Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Okopy do ASG - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Okopy do ASG (/showthread.php?tid=9221)

Strony: 1 2


Okopy do ASG - patrykkol997 - 23-11-2012 22:32:43

Witam. Ostatnio z "towarzyszami broni" wpadłem na pomysł wybudowania bunkra i okopów na łące niedaleko osiedla. Moje pytanie to jak będzie z prawem w tej sytuacji. Łąka jest terenem państwowym a my chcemy tam kopać.


RE: Okopy do ASG - Bartek - 23-11-2012 22:34:17

Z tego co wiem to możesz mieć problemy. Musisz mieć akt własności gruntu wtedy możesz sobie robić co chcesz. A tak to należy do państwa to tak jakbyś wkroczył na prywatną posesję i ją zdemolował. Możesz mieć później jakąś sprawę w sądzie ale nie jestem pewien. Niech się inni wypowiedzą.


RE: Okopy do ASG - Rudy102 - 23-11-2012 23:23:18

Najlepiej zamiast kopać poukładajcie worki z piaskiem. Rolę spełni tę samą a nikt się nie przyczepi bo zawsze można zabrać.


RE: Okopy do ASG - Semmao - 23-11-2012 23:30:06

Jeśli łąka jest terenem zielonym nieużywanym to możecie sobie tak porobić okopy. Jakby nie można było kopać na terenach państwowych to harcerze wszyscy by w więzieniach gnili.

Jedynie musicie uważać strzelając, nie w pobliżu zabudowań i ludzi, bo za to już może być kara. Jak się bawicie w bezpiecznym miejscu to ja nie widzę problemu Smile


RE: Okopy do ASG - mikizpl - 24-11-2012 01:05:10

Ja też chodzę na ASG Tongue Właśnie się pakuje na sobote


RE: Okopy do ASG - patrykkol997 - 24-11-2012 11:40:20

Ja dzisiaj akurat na paintball jade Big Grin Wracając do tematu: łąka jest niezagospodarowana, jedynie są tam 2 domki z desek i tor motocrossowy(zrobiony przez miejscowych) ale bunkry są planowane w lasku na łące z dala od toru.


RE: Okopy do ASG - kw112 - 24-11-2012 13:10:41

(23-11-2012 22:34:17)Bartek napisał(a):  Z tego co wiem to możesz mieć problemy. Musisz mieć akt własności gruntu wtedy możesz sobie robić co chcesz. A tak to należy do państwa to tak jakbyś wkroczył na prywatną posesję i ją zdemolował. Możesz mieć później jakąś sprawę w sądzie ale nie jestem pewien. Niech się inni wypowiedzą.


ooo bartek mylisz się.
nawet jak masz akt własności gruntu to nie możesz robić z nim co chcesz.
Potrzebne są do tego miliony pozwoleń itp.
Twoja kupiona ziemia jest chyba coś do około 50cm pod powierzchnią, reszta (tzn. niżej) jest państwowa.


RE: Okopy do ASG - patrykkol997 - 24-11-2012 14:03:21

No tak. Raz było w telewizji że koleś miał złoża węgla pod ogrodem i sobie wydobycie prowadził Big Grin Mandatu dostał kilka tysięcy.


RE: Okopy do ASG - patrykkol997 - 29-11-2012 21:11:05

Mam jeszcze jedno pytanie. Niedawno kupiłem mundur i wiem że chodzenie w mundurze z flagami polską jest zabronione dla cywili. Czy po ściągnięciu flag będe mógł chodzić w nim normalnie?


RE: Okopy do ASG - Semmao - 29-11-2012 21:14:55

(29-11-2012 21:11:05)patrykkol997 napisał(a):  Mam jeszcze jedno pytanie. Niedawno kupiłem mundur i wiem że chodzenie w mundurze z flagami polską jest zabronione dla cywili. Czy po ściągnięciu flag będe mógł chodzić w nim normalnie?

Nie może to być mundur z aktualnym wzorem używanym w armii PL, czy ma flagi czy nie.


