Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zakładanie komarowskiego magneta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Zakładanie komarowskiego magneta (/showthread.php?tid=8117)

Strony: 1 2


Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 09:46:53

Jak założyć magneto w S38?
Ale konkretniej - nasadzam magneto na wał, dostukuję drewienkiem, zakręcam nakrętką... i za żadne skarby nie chce dojść do końca, nie chce "przykryć" całych cewek. Drugie magneto krzywe by było czy co? NIC go nie chce dopchnąć - siekiera, rura, drewno... nic. To co ja mam z tym dziadostwem zrobić?


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Irek - 08-10-2012 09:55:10

Może tak być że było spawane i wtedy takie historie sie zdarzają, miałem takie 3 magneta . Zrób zdjęcie to będzie wiadomo


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 09:56:35

Jedno mam spawane, jedno nie. Oba nie wchodzą, przy czym to niespawane jeszcze gorzej Wink


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Irek - 08-10-2012 09:57:02

A klin nie jest za wysoki ? W jakim stanie są rowki na kliny ? Spróbuj zeszlifować troche klin na wysokość i sprawdź


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 10:07:09

Ja mam wał z wypustką Wink Która jest w porządku, pierwsze magneto siedziało dobrze (ale się pokrzywiło przy zdejmowaniu, bo za żadne skarby nie chciało zejść...).


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Irek - 08-10-2012 10:08:07

Nie ma czegoś takiego ja wypustka a przynajmniej seryjnie , no chyba że sie pomyliłeś i ta wypustka to klin, który oczywiście da sie wybić i dopasować

I jeśli za ciężko było zdjąć, to tak klin może być za wysoki. Magneto ma wchodzić na wał suwliwie


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 10:12:15

Albo się nie dogadaliśmy Wink Klin to takie półkole, które wchodzi w rowek na wale, prawda? A ja nie mam rowka, tylko taki jakby klin - ale na stałe. Wypustka.
Ale mam też drugi wał z wgłębieniem na klin i na niego magneto też nie chce wejść do końca.
A może ktoś wszystkie magneta źle ściągał i są one jakby wyprostowane? Jak "krzywe" powinno być magneto? To powinien być taki jakby stożek trochę czy nie?


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Icey - 08-10-2012 17:08:12

Troszke krzywe powinno być bo ten garbik dotyka do przerywacza.


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 17:12:09

Nie o to chodzi... Się pytam, czy od środka koła magneto powinno "opadać" w stronę silnika czy być proste Wink


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Irek - 08-10-2012 17:23:52

Ma być proste . A jak nie masz wyjmowanego klina to coś kombinowane było
Spróbuj wybić, może wyjdzie i przypiłuj na wysokość, magneto powinno wejść bez problemu


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 17:54:10

Skoro to byłaby wina tej wypustki, to dlaczego magneto nie wchodzi na inny wał - nawet i bez klina?


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Irek - 08-10-2012 18:04:53

A jeśli nie wchodzi na inny to może być w jakiś sposób uszkodzona krzywka


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 18:06:14

W dwóch magnetach pod rząd? Podejrzane... Ale przyjrzę się temu dokładnie, na wszelki wypadek Smile


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Irek - 08-10-2012 18:06:26

Ale czekaj jak masz luzem drugi wał to skąd wiesz czy nie dochodzi tyle ile powinno ? Takie coś miałem tylko jak koło był źle przyspawane do krzywki i fakt nie pokrywało całych cewek ale motor normalnie chodził . A tak wsadzając na goły wał to ciężko będzie to ocenić
Ja w dwóch pod rząd miałem wybity rowek na klin na tyle że zapłonu nie dało sie ustawić i motor nie chodził


RE: Zakładanie komarowskiego magneta - Artur - 08-10-2012 18:13:32

Bo drugi wał siedzi w drugim silniku Wink Nikt nie powiedział, że mam go luzem...
A mi na tym magnecie ani całych cewek nie pokrywa, ani odpalić nie chce...