Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet 50 T-1 (019) -wyskakuje dwójka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet 50 T-1 (019) -wyskakuje dwójka (/showthread.php?tid=8145)



Romet 50 T-1 (019) -wyskakuje dwójka - jerni - 09-10-2012 20:49:01

Mam taki problem w swoim 50 t-1,wyskakuje mi 2 bieg.Jedynka i trójka nie wyskakuje (tylko na trójce Romet dziwnie szarpie na wysokich obrotach),i mam takie pytanie jak wyregulować te biegi ? (podobno tą śrubą na wodziku) ale w którą stronę kręcić i o ile obrotów ??


Z góry dziękuję ! Big Grin


RE: Romet 50 T-1 (019) -wyskakuje dwójka - LukaszzT1 - 09-10-2012 21:02:19

na wodziku masz taka duza nakretke i powinna ta nakretka byc zakontorwana z 2 nakretka na klucz 10 i popuszczasz te srubki i ta duza przekrecasz w prawo z 1 obrut zakontrowujesz i sprawdzasz czy nadal wyskakuje,jak wyskakuje coraz bardziej lub wyskakuja tez inne bieg to cofasz spowrotem ta duza nakretke o 2 obruty w lewo i sprawdzasz czy nie wyskakuja bieg,nie wiem czy zrozumiesz z tego co Ci to wytłumaczyłem,jesli bys czegos nie wiedział to sie jeszcze zapytaj.


RE: Romet 50 T-1 (019) -wyskakuje dwójka - gabriel0 - 09-10-2012 21:39:45

Możliwe że jest już wyrobiony wałek to trzeba rozebrać silnik ewentualnie tak jak to ja zrobiłem złapać diaxa i zrobić to wedle uznania. Bo na wałku wystają takie prostokąty. One się wyrabiają i powstają półkola i przez to poprostu omyka się tryb. Trzeba je spowrotem zeszlifować na prosto.


RE: Romet 50 T-1 (019) -wyskakuje dwójka - nie_mientki - 09-10-2012 22:23:52

(09-10-2012 20:49:01)jerni napisał(a):  Mam taki problem w swoim 50 t-1,wyskakuje mi 2 bieg.Jedynka i trójka nie wyskakuje (tylko na trójce Romet dziwnie szarpie na wysokich obrotach),i mam takie pytanie jak wyregulować te biegi ? (podobno tą śrubą na wodziku) ale w którą stronę kręcić i o ile obrotów ??


Z góry dziękuję ! Big Grin
Miałem tak samo. Wyregulowałem automat i jest super. Opisałem regulację na forum, poszukaj.