Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi (/showthread.php?tid=7633)

Strony: 1 2 3


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - rometogar205rr - 18-09-2012 21:18:58

dobrze gadacie ale nie na temat.


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - romecik1998 - 18-09-2012 21:19:26

(18-09-2012 20:48:21)stqc napisał(a):  ja zrobiłem modyfikacje ze niby miałem 4km i w rezultacie korbowod pekł i łozysko sie uszkodziło. Silniki rometowskie nie wytrzymuja duzo wiec nie ma na co liczyc

Tak tak od komarków nie ma co oczekiwać.


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - rometogar205rr - 18-09-2012 21:54:16

romecik sam wiesz ze tamten licznik oszukuje. 55 jo ale 60 w oryginale? Pewnie z góry niezle go przypałowales bo na prostej ciezko. Na wal musze sie zrujnowac bo jest juz chyba od nowosci w nim i w kazdej chwili moze peknac. I tak jest przestawiony troche podejrzewam. Jeszcze dobra regulacja zaplonu i nowy wal i bedzie git. Nad tuningiem sie jeszcze zastanowie. Ew. Jakis drobny typu k60b i 60 cylek a tak na serio to 55 i tak wiele nie da. Aha i zebatki zmienie na predkosc bo 50 km na godz to korzenie zapuszcze na nim jak na praktyki bede mial jezdzic za rok o ile czegos lepszego nie bede mial. Ja mysle ze ten maly tlumik dlawi go, jak myslicie?
dzisiaj mojego ogara mierzylem 50-52 idzie. Dziadek za mna golfem jechal. Wg mnie moglo by byc lepiej. Na codzien tak z niego nie wyciskam ale dzisiaj wszysko wycislem. Tuning chce dla lansu zrobic bo ja na codzien nie jezdze takimi obrotami bo szkoda silnika. Wal jaki polecacie uzywany rometowski czy nowy ze sklepu(pewnie chinski) ? Slyszalem ze wal od 019 ma ciezsze przeciwwagi czy jakos tak, prawda czy bujda?


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - marek1995 - 19-09-2012 18:56:13

Powiem ci tak jak chcesz dobrze z tuningować silnik to najlepiej kupić cylinder 60 ccm dotego dobry tłok znaleźć najlepiej 1 pierścieniowy chociaż nie wiem czy znajdziesz, potem znaleźć gościa co dobże dorabia kanały, gaznik amal 16, ruła protuning, no i możesz jakiś zapłon se zmienić na bateryjny, lub jakimś cudem z ducati energia ale wątpie by pasował ;D No i zębatka jak najmniejsza ;P Ale wtedy pod góre bydziesz pchać ;D
To wtedy powinien ci jechać kole 65-70 V-max
Już więcej nie wymyśle reszte musisz se radzić sam ;P
Powodzenia ;D


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - romecik1998 - 19-09-2012 23:06:33

(19-09-2012 18:56:13)marek1995 napisał(a):  Powiem ci tak jak chcesz dobrze z tuningować silnik to najlepiej kupić cylinder 60 ccm dotego dobry tłok znaleźć najlepiej 1 pierścieniowy chociaż nie wiem czy znajdziesz, potem znaleźć gościa co dobże dorabia kanały, gaznik amal 16, ruła protuning, no i możesz jakiś zapłon se zmienić na bateryjny, lub jakimś cudem z ducati energia ale wątpie by pasował ;D No i zębatka jak najmniejsza ;P Ale wtedy pod góre bydziesz pchać ;D
To wtedy powinien ci jechać kole 65-70 V-max
Już więcej nie wymyśle reszte musisz se radzić sam ;P
Powodzenia ;D

