Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione (/showthread.php?tid=9204)



Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Kubek125 - 22-11-2012 21:48:00

Siema
Mam okazje kupić charta bez papierów za 500zł od kolegi. Pytałem się kolegi czy nie jest kradziony, on powiedział że nie bo go ma od kolegi taty który go kiedyś znalazł na budowie... I ja bym się chciał upewnić czy on nie jest kradziony. 1 pytanie: Jak to sprawdzić i czy wgl się da nie narażając siebie ani kolegi na konflikt z prawem? i 2 pytanie: co mi mogą zrobić jak mnie złapią jak prowadze charta bez papierów załóżmy po chodniku?


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Rudy102 - 22-11-2012 21:49:40

Nie wiem czy jak sprawdzić ale zawsze można powiedzieć że nie wiedziałeś. A prowadzić to sobie możesz nawet Hayabuse i nic ci nie mogą zrobić.


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - alek736 - 22-11-2012 21:50:40

Jeśli weźmiesz ze sobą tylko spisany na kartce nr rej. i nr nadwozia, to prawdopodobnie wrócisz z powrotem, niczego się nie dowiadując. Aby dowiedzieć się czy moto jest kradzione lub nie, musisz przyjechać nim (lub przyprowadzić). Musi się on fizycznie znajdować przed komisariatem, aby w razie gdyby się okazało, że jest poszukiwany, policjanci mogli go od razu zatrzymać.


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Kubek125 - 22-11-2012 21:53:42

(22-11-2012 21:50:40)alek736 napisał(a):  Jeśli weźmiesz ze sobą tylko spisany na kartce nr rej. i nr nadwozia, to prawdopodobnie wrócisz z powrotem, niczego się nie dowiadując. Aby dowiedzieć się czy moto jest kradzione lub nie, musisz przyjechać nim (lub przyprowadzić). Musi się on fizycznie znajdować przed komisariatem, aby w razie gdyby się okazało, że jest poszukiwany, policjanci mogli go od razu zatrzymać.
Czytałem juz o tym na googlach ale i tak dzięki. A co podjechania pod komisariat i sprawdzania tam to nie chcem za bardzo kolegi narażać bo w końcu to kolega a nie jakiś koleś którego wogle nie znam. Czekam na wypowiedzi innych


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Radek_21 - 22-11-2012 21:55:30

Sprawdzić możesz na policji podając nr ramy. Ale nie wiem czy jest opłacalne. Kiedyś gadałem z siostra(policjantka) jak chciałem kupi telefon i sprawdzić czy nie jest kradziony ona odpowiedziała ze jest taka możliwość ale jak się okaże ze faktycznie jest kradziony to będą ścigać tego co sprzedaje. Wiec możliwe ze i tez w tej sprawie jest tak samo tylko ze jeszcze mogą się przyczepić do Ciebie ze kupiłeś kradzionego charta.


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - nie_mientki - 22-11-2012 21:56:32

Mimo że bez papierów spisz umowę że jest wolny od wad prawnych i wio.

Ponadto, jeśli mają go od 3 lat W DOBREJ WIERZE to są jego właścicielami.


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - alek736 - 22-11-2012 21:58:54

A ja zrobiłem ten błąd kupiłem bez papierów i nie spisałem umowy.


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Kubek125 - 22-11-2012 22:00:13

(22-11-2012 21:56:32)nie_mientki napisał(a):  Mimo że bez papierów spisz umowę że jest wolny od wad prawnych i wio.

Ponadto, jeśli mają go od 3 lat W DOBREJ WIERZE to są jego właścicielami.

A mogę spisać umowe jeśli jestem nie pełnoletni? A jeśli chodzi o to ile charta tego ma kolega to on ma go jakieś 1,5 roku i prawnie na pewno nie jest jego właścicielem. A i jeszcze jedno znalazłem taką strone: http://omko.pl/skradzione co o tym myślicie?
______________________________________________________________
Sprawdzałem przed chwilą mojego komara i pisało że nic nie znaleziono to mozliwe ze działaBig Grin


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - nie_mientki - 22-11-2012 22:05:31

Możesz. Są 3 odstępstwa od limitu 18 lat:
1. Kupujesz coś powszechnego (lizak i bułki)
2. Sprzedajesz coś co zostało Ci oddane do rozporządzania
3. Kupujesz coś za własne pieniądze
Jak łapiesz się na 3. punkt to gitara.


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Kubek125 - 22-11-2012 22:08:42

Tak łapie sięBig Grin A jeszcze jedno pytanie do cb. jesli kolega jest nie pełnoletni to może wpisać swoje dane czy nie?


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - nie_mientki - 22-11-2012 22:10:06

Jeśli sprzęt został mu oddany do rozporządzania(czytaj:ojciec powiedział mu "sprzedaj tego trupa"), to on łapie się pod punkt drugi. Pasmo nieustających sukcesów.


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - Kubek125 - 22-11-2012 22:14:43

OK dzięki, widze że bardzo dobrze ogarniasz prawoBig Grin Do zamknięcia


RE: Jak sprawdzić czy moto nie jest kradzione - nie_mientki - 22-11-2012 22:30:28

(22-11-2012 22:14:43)Kubek125 napisał(a):  OK dzięki, widze że bardzo dobrze ogarniasz prawoBig Grin Do zamknięcia

Nie prawo. GoogleBig Grin