Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Upadek zimą ;D - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Upadek zimą ;D (/showthread.php?tid=9774)



Upadek zimą ;D - gerwi123 - 16-12-2012 17:57:24

Witam.
Jechałem dzisiaj sobie moim komarkiem(silnik s38) i nagle zarzuciło mnie i przewróciłem się(przy 37kmH) na lewy bok. Wstałem, pozbierałem się i patrzę zablokowany łańcuch w silniku. Dopchałem go do domu wyjąłem łańcuch i go założyłem a tu nie ma biegów...zdjąłem lewą kapę popatrzyłem na automat
on a on jakoś dziwnie wepchany..wyregulowałem go śrubokrętem i był git tylko że nie wskakuje dwójka ale na pewno się skrzynia nie posypała bo śrubokrętem normalnie da się wbić... co to może być??


RE: Upadek zimą ;D - Mysiu - 16-12-2012 18:17:25

Linkę od biegów wymień.


RE: Upadek zimą ;D - gerwi123 - 16-12-2012 19:16:24

Wiem że jest to możliwe ale nie jest to przyczyną. ;/


RE: Upadek zimą ;D - Artur - 16-12-2012 19:20:14

Teoretycznie, skoro pokrywa była założona, to jakim cudem mogło coś się popsuć... Albo masz pękniętą obudowę i coś się tam dostało/coś zniszczyło mechanizm... A powiedz no mi - nic nie jest wybite czy uszkodzone? Niczego nie ubyło, nic się z zewnątrz nie zniszczyło? Coś musi być zniszczone, innej możliwości nie ma. Albo w manetce coś się pokrzywiło.


RE: Upadek zimą ;D - gerwi123 - 16-12-2012 19:33:41

Właśnie mam pęknięty karter przy automacie i mógł go łańcuch uszkodzić...jutro sprawdzę.
Choinka musi być ok. Bo biegi są. . . Jutro zmienię automat i zobaczę czy będzie ok.