No i potem będzie chlał jak czołg!Sleepy
(18-09-2012 21:54:16)rometogar205rr napisał(a):  romecik sam wiesz ze tamten licznik oszukuje. 55 jo ale 60 w oryginale? Pewnie z góry niezle go przypałowales bo na prostej ciezko. Na wal musze sie zrujnowac bo jest juz chyba od nowosci w nim i w kazdej chwili moze peknac. I tak jest przestawiony troche podejrzewam. Jeszcze dobra regulacja zaplonu i nowy wal i bedzie git. Nad tuningiem sie jeszcze zastanowie. Ew. Jakis drobny typu k60b i 60 cylek a tak na serio to 55 i tak wiele nie da. Aha i zebatki zmienie na predkosc bo 50 km na godz to korzenie zapuszcze na nim jak na praktyki bede mial jezdzic za rok o ile czegos lepszego nie bede mial. Ja mysle ze ten maly tlumik dlawi go, jak myslicie?
dzisiaj mojego ogara mierzylem 50-52 idzie. Dziadek za mna golfem jechal. Wg mnie moglo by byc lepiej. Na codzien tak z niego nie wyciskam ale dzisiaj wszysko wycislem. Tuning chce dla lansu zrobic bo ja na codzien nie jezdze takimi obrotami bo szkoda silnika. Wal jaki polecacie uzywany rometowski czy nowy ze sklepu(pewnie chinski) ? Slyszalem ze wal od 019 ma ciezsze przeciwwagi czy jakos tak, prawda czy bujda?

Aha i z góry to nie było tylko na zwykłej w miarę z zakretami ulicy i to że twój jest trochę mulasty to nie znaczy że mój jest takiBig Grin


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - rometogar205rr - 20-09-2012 15:37:15

(19-09-2012 23:06:33)romecik1998 napisał(a):  
(19-09-2012 18:56:13)marek1995 napisał(a):  Powiem ci tak jak chcesz dobrze z tuningować silnik to najlepiej kupić cylinder 60 ccm dotego dobry tłok znaleźć najlepiej 1 pierścieniowy chociaż nie wiem czy znajdziesz, potem znaleźć gościa co dobże dorabia kanały, gaznik amal 16, ruła protuning, no i możesz jakiś zapłon se zmienić na bateryjny, lub jakimś cudem z ducati energia ale wątpie by pasował ;D No i zębatka jak najmniejsza ;P Ale wtedy pod góre bydziesz pchać ;D
To wtedy powinien ci jechać kole 65-70 V-max
Już więcej nie wymyśle reszte musisz se radzić sam ;P
Powodzenia ;D

No i potem będzie chlał jak czołg!Sleepy
(18-09-2012 21:54:16)rometogar205rr napisał(a):  romecik sam wiesz ze tamten licznik oszukuje. 55 jo ale 60 w oryginale? Pewnie z góry niezle go przypałowales bo na prostej ciezko. Na wal musze sie zrujnowac bo jest juz chyba od nowosci w nim i w kazdej chwili moze peknac. I tak jest przestawiony troche podejrzewam. Jeszcze dobra regulacja zaplonu i nowy wal i bedzie git. Nad tuningiem sie jeszcze zastanowie. Ew. Jakis drobny typu k60b i 60 cylek a tak na serio to 55 i tak wiele nie da. Aha i zebatki zmienie na predkosc bo 50 km na godz to korzenie zapuszcze na nim jak na praktyki bede mial jezdzic za rok o ile czegos lepszego nie bede mial. Ja mysle ze ten maly tlumik dlawi go, jak myslicie?
dzisiaj mojego ogara mierzylem 50-52 idzie. Dziadek za mna golfem jechal. Wg mnie moglo by byc lepiej. Na codzien tak z niego nie wyciskam ale dzisiaj wszysko wycislem. Tuning chce dla lansu zrobic bo ja na codzien nie jezdze takimi obrotami bo szkoda silnika. Wal jaki polecacie uzywany rometowski czy nowy ze sklepu(pewnie chinski) ? Slyszalem ze wal od 019 ma ciezsze przeciwwagi czy jakos tak, prawda czy bujda?