RE: Okopy do ASG - gabriel0 - 29-11-2012 21:34:04

Semmao to się zna na prawie tak że jego by trzeba było słuchać Big Grin Chociaż sam nie wiem jak to jest z tym kopaniem. A swoją drogą masz zamiar sztychówą kopać ? Powodzenia no chyba że masz 20 osób do pomocy to może coś wykopiecie.


RE: Okopy do ASG - Kubek125 - 29-11-2012 21:53:19

Ja też "bawie" się w ASG. Jeśli chodzi o kopanie na łące to dla przykładu(nie wiem czy dobry przykład ale zawsze jest) powiem ci że 2 lata temu z kolegami w lesie zrobiliśmy sobie baze z desek i nas leśniczy ganiał jak nas tam zobaczył.


RE: Okopy do ASG - wojtekr35 - 29-11-2012 22:00:41

Co do munduru to pewnie chodzi Ci o wz. 93, niby nie można go używać, ale dziesiątki organizacji oficjalnych i nieoficjalnych, tysiące ludzi używa tego munduru, raczej nikt z tego powodu problemów nie będzie robił, a dokładniej ŻW bo oni są od takich rzeczy. Więc noś z flagą i się nie przejmuj :F tylko sobie żadnych dystynkcji nie naszywaj, bo do tego to by się mogli szybko przyczepić :F Mam za sobą setki kilometrów, może i nawet tysiące (wbrew pozorom, człowiek robi więcej km na nogach niż myśli) w takim ubranku, nigdy nikt problemu nie robił Smile


RE: Okopy do ASG - Semmao - 29-11-2012 22:29:25

(29-11-2012 21:53:19)Kubek125 napisał(a):  Ja też "bawie" się w ASG. Jeśli chodzi o kopanie na łące to dla przykładu(nie wiem czy dobry przykład ale zawsze jest) powiem ci że 2 lata temu z kolegami w lesie zrobiliśmy sobie baze z desek i nas leśniczy ganiał jak nas tam zobaczył.

W lesie to co innego, tam dochodzi do niszczenia ściółki, a to już wykroczenie.

(29-11-2012 22:00:41)wojtekr35 napisał(a):  Co do munduru to pewnie chodzi Ci o wz. 93, niby nie można go używać, ale dziesiątki organizacji oficjalnych i nieoficjalnych, tysiące ludzi używa tego munduru, raczej nikt z tego powodu problemów nie będzie robił, a dokładniej ŻW bo oni są od takich rzeczy. Więc noś z flagą i się nie przejmuj :F tylko sobie żadnych dystynkcji nie naszywaj, bo do tego to by się mogli szybko przyczepić :F Mam za sobą setki kilometrów, może i nawet tysiące (wbrew pozorom, człowiek robi więcej km na nogach niż myśli) w takim ubranku, nigdy nikt problemu nie robił Smile

Zdziwiłbyś się Tongue od dziecka mieszkam w mieście gdzie jest dowództwo dywizji i nie raz na moich oczach ŻW do suki pakowała ludzi w samej bluzie. Policja też może za to karać, chociaż raczej się w to nie bawią. Smile


RE: Okopy do ASG - patrykkol997 - 29-11-2012 22:43:30

To lepiej będzie gdy mundur będe tylko na czas strzelanki ubierał.
(29-11-2012 21:53:19)Kubek125 napisał(a):  Ja też "bawie" się w ASG. Jeśli chodzi o kopanie na łące to dla przykładu(nie wiem czy dobry przykład ale zawsze jest) powiem ci że 2 lata temu z kolegami w lesie zrobiliśmy sobie baze z desek i nas leśniczy ganiał jak nas tam zobaczył.
Teren na którym chcemy kopać nie ma nic wspólnego z nadleśnictwem. W ogóle nie wiem jak będzie z kopaniem bo teren podmokły tam jest i będzie sie woda w okopie zbierać. W sobote wybierzemy miejsce na okopy(najlepiej na jakiejś górce).