Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nie da sie ustawić zapłonu. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Nie da sie ustawić zapłonu. (/showthread.php?tid=7086)

Strony: 1 2


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - Marwerick - 24-08-2012 23:04:34

ja podejrzewam że wina jest na lini krzywka platynki tam coś nie gra ustaw zapłon ze zdjętą głowica i będziesz miał pewność bo krzywka ma za zadanie i platynki cały czas są ściśnięte jak zaczyna się krzywka to zaczyna rozwierać i kiedy jest tłok w gmp to momentalnie platynki się zwierają i prąd idzie na przeskok iskry i tak to mniej więcej działa jak coś to mnie poprawcie
a jaka korba ci się przestawiła ?


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - Nejkomesh - 24-08-2012 23:11:21

Chodziło mi o korbowód i ogólnie wał, że może sie jakoś przestawił ale nie jestem pewien dlatego napisałem.


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - Marwerick - 24-08-2012 23:12:58

wał sam nie może się przestawić co jedyne to może złapać luzy na łożyskach


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - Rudy102 - 25-08-2012 00:31:37

Miałem ten sam problem w jawce. Nie słuchaj tych dzieci teoretyków. Brakowało mi po prostu regulacji. Pomogło wyciągnięcie krzywki i delikatne jej przekręcenie w porządaną stronę.


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - Błażej - 25-08-2012 01:55:35

(24-08-2012 23:12:58)Marwerick napisał(a):  wał sam nie może się przestawić co jedyne to może złapać luzy na łożyskach

oj mało w życiu widziały twe oczęta


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - fanfso - 25-08-2012 10:32:38

Ja podejrzewam że to kondensator !


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - Nejkomesh - 25-08-2012 12:25:10

Krzywke przestawiałem. Próbowałem na wszystkie możliwe sposoby, niestety zapłon jeszcze gorzej sie rozregulowywał.
Fanfso przeczytaj temat od początku dopiero pisz odpowiedz.


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - ttx2525 - 25-08-2012 12:39:26

Krzywką można było kręcić jak się chce, a zapłon otwierał się w jednym miejscu. Jest on albo krzywy albo przestawiony.. Próbowane na sprawnej krzywce wraz z magnetem wymienione pół zapłonu i nic nie dało więc zostaje tylko wał...


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - kw112 - 25-08-2012 12:41:12

Cytat: kw112 zapłon da sie ustawić bez kondesatora i nie gadaj że to kondesator bo on spełnia inną rolę. A iskra jest ładna jak pisałem wcześniej kompletny zapłon zmieniony także to odpada. Jakieś pomysły?

widocznie nie znasz się na zapłonach i ich budowie, nie wiesz do czego dokładnie służy kondensator i widać że nie dawno zacząłeś zajmować się tymi rometami.
Kondensator służy do kumulowania napięcia i oddawaniu go w dobrym momencie, jak kondensator jest zepsuty to iskra może być ale nie regularna, to może skutkować tym że nie da się ustawić zapłonu!!!
A że nie dawno zmieniłeś zapłon to nie znaczy że kondensator się nie mógł zepsuć!


RE: Nie da sie ustawić zapłonu. - Nejkomesh - 29-08-2012 22:29:34

(25-08-2012 12:41:12)kw112 napisał(a):  
Cytat: kw112 zapłon da sie ustawić bez kondesatora i nie gadaj że to kondesator bo on spełnia inną rolę. A iskra jest ładna jak pisałem wcześniej kompletny zapłon zmieniony także to odpada. Jakieś pomysły?

widocznie nie znasz się na zapłonach i ich budowie, nie wiesz do czego dokładnie służy kondensator i widać że nie dawno zacząłeś zajmować się tymi rometami.
Kondensator służy do kumulowania napięcia i oddawaniu go w dobrym momencie, jak kondensator jest zepsuty to iskra może być ale nie regularna, to może skutkować tym że nie da się ustawić zapłonu!!!
A że nie dawno zmieniłeś zapłon to nie znaczy że kondensator się nie mógł zepsuć!

Ehhhh... rometami zajmuje sie już dosyć tyle że znam budowe zapłonu i nie mam pojęcia jak wywnioskowałeś to że niedawno zaczołem sie zajmować rometami. Kondek wiem do czego służy i jeszcze raz pisze że ustawie ci zapłon bez kondesatora może być on odłączony a i tak ustawie zapłon. Zapłon sie ustawia na podstawie platynek czyli mają sie rozwierać 1.8-2.0 mm przed GMP i mają mieć odpowiednią przerwe a to czy iskra jest dobra to już pisałem. I kondek jest na 1000000000000000% dobry bo mam 2 kompletne zapłony i te 2 zapłony testowane na 2 silniku są ok, więc nie pierdzielcie że to kondesator!