Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar od Starszego Pana - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Komar od Starszego Pana (/showthread.php?tid=7394)



Komar od Starszego Pana - MOTÓRZYSTA - 03-09-2012 22:40:04

Więc tak kupiłem dzisiaj komarka od Starszego Pana który jak mi powiedział jest pierwszym właścicielem i mówił że komarek był zarejstrowany na niego niestety brakuje dowodu tablica jest dane dziadzia też mam myślicie że da się zarestrować Jeżeli był taki wątek to przepraszamBig Grin


RE: Komar od Starszego Pana - nie_mientki - 03-09-2012 22:49:28

Fajnie, da się, był, nie ma sprawy.


RE: Komar od Starszego Pana - Semmao - 04-09-2012 00:21:15

Jak masz umowę KS z dziadkiem, a nie był motorek wyrejestrowany to zarejestrujesz. Wystarczy pismo, że dowód zaginął, podpisane przez Ciebie, albo poprzedniego właściciela. Z tym + umowa i tablica do WK i jazda. Wink


RE: Komar od Starszego Pana - Błażej - 04-09-2012 00:28:03

Z tego co wiem. Dowiadywałem się kiedyś to poprzedni właściciel musi OSOBISCIE złożyć wniosek o zagubieniu dowodu i go osobiście odebrać. Dopiero później możesz kupić motorower na spokojnie. Po co Ci komar bez papierów. Chyba, że na częsci


RE: Komar od Starszego Pana - Semmao - 04-09-2012 01:26:50

(04-09-2012 00:28:03)Błażej napisał(a):  Z tego co wiem. Dowiadywałem się kiedyś to poprzedni właściciel musi OSOBISCIE złożyć wniosek o zagubieniu dowodu i go osobiście odebrać. Dopiero później możesz kupić motorower na spokojnie. Po co Ci komar bez papierów. Chyba, że na częsci

Nie prawda, może to zrobić obecny właściciel. Podpisać takie oświadczenie w WK przy składaniu papierów. Podlega ono jedynie klauzuli jak przy składaniu fałszywych zeznań. Smile


RE: Komar od Starszego Pana - MOTÓRZYSTA - 04-09-2012 16:50:29

(04-09-2012 00:28:03)Błażej napisał(a):  Z tego co wiem. Dowiadywałem się kiedyś to poprzedni właściciel musi OSOBISCIE złożyć wniosek o zagubieniu dowodu i go osobiście odebrać. Dopiero później możesz kupić motorower na spokojnie. Po co Ci komar bez papierów. Chyba, że na częsci

z tym byłby problem bo ten starszy Pan ma juz 89 lat więc raczej by nie biegał z wnoiskiem do urzędu
Ale jeśli jest tak jak mówi semmao to było by bardzo fajnieBig Grin


RE: Komar od Starszego Pana - Błażej - 04-09-2012 17:30:32

może w WK u mnie są bardziej rygorystyczne przepisy. Może ktoś chciał ich naciąć


RE: Komar od Starszego Pana - Irek - 05-09-2012 19:22:24

Rejestrowałem ostatnio auto i Zetke na ojca ... sprawa wyglądała tak że musiałem jechać do ojca do pracy po jego dowód osobisty i podpis pod pełnomocnictwem , inaczej nie ma gadania nie zarejestrują . Jeszcze rok temu takich ekscesów nie robili

Osobiście też sie pytałem i wniosek o zagubieniu właściciel musi sam dostarczyć lub osoba do tego uprawniona .

Druki pełnomocnictwa do wzięcia w WK
Także jak coś z tego ma być musisz wziąść druk pełnomocnictwa, jechać do poprzedniego właściciela, wziąść od niego dowód osobisty, musi Ci także podpisać pełnomocnictwo . Wtedy w WK wydadzą Ci miękki dowód. I na podstawie tego dowodu piszesz umowe, robisz przegląd , zakładasz polise OC i dopiero zarejestrujesz . Jak nie masz 18 lat masz kłopot, musisz rodziców w to mieszać, na nich musi być wypisane pełnomocnictwo i latać z nimi od owego dziadka do Wydziału . Ewentualnie wziąść dziadka w auto zawieźć do WK i tyle, no i oczywiscie dać mu choć za taką fatyge 50-100 zł żeby miał na swoje potrzeby


RE: Komar od Starszego Pana - Łukasz S. - 05-09-2012 20:34:14

Wniosek o figurowaniu w rejestrze wystarczy... 17 zł i spokój. Obecny właściciel to robi, przed umową. Pamiętaj o OC w dniu umowy. Oświadczenie na umowie to się pisze, ale jak nie ma tablicy! Przerabiane na własnej skórze. Idziesz z ojcem do dziadka rozmawiasz, wsadzacie go w auto jedziecie do miejscowego ( dla starego zarejestrowania!!!!) WK ów dziadek prosi o wydanie takiego wniosku podpisuje pare papierków i masz gotowe.


RE: Komar od Starszego Pana - MOTÓRZYSTA - 05-09-2012 20:55:30

Myślalem że mniej problemów z tym bedzie spróbuje jeszcze podejść do WK i zapytam powiem że już starszy Pan i że nie może przyjechać to może się zlitują:)Mam nadzieję


RE: Komar od Starszego Pana - Irek - 05-09-2012 20:58:28

Nie zlitują sie , papiery muszą sie zgadzać , im grozi za to zwolnienie jak czegoś nie dopilnują . Jak odbierasz dowód musi sie podpisać właściciel lub osoba wcześniej upoważniona

To jest urząd, nikogo to nie obchodzi po prostu , tam wszystko musi sie zgadzać .

Ostatnio 3 pojazdy rejestrowałem , wszystko sie musi zgadzać a do każdego pojazdu w WK mają spory plik papierów , nie chciałbyś być na miejscu urzędnika który by wydał dowód na tego komara osobie nieupoważnionej lub zarejestrował na podstawie samej umowy
Lub robisz tak jak Łukasz pisał , bez pomocy poprzedniego właściciela NIC nie zdziałasz