Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. (/showthread.php?tid=9373)

Strony: 1 2


Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Mikołaj - 30-11-2012 01:42:39

Siema, mam do was pytanie czy macie jakiś pomysł na bezinwazyjne wyjęcie dolnych tulejek przedniego zawieszenia w ogarze 200?


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Barto5050 - 30-11-2012 09:25:58

No ja też długo myślałem jakby je wyciągnąc bez wiercenia itp. Najlepiej było by jakiś ściągacz dorobić .


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - naveintre - 30-11-2012 14:38:29

Golenie masz wyjęte? Jak tak to gorący gwóźdź i przepalasz je na pół.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - kicek0502 - 30-11-2012 16:53:09

Ja lekko piłką do metalu je przeciąłem, podważyłem śrubokrętem i wyjąłem.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - MrF4k - 30-11-2012 18:21:31

ja u sb rozwalałem kiedyś srubokretem


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - phan - 17-03-2015 23:43:03

Witam,
Rozebrałem całe moje 2351 do piaskowania i walczę z zawieszeniem przednim na lagach są jakieś tule (rzecz jasna do wywalenia) oraz w goleniach również (zaznaczyłem "2"). W necie znalazłem tylko takie nowe:

http://allegro.pl/romet-tuleja-tulejka-amortyzatora-teleskopu-rant-i5023101387.html

możecie chłopaki napisać co i gdzie mam kupić ?
jeszcze jedno pytanie a mianowicie rozkręciłem wszystko ale nie wiem jak wykręcić śrubę którą zaznaczyłem jedynką.

[attachment=8445]
[attachment=8444]
[attachment=8446]


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Rafku - 18-03-2015 00:38:27

Tulejki musisz pomierzyć i jeżeli zgadzają się ze średnicą w widelcu to zamawiaj.

Nie do końca rozumiem o co chodzi z tą tulejką oznaczoną 2. Napisałeś, że w goleniach, a na fotce widać że jednak to nie golenie tylko widelec. I jeżeli to jest w widelcu, to moim zdaniem jakaś pozostałość po robocie 'majstra' Smile


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Quake96 - 18-03-2015 00:43:49

(18-03-2015 00:38:27)Rafku napisał(a):  Tulejki musisz pomierzyć i jeżeli zgadzają się ze średnicą w widelcu to zamawiaj.

Nie do końca rozumiem o co chodzi z tą tulejką oznaczoną 2. Napisałeś, że w goleniach, a na fotce widać że jednak to nie golenie tylko widelec. I jeżeli to jest w widelcu, to moim zdaniem jakaś pozostałość po robocie 'majstra' Smile

Sam jesteś majster. W przednim zawieszeniu masz nie dwie a cztery tuleje. Dwie wewnętrzne, te o których mówisz i dwie zewnętrzne z kołnierzem, te które w jego wypadku zostały na lagach.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Rafku - 18-03-2015 01:15:11

[/quote]

Sam jesteś majster.
[/quote]
Po co od razu z takimi tekstami?

Na schemacie, który mam zapisany na dysku nie widać żadnych dwóch innych tulejek. Widocznie za słabo ten schemat przeanalizowałem. Dzięki za naprostowanie tematu, a kolegę przepraszam za wprowadzenie w błąd.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Quake96 - 18-03-2015 01:17:53


Sam jesteś majster.
[/quote]
Po co od razu z takimi tekstami?

Na schemacie, który mam zapisany na dysku nie widać żadnych dwóch innych tulejek. Widocznie za słabo ten schemat przeanalizowałem. Dzięki za naprostowanie tematu, a kolegę przepraszam za wprowadzenie w błąd.
[/quote]

Wybacz, faktycznie trochę mnie poniosło Wink

Należy zauważyć, że kolega dał link tylko do tulejek zewnętrznych. Te wewnętrzne nie mają kołnierza. Btw. jakby nie patrzeć to z wymianą tulejek jest trochę pracy, bo niestety dziś robią takie wyroby, że trzeba wszystko indywidualnie dopasowywać. Jeśli stare tulejki wewnętrzne są dobre to ja bym ich nie ruszał.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - jurek_j - 18-03-2015 12:12:00

Oj Panie Inżynier majster oh ah. Dobrze że robią nadwymiar. Można dopasować indywidualnie do danych goleni, do stopnia ich zużycia.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - phan - 18-03-2015 14:36:24

Ok czyli tuleje z linka którego dałem zakłada się na lagi czyli te chromowane elementy a te wewnętrzne też są dostępne? Bo pewnie nie da się ich bezinwazyjnie wyjąć? A w piecu przy lakierowaniu się stopia.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - Quake96 - 18-03-2015 14:59:25

(18-03-2015 14:36:24)phan napisał(a):  Ok czyli tuleje z linka którego dałem zakłada się na lagi czyli te chromowane elementy a te wewnętrzne też są dostępne? Bo pewnie nie da się ich bezinwazyjnie wyjąć? A w piecu przy lakierowaniu się stopia.

Nie, te które zalinkowałeś też daje się w widelec. Tamtych nie da się bezinwazyjnie wyjąć, a przynajmniej nic o tym mi nie wiadomo. Podobno najlepiej je wytopić.


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - kadetmen - 18-03-2015 15:56:37

Nikt nie zauważył, że kolega ma zawieszenie z goleniami 23 a nie
25 mm .Tuleje z linku nie będą pasować .Muszą być takie : http://allegro.pl/tulejka-widelca-romet-komar-motorynka-stary-typ-i4889329750.html .Tego typu tulejek nie ma z kołnierzem ,tak więć trzeba dać wszędzie bez (chociaż na zdjęciach nie szczególnie widać kołnierz w starych )


RE: Wymiana tulejek przedniego zawieszenia. - phan - 18-03-2015 21:24:13

no te co kolego teraz wrzuciłeś wyglądają jak te moje z lag więc ich kupię 2 ok a te wewnątrz co mam? Swiecac latarką do środka widzę że tuleje są długie sięgają aż do półki mają z 15 cm.