Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart 210 by MrF4k - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart 210 by MrF4k (/showthread.php?tid=6553)



RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Irek - 19-10-2012 22:24:41

Jest banalny, w starych 2T nie ma skomplikowanych spraw. Czy to MZ czy Chart czy Simson, ale jak robisz sam to sie nauczysz. Jak ktoś za Ciebie zrobi albo se zmienisz cały silnik na inny sprawny to i silnik od kosiary Cie pokona . Kiedyś od Simsona wydawał mi sie skomplikowany. Teraz w 1,5 godz silnik był wyjęty, rozebrany, złożony i odpalony i przy tym zero satysfakcji . Czas na 4 kółka


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - MrF4k - 19-10-2012 22:28:30

w planach mam 70cc okaże sie co z tego bedzie bo tamto już wszystko wcześniej popłacone a na cylek narazie kasy nie mam i tu jest problem


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Irek - 19-10-2012 22:30:52

Dasz rade Wink To jakie części już masz opłacone ?


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - MrF4k - 19-10-2012 22:33:47

lakiernika , farbe , elektryka , papiery
na cylek 70cc dokładnie cały zestaw z kosiary nie mam jeszcze musze coś wykombinować


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Błażej - 19-10-2012 22:43:06

(19-10-2012 22:24:41)Irek napisał(a):  Jest banalny, w starych 2T nie ma skomplikowanych spraw. Czy to MZ czy Chart czy Simson, ale jak robisz sam to sie nauczysz. Jak ktoś za Ciebie zrobi albo se zmienisz cały silnik na inny sprawny to i silnik od kosiary Cie pokona . Kiedyś od Simsona wydawał mi sie skomplikowany. Teraz w 1,5 godz silnik był wyjęty, rozebrany, złożony i odpalony i przy tym zero satysfakcji . Czas na 4 kółka

Odczuwam tu silną aluzję w moim kierunku Wink


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Irek - 19-10-2012 22:45:13

Ale taka jest prawda :F Wujek "Tylko" zawsze na usługach co nie Wink


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Błażej - 19-10-2012 22:52:20

Każdy ma swojego mechanika albo pomocnika Irku, Ty masz też kogoś przecież.
Nie każdy wszystko umie. Ja zajmuję się nadwoziami i osprzętem silnika. Nie składam silników bo nie mam takiej potrzeby. Jak robiłem jeszcze motory to albo w nich lądowały fabrycznie nowe silniki, albo idealne sprawne i sprawdzone. Wujek Tylko nie składał dla mnie jeszcze żadnego silnika. Fakt plany były, ale skończyłem z motorami i nic nie było składane ostatecznie.
Dawniej to co innego, ale od kogoś dzieciak też się musiał uczyć nie ?


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - MrF4k - 19-10-2012 23:03:18

malował nie bede sam bo chce zeby to było profesjonalnie, na elektryce sie nie znam (no chyba ze w komarku) a tak to nie mam zielonego pojecia do tego. Silniki i remonty ich ogarniam i zawsze ogarniałem wiec silnik jako wisienka na torcie zostawiam sobie. Wiadomo mozna i reszte samemu zrobić ale to już nie to samo jak zrobi to ktoś co sie na tym zna Smile


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Irek - 20-10-2012 10:49:14

Silnik to serce motoru i to jest to co trzeba samemu zrobić, nawet jak sie wydaje OK to są tylko stare motory kiepskiej marki i warto zajrzeć czy w środku wszystko OK.
Jak sie zrobi samemu cały motor (razem za malowaniem itd) co do elementu to można być zadowolonym, a poskładać jak wszystko jest gotowe ładne pomalowane to żadna satysfakcja


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Błażej - 20-10-2012 11:14:50

No, nie ma satysfakcji składać takiego charta 211, 210 czy sporta z nowymi silnikami i pomalowanymi przez lakierników nie ?
a w sumie to wali mnie czyjeś zdanie na temat renowacji i tego czy składam silniki czy wsadzam inne, lepsze albo nowe.
Chyba proste i oczywiste, że nie mam warunków, nie mam kompresora i umiejętności ani wiedzy to nie maluje nie ? Zlecam lakiernikowi, płacę mu i mam gotowe i piękne.


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - MrF4k - 20-10-2012 17:19:18

No wiadomo jak sie ktoś na tym zna to i ma sprzet to moze zrobić samemu ale jak sie nie ma załóżmy czasu ani pojecia do malowania to nie ma sensu robić tego samemu na odwal. Lakiernik to wkoncu lakiernik i bedzie to wyglądało jak ma wyglądać. Tym bardziej ze ja piaskarki nie posiadam a kompresor mam jaki mam tak ze samemu bym tego nie zrobił. Silnik no rozumiem jak ktoś lub ma czas i cokolwiek o tym wie to niech robi. Satysfakcja zawsze jest ze sie ratuje taki motor nie ważne jakim sposobem ważne ze sie odnawia samemu czy też z czyjąś pomocą


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Irek - 20-10-2012 18:20:33

Ja tam uważam swoje, jak sie sam narobisz to co innego. A tak to jaka to robota ? Wypiaskują pomalują i tylko se poskładać, to wtedy sie jest jak robotnik w fabryce który tylko składa gotowe. Jak sam doczyścisz, wyszlifujesz i spędzisz nad tym godziny to wtedy ma sie pełną satysfakcje i czegoś konkretnego sie nauczysz i to najważniejsze, a tylko poskładać to co za problem, takie rzeczy robili w fabrykach robotnicy bez wykształcenia zawodowego
A że sie nie umie malować?To sie trzeba nauczyć, jak spieprzysz to następny raz zrobisz porządnie bo ceni sie swoją prace


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Błażej - 20-10-2012 19:04:05

Zeby umieć malować to trzeba mieć z 10 tyś zł. na porządny sprzęt a nie gówno jakieś typu kompresor 25 litrów i pistolet albo jakiś elektryczny ręczny z allegro hit

Irek, nie ma to jak pomalować z pędzla albo sprayem. Bez przygotowania nawet papierem ściernym nierówności nie ?
Albo można jeszcze nawet bez zdejmowania linek


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Irek - 20-10-2012 19:06:39

Nie podważam że coś źle robisz ale nie mów że coś typu silnik Charta jest skomplikowane (zaraz paru dzieciaków podchwyci i potem plotek mnóstwo) bo pewnie ani jednego od podstaw zrobiłeś i sobie zostawiasz tylko najłatwiejszą część remontu


RE: Romet Chart 210 by MrF4k - Błażej - 20-10-2012 19:26:03

Skąd możesz wiedzieć jak skomplikowany albo też nie skomplikowany jest silnik charta skoro nawet żadnego nie rozebrałeś ? Widzieć może widziałeś bo walało się tego multum u mnie, ale wszystko jest dla Ciebie banalne, a ile z twoich motorów jeździło idealnie ? Może z jedna Wsk i jeden komar. W jednym ciągnęło sprzęgło, motorynka ode mnie miała silnik gotowy. W ostatniej wuesce Biegi zgrzytały, w innej wypadał 3 bieg, w minsku też wypadała chyba 4. Charta nie robiłeś, sprzedałeś rozwalonego. Simsona zrobiłeś i pronara i uważasz się za najlepszego fachurę. A silnik pawełka pamiętasz ? Nie złożyłeś go z nami. Ani ja go nie złożyłem i gdyby nie Tylko to ja bym miał przejebane za to