Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co sprawdzają na przeglądzie ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Co sprawdzają na przeglądzie ? (/showthread.php?tid=820)



Co sprawdzają na przeglądzie ? - Arts66 - 23-05-2011 20:28:36

Tutaj piszcie co sprawdzają w rometach podczas przeglądu na stacji diagnostycznej .


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - lukasz247___ - 23-05-2011 21:15:54

Z tego co mi wiadomo to na pewno sprawdzają światła, na stan ogumienia pewnie też patrzą oraz na numery pojazdu. Ogólnie czy nadaje się do ruchu Smile


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - riley2pl - 23-05-2011 22:59:25

Po kolei:
-zgodność numerów (to podstawa)
-światła (może się facet doj.b.ć za brak stopu)
-klakson lub inny sygnał dźwiękowy
-przynajniej jedno lusterko
-sprawność hamulców (niektóremu wystarczy jeden a innemu dwa sprawne)
-niekiedy stan ogumienia


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - Mati - 23-05-2011 23:29:35

U mnie w szkole w motorowerach:
-zgodność nr VIN/ramy
-hamulce tył i przód
-bieżnik
-sygnał dźwiękowy
-światła mijania i drogowe - muszą być odpowiednio ustawione
-światło pozycyjne tylne
-światła nadobowiązkowe, czyli stop, kierunkowskazy itd. Motorowery ich nie muszą być, lecz gdy takie światła są zamontowane muszą być sprawne, a jeśli nie są należy je zdemontować.
-musi być też wymagane wyposażenie, takie jak lusterko itd.

W praktyce nie raz sprawdzą Ci wszystko, a nie raz wystarczy, że go zobacząBig Grin


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - Leśnik - 24-05-2011 16:13:24

a co do światła stop to przy romecie można takie coś wmontować??


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - Mati - 24-05-2011 16:25:19

No pewnie.


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - Leszek - 24-05-2011 16:32:12

nawet taki temat już ktoś zrobił jakby co ....

A co myślicie, czy z oponą która nie jest totalnie łysa, tylko jeszcze trochę bieżnika ma przejdę przegląd ???


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - Przemek - 24-05-2011 16:57:46

Bieznik musi miec iles tam mm.


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - riley2pl - 24-05-2011 19:40:16

Otóż z tym stopem Mati nie jest do końca tak jak napisałeś.Mam w rodzinie komendanta policji i w jawce nie mam stopu i pytałem się czy jest obowiązkowy i że przegląd normalnie przeszedłem.Powiedział ,że nieważne ,że przegląd przeszedłem ale światło stop jest obowiązkowe bo jest to kwestia bezpieczeństwa dla kierującego pojazdem jak i innych oczestników ruchu.Do tego dodał ,że jak nie ma oryginalnie to trzeba samemu dorobić bo inaczej przy kontroli mogą zabrać mi dowód rejestracyjny.


Jeszcze słówko do Przemka
Bieżnik jest mało ważny chyba,że zimą ale wtedy mało kto jeździ.Bardziej sprawdzają czy opony są niepopękany itp.Jakby ktoś przyjechał na slickach to co nie przeszedł by przeglądu??Chyba logiczne


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - Mati - 24-05-2011 19:53:34

Aż strach pomyśleć co to za policjanci w tym kraju... Chyba, że on był taki od papierkowej roboty, a nie drogówki. Bez wątpienia wpływa to na bezpieczeństwo, ale światło stopu NIE JEST WYMAGANE dla motorowerów. Motorower obowiązkowo musi mieć: światło mijana przednie, pozycyjne tylne, odblaskowe tylne oraz pomarańczowe na bokach. To wszystko. Motorower jest jedynym pojazdem obok pojazdu zaprzęgowego, roweru itp. w którym stop i kierunkowskazy nie są wymagane. Co innego motocykle - tu stop i kierunkowskazy muszą być. Co do bieżnika wymagana głębokość to 1,6 mm.


RE: Co sprawdzają na przeglądzie ? - MrSimsonS51 - 27-05-2011 19:52:32

Nie kiedy sprawdzają v-max . Romecie raczej nie sprawdzają , ale mojemu znajomemu w simsonie sprawdzili a miał on 70 ccm i wykazało ok 90 więc jego ojciec pogadał z gościem i jest git .