Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart nie ma światła przedniego - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Chart nie ma światła przedniego (/showthread.php?tid=9775)

Strony: 1 2


Chart nie ma światła przedniego - dave123q - 16-12-2012 19:22:48

Witam, mam problem ze światłem przednim w charcie, jak pewnie się domyślacie nie świeciSad.Sprawdziłem cewkę świetlną działa, masowałem ze sobą przewody ze stacyjki 16:56 wg. schematu, nie działa, podłączyłem samą masę światła do ramy, nie działa. Żarówka jest nowa, sprawdzana,podejrzewam włącznik, ale kiedy masuje kable ze sobą na nim to światło też nie działa, jakie mogą być przyczyny.Pytanie kieruję szczególnie do osób które mają charta, lub które taki problem rozwiązały.


RE: Chart nie ma światła przedniego - Kaskader na komarze - 16-12-2012 19:25:05

Moze jakis kabel tobie sie przetarł i zwarcie robi


RE: Chart nie ma światła przedniego - dave123q - 16-12-2012 19:26:27

Kable sprawdzane, jak można sprawdzić czy to wina włącznika?


RE: Chart nie ma światła przedniego - Kaskader na komarze - 16-12-2012 19:29:13

miernikiem to mozesz sprawdzic


RE: Chart nie ma światła przedniego - dave123q - 16-12-2012 19:30:29

Chodzi mi bardziej o 'domowe" sposoby, nie mam miernika ani osoby która by miała.


RE: Chart nie ma światła przedniego - chart21050 - 16-12-2012 19:30:51

Można rozebrać włącznik i tam zobaczyć czy wszystko w porządku.


RE: Chart nie ma światła przedniego - dave123q - 16-12-2012 19:32:12

Wydaje się w porządku, ale czy np. jeśli odetnę te dwa kable, i zmasuje je razem, powinienem mieć światło?


RE: Chart nie ma światła przedniego - chart21050 - 16-12-2012 19:35:25

Tak tylko nie pamiętam ile tych kabli z tego prawego włacznika wychodzi. Bo tam jest włączanie zapłonu no i świateł. ale jeżeli byś tak zrobił to powinny świecić.


RE: Chart nie ma światła przedniego - Stachu.G - 16-12-2012 20:26:08

Światła powinny działać po zmasowaniu przewodów 16 i 56 przy stacyjce.
Czerwonego przewodu z brązowym przy przełączniku.
Jeśli cewki są sprawne to sprawdzasz po kolei na kostkach gdzie napięcie nie dochodzi i diagnozujesz usterkę jeśli nie masz miernika improwizujesz z żarówką zakładając że błahostki typu masa żarówka sprawdziłeś.


RE: Chart nie ma światła przedniego - MrF4k - 16-12-2012 20:31:22

zrobisz obejście przełacznika i już bedziesz wiedział czy to jego wina


RE: Chart nie ma światła przedniego - dave123q - 17-12-2012 00:03:40

No dobra, wiem, że włącznik mam zepsuty, zastosuję jakiś najtańszy wył-wł i to mi wystarczy, zmasowałem przewody lecz światła nadal nie działały, ale zauważyłem, że jak się odkręci górny korpus lewej manetki to światła są a jeśli się przykręci nie maHuh odkryłem równie zaskakującą rzecz, że kiedy śrubka jest przykręcona do dolnej części, świateł nie ma, kiedy tylko przyłożę do siebie obydwa korpusy światła są, o co może chodzić? Czyżby śrubka była zwarcioróbem?


RE: Chart nie ma światła przedniego - Stachu.G - 17-12-2012 00:09:45

Według mnie słaba masa, wiązki przełącznika przeczyść porządnie konektor i styk na ramie drobnym papierem ściernym kabel od masy znajdziesz w kostce wiązki głównej która łączy się z kablami od przełącznika.


RE: Chart nie ma światła przedniego - dave123q - 17-12-2012 00:14:47

Poczyszczę te styki na masie, chociaż wg. mnie jest dobrze oczyszczone, zrobie tak jak stachu radzisz, a jeśli to nie pomoże to zostaje tylko zrobić włącznik długie krótkie?


RE: Chart nie ma światła przedniego - dragon - 17-12-2012 01:04:52

chwila zanim cokolwiek będziesz rozbierał - jaką masz żarówkę , przy zakładaniu dotykałeś szkła paluchami ? jeśli tak to przemyj szkło żarówki w benzynie , ropie , czy rozpuszczalniku i zakładaj trzymając przez szmatke
(17-12-2012 00:03:40)dave123q napisał(a):  No dobra, wiem, że włącznik mam zepsuty, zastosuję jakiś najtańszy wył-wł i to mi wystarczy, zmasowałem przewody lecz światła nadal nie działały, ale zauważyłem, że jak się odkręci górny korpus lewej manetki to światła są a jeśli się przykręci nie maHuh odkryłem równie zaskakującą rzecz, że kiedy śrubka jest przykręcona do dolnej części, świateł nie ma, kiedy tylko przyłożę do siebie obydwa korpusy światła są, o co może chodzić? Czyżby śrubka była zwarcioróbem?
w sumie na to wygląda że śrubkami stykasz jakieś kable bądź na odwrót


RE: Chart nie ma światła przedniego - sokół2001 - 17-12-2012 12:08:03

Dokładnie zobacz czy kable są w "jednym kawałku" i czy włącznik jest cały. jeśli pomogłem daj "pomógł" .