Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] Romet Pony M2 problem z odpaleniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Pony] Romet Pony M2 problem z odpaleniem (/showthread.php?tid=712)

Strony: 1 2 3


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - Paweł94 - 17-05-2011 13:31:19

Tee panie trudny w naprawie to może być chart za 300zł, a nie motorynka, jak bym dostał ten silnik w łapy, to bym ci go naprawił, no ale nie da się. A ty się za szybko poddajesz. A tak po za tym to nie masz go przytykać i odtykać, tylko jak odpalisz to zatknąć na dobre, żeby sprawdzić czy se powietrza nie bierze, a nie przytykać. A i bym jeszcze sprawdził zapłon czy dobrze ustawiony, czyli ustawił jeszcze raz.


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - sqben - 17-05-2011 17:37:03

Zapłon ustawiony GIT, ostatnio jak zmieniany był kondensator to był ustawiany dobrze.
A Jeżeli chodzi z tym zatkaniem ręką filtra powietrza, jak się zatka to gaśnie, tylko nie mam 100% pewności bo raz był zatykany jak ostatnio odpaliła dryna, więcej razy nie mogłem sprawdzić bo nie odpaliła już.


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - zbydrze - 17-05-2011 18:06:53

Widzę, że jest jeszcze coś... łożysko na korbowodzie...jak ono się sypnie, to są objawy jakby się przestawiał ciągle zapłon...
Czyż nie?


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - Tomasso94 - 17-05-2011 18:53:45

Na tym "najnowszym" kondensatorze odpaliła? Jeśli nie to wymien kondek, i nie mów ze jest nowy, bo nowe kondensatory nie istnieją Big Grin Już fabrycznie może być padnięty...


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - sqben - 17-05-2011 21:59:41

Nowego kondensatora w niej nie ma. Próbowałem wsadzić inny ale na nim nie paliła więc wsadziłem stary.

EDIT:
Łożyska na pewno nic do tego nie mają, a nawet jeżeli to nie mają ani trochę luzu

EDIT2:
Słyszałem że może ciągnąć lewe powietrze z pod tej pokrywki na pływak co się na nią naciąga wężyk, czy to może żeby aż tak ciągnął że nie pali i czy w ogóle to prawda?


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - motorynkam2 - 21-05-2011 21:06:59

Sprawdź czy przypadkiem nie wydmuchała uszczelki pod głowicą

MASZ TAM NOWY WAŁ? JAk tak to zobacz czy nie jest od okrąglaka bo kąt wyprzedzenia zapłonu jest inny . ja jak to wypiłuj drugi rowek na magneto jakieś 3,4 mm dalej od 1


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - sqben - 24-05-2011 17:58:40

Wszystkie uszczelki są OK nie jestem na tyle głupi żeby tego nie widzieć.
Postanowiłem kupić inny silnik, a ten pójdzie na części zapasowe i to będzie GIT rozwiązanie


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - zbydrze - 24-05-2011 18:56:42

Rób jak wolisz, aby chodziłaBig Grin

Tylko nie ryj nią więcej w ziemii, jak napisałeś!!!!


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - sqben - 02-06-2011 18:35:23

Motorynka sprzedana, zbyt dużo trzeba by było w nią inwestować żeby jeździła


RE: Romet Pony M2 problem z odpaleniem - Leśnik - 02-06-2011 18:44:04

i coś zrobił a można było kupić tylko silnik...