Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dowód rejestracyjny a przegląd - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Dowód rejestracyjny a przegląd (/showthread.php?tid=7537)



Dowód rejestracyjny a przegląd - Marlin - 11-09-2012 19:54:34

Witam. pytam w kolegi imieniu Smile
Ma on ogara a papiery ma od kadeta (jeszcze nie w 100% je ma) tylko, że wyrejestrowany i poprzedni właściciel będzie rejestrował od nowa tyle, że dostanie nowy dowód i jak to teraz będzie?? w sensie o przegląd czy będzie on bez terminowy i nie trzeba będzie go robić (wezmą to jak kiedyś było) czy będzie terminowy? i czy np jakiś znawca będzie go sprawdzał że zna się, że to ogar a nie kadet itp? czy jest jakieś ryzyko?


RE: Dowód rejestracyjny a przegląd - Latos - 11-09-2012 20:57:31

kupuesz ogara, idziesz z aktualnym przeglądem, dostajesz papierki i płacisz oc. żaden znawca nie będzie ocniał czy to kibel, czy romet, czy coś jeszcze. jakby to był samochód to co innego ale taki sobie pierdzik ujdzie ci płazem


RE: Dowód rejestracyjny a przegląd - Marlin - 11-09-2012 22:29:38

aha czyli biorąc na chłopski rozum jak bym znalazł do siebie papiery od kadeta czy rometa na pedały do swojego rometa TYP 100 nawet zarejestrowany to wystarczyło by dorobić tabliczkę i oc opłacić jak był by przegląd bez terminowy


RE: Dowód rejestracyjny a przegląd - Latos - 11-09-2012 22:54:03

terz przeglądu bezterminowego nie dostaniesz. a jeszcze musisz numery przebiać ale w tym jestem chyba bardziej zielony niz ty.


RE: Dowód rejestracyjny a przegląd - przemek123 - 11-09-2012 23:00:42

będzie musiał numery ramy przebijać na te z dowodu czy tam z czego


RE: Dowód rejestracyjny a przegląd - Marlin - 12-09-2012 16:10:09

numery od razu nikt nie sprawdza... a mam plan malować (nie wiem czy spełni się to) wiec jak będzie trzeba to przebije się Smile


RE: Dowód rejestracyjny a przegląd - Marwerick - 12-09-2012 21:35:55

ja powiem jak muszę z niebieskim zrobić mam papiery do poprzednika co miał jeszcze zielone tablice i rózowe papiery a muszę zmienić dokumenty na te nowe niebieskie i tablicę białą i muszę zrobić przegląd przy zmianie dokumentów żeby zarejestrować na siebie byłem na skp i mówił że przegląd kosztuje 50 zł i sprawdzają numery ,sygnał dzwiękowy,lampy,hamulce,luz na przednim widelcu,lusterko czy posiada i stan opon ( czy nie są łyse itp.) to akurat u mnie tak jest nie wiem jak w innych częściach polski jest.a i sprawdzają kierunki jesli były fabrycznie na wyposażeniu.


RE: Dowód rejestracyjny a przegląd - Semmao - 13-09-2012 13:05:47

Pierd****cie, a nie się znacie!
Na przeglądzie pierwsze co sprawdzi Ci nr na ramie i w dowodzie bo to jego zasrany obowiązek ! Przeglądy są teraz raz na 2 lata robione. Wystarczy, że ktoś będzie wiedział w jakich latach robiono Kadety i Ogary i zgłosi sprawę, z ludzi idiotów usilnie chcecie robić. Po za tym OGAR jest 2 osobowy, a Kadet 1 osobowy, a w dowodzie to PISZE. I jeśli jest nazwa w DR wpisana ROMET KADET, to na 100% nikt się nie zorientuje... Jeśli zmiana cech identyfikacyjnych pojazdu wyjdzie na jaw - JEST TO PRZESTĘPSTWO. A wyjdzie na jaw, jak będziecie dalej komuś takie głupoty pisać bo to nie Wam spadną konsekwencje na głowe tylko komuś... Załatw papiery od Ogara i prawdopodobieństwo wykrycia spada do minimum...