Aha i z góry to nie było tylko na zwykłej w miarę z zakretami ulicy i to że twój jest trochę mulasty to nie znaczy że mój jest takiBig Grin

ha ha mulasty. Ty co rok 5km/h swojemu dodajesz. Dwubiegowe kazde tak maja ze 2 przymuli.


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - tramwajarz - 20-09-2012 19:10:49

Jak dla mnie cylinder 60cm(55cm),gaźnik przynajmniej k60 lub delorto,większa zębatka z przodu lub z mniejsza z tyłu.

Miałem 3 ogary 205,stelle i i aktualnie jeżdze na pony,każdy 023 jechał te 50-55 zdrowo i nie miał muła


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - rometogar205rr - 24-09-2012 19:38:29

(16-09-2012 00:36:26)romecik1998 napisał(a):  Dzisiaj mieżyłem moją t1 z simem to 55km/h to spokojnie i nawet 60km/h szedł jak głupi nawet nie zawył.Smile Bez rzadnych modyfikacji i jestem z tego zadowolony.

spodziewales sie ze zawyje? Czasem cie nie rozumiem.


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - krzychu999 - 24-09-2012 19:48:30

może od razu wstaw silnik od wsk i będzie po sprawie


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - rometogar205rr - 24-09-2012 19:55:32

taa od wsk i lżejszy portfel. Juz dosyc kasy w niego wpakowalem. Jakies tansze pomysly bym prosil.


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - Winiar 93 - 24-09-2012 21:32:34

z ogara nie zrobisz demona szybkości ale jeśli coś ma pomóc to troszeczkę zwiększy szlif cylka,dorobienie kanałów,plan głowicy,powiększenie kanału ssącego pod gaźnik amal 19 od simka, zapłon z piły lub mini cross'a bedzie miał lepsze obroty,skrócenie nózek tłoka o tak z 2mm,jakieś kolanko krótsze noi chyba tyleSmile


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - rometogar205rr - 24-09-2012 21:37:03

dobra dzieki . Juz sie chyba wiecej nie dowiem bo nie ma co juz wiecej przerabiac. Bóg zaplac wszystkim tym co dawali odpowiedzi i chwała wam za to. Temat do zamkniecia


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - Tomach - 17-08-2013 01:00:39

(15-09-2012 23:31:11)rometogar205rr napisał(a):  witam co mozna przerobic zeby ogar przyzwoicie szedl. Nie wiem wiekszy cylinder? Nie chodzi mi o to zeby calymi godzinami wyciskac wszystkie soki tylko zeby moc byla w zanadrzu. Wszystkie madre odpowiedzi beda nagradzane +1 reputacji. Wszystkim co daja jakies dobre pomysly serdeczne Bóg zaplac.

Po pierwsze zobacz na korektor, powinien mieć " prawidłowo" otwór prostokątny pod gardziej gaźnika, przebij mu rure, Filtr powietrza załóż najlepiej nowoczesny " stożkowy " i powinien śmigać ; )


RE: co mozna przerobic w ogarze 205 zeby zwiekszyc osiagi - MrF4k - 17-08-2013 11:12:45

(17-08-2013 01:00:39)Tomach napisał(a):  
(15-09-2012 23:31:11)rometogar205rr napisał(a):  witam co mozna przerobic zeby ogar przyzwoicie szedl. Nie wiem wiekszy cylinder? Nie chodzi mi o to zeby calymi godzinami wyciskac wszystkie soki tylko zeby moc byla w zanadrzu. Wszystkie madre odpowiedzi beda nagradzane +1 reputacji. Wszystkim co daja jakies dobre pomysly serdeczne Bóg zaplac.

Po pierwsze zobacz na korektor, powinien mieć " prawidłowo" otwór prostokątny pod gardziej gaźnika, przebij mu rure, Filtr powietrza załóż najlepiej nowoczesny " stożkowy " i powinien śmigać ; )

Chłopie patrz na daty !! Leci warn , zamykam