-2013 20:36:12)Lagoon napisał(a):  Skok w EBS jest też 40 mm, szpilki pasują, co do wysokości to nie mam pojęcia, ale postaram się uzyskać informacje jak najszybciej.

Czy udało ci sie sprawdzić jak wygląda wysokość cylindra, czy razem z seryjnym tłokiem pasuje do wysokości karterów? czy trzeba podnosić lub opuszczać cylinder?
19-08-2013 19:27:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53779
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 547
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10892
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165748
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 353

Reklama