Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Bezterminowy przegląd? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Bezterminowy przegląd? (/showthread.php?tid=9843)



Bezterminowy przegląd? - olo09 - 19-12-2012 19:28:49

Kolega powiedział mi dzisiaj jak zdawał na karte że policjant mówił że przeglądy bezterminowe sa już nie ważne bo się prawo zmieniło, jest to prawdą? Jeżdżę ogarem na bezterminowych i teraz boje sie ze jak mnie zatrzymają to bede coś płacił.


RE: Bezterminowy przegląd? - Przemek - 19-12-2012 19:32:07

Tak. Jak masz wbity w dowodzie przeglad bezterminowy to tak jakbyś go nie mial w ogole. Przegląd motoroweru jest co 2 lata i kosztuje około 60 zł.


RE: Bezterminowy przegląd? - stasiu006 - 19-12-2012 19:41:06

(19-12-2012 19:32:07)Przemek napisał(a):  Tak. Jak masz wbity w dowodzie przeglad bezterminowy to tak jakbyś go nie mial w ogole. Przegląd motoroweru jest co 2 lata i kosztuje około 60 zł.



Niby tak, ale największym problemem z tym jest przy przerejestrowaniu. Kumple co mają wbity bezterminowy jeżdżą, i nie słyszałem jeszcze zabraniu dowodu pojazdu etc. Choć nie twierdze że jest to niemożliwe.


RE: Bezterminowy przegląd? - Przemek - 19-12-2012 20:18:46

Czemu z tym jest problem na przerejestrowaniu? Ja pojechalem na przegląd. Wpisał mi wszystkie dane na kartce która dam w WK. Jak nie zabrali im dowodu to znaczy ,ze albo trafiają na glupków nieznajacych sie na przepisach albo poprostu na takich co maja to gdzies.


RE: Bezterminowy przegląd? - Rudy102 - 19-12-2012 20:27:28

Jak cię zatrzymają z bezterminowym nic ci nie zrobią. Najwyżej na przegląd skierują. Dopiero przy przerejestrowywaniu jest problem, bo nie masz praktycznie przeglądu a bez przeglądu nie przerejestrujesz.


RE: Bezterminowy przegląd? - Przemek - 19-12-2012 20:30:47

To jaki problem pojechac na przegląd przed przerejestrowaniem?


RE: Bezterminowy przegląd? - Mati - 19-12-2012 20:31:01

Bo na wsiach nie ma kontroli-,- Mi przegląd sprawdzała nawet straż miejska podczas kontrolirozjebany Jak nie będziesz miał przeglądu, to zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny, a pojazd zostanie skierowany na badanie techniczne. W przypadku ewidentnie złego stanu pojazdu lub, jeśli przegląd dawno stracił ważność (te bezterminowe straciły we wrześniu 2010 r.) to mogą nałożyć mandat karny.


RE: Bezterminowy przegląd? - naveintre - 19-12-2012 20:31:10

Przegląd bezterminowy jest traktowany jak brak przeglądu. Sam ma taki i przy kontroli gość powiedział ,ze powinien zabrać dowód... poczym popatrzył na mojego rometa i powiedział ze chyba jednak mi odpuści Tongue


RE: Bezterminowy przegląd? - mateusz5625 - 19-12-2012 20:49:41

Tak jak koledzy wyżej piszą, te przeglądy są już nie ważne, ale moim zdaniem prawo nie powinno sie cofać wstecz bo wtedy są właśnie takie problemy.