Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy (/showthread.php?tid=6688)



Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - seba_1239 - 12-08-2012 13:22:48

Witam!
To niestety już mój kolejny temat w tym dziale.
Problem wygląda następująco. Ostatnio powymieniałem prawie wszystko cewka, kondensator, przerywacz, kabel Wn, i magneto i gaźnik. Chodził pięknie. Pojechałem do wuja 5km ogarek śmigał pięknie. Wróciłem i na podwórku ogar zaczął strzelać w gaźnik.Angry Ustawiłem zapłon w gaźnik nie strzela już. Odpalić odpala. Na wolnych chodzi gdy dodaje gazu on jeszcze bardziej zamula i prawie gaśnie. Na platynach fest się iskrzy na niebiesko a iskra na świecy jest nierównomierna. Patrzałem na kilku świecach ale na każdej jest to samo. Podpowiedzcie coś bo muszę go zrobić bo wyszło na to że będę nim dojeżdżał codziennie do szkoły 15km. Confused


RE: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - mati123307 - 12-08-2012 13:31:16

kondesator na poczatku do wymienny wiem ze kupiłes nowe cześci ale te nowe cześci nawet mogą sie zepsuc po paru minutach jazdy musisz kombinowac moze to byc kabel z fajka ale co innego musisz sprawdzac i wkoncu dojdziesz co było zepsute


RE: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - seba_1239 - 12-08-2012 13:34:16

Teraz mam zapłon na 2 kondensatorach jeden od wsk w lampie i jeden normalny w zapłonie więc wątpię żeby to była wina kondensatora.


RE: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - Semmao - 12-08-2012 13:37:45

Czyżby cewka ? Fajka ? Hmm...


RE: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - seba_1239 - 12-08-2012 13:45:13

Mam cewkę z epoki pisze na niej Bydgoszcz coś tam trochę ufajdana jest nie widać dokładnie. Jutro przełożę cewkę i rozbiorę i przeczyszczę przerywacz może coś to da a jak nie to zbieram graty i robię elektronika.


RE: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - seba_1239 - 13-08-2012 11:57:48

Wymieniłem cewkę platyny złożyłem, ustawiłem przerwę iskra piękna fioletowa wkręcam świecę kop chodzi wkręcił się elegancko na wysokie ale za chwilę szlak trafił nie chce się znowu wkręcać przerywa. Teraz iskra spier... w pole i nie ma już nie mam siły na to co może być ?


RE: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - mati123307 - 13-08-2012 12:42:34

jak przerywa to zła przerwa na przerywaczu magneto ci lekko chodzi czy cieżko??
jeżeli nie pomoerze to kondesator fajka i kabel


RE: Ogar 205 odpala ale iskrzy na platynach, nierównomierna iskra na świecy - seba_1239 - 13-08-2012 20:31:06

Jutro kupię kolejny zapłon mam nadzieję że będzie działać a jak mnie zdenerwuje konkretnie będzie zapłon z charta.