Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson z innymi papierami. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Simson z innymi papierami. (/showthread.php?tid=6416)



Simson z innymi papierami. - zigu98 - 30-07-2012 21:33:39

Witam!
Mam okazję zakupic Simsona S50 80r. za kwotę poniżej 1000zł.
Lecz pojawia się problem, nie miał on dokumentów, zakupione zostały one prawdopodobnie przez allegro.
Zakupiony dowód rejestracyjny i tabliczka. Simek ma wybite numery z nowych papierów, lecz została stara tabliczka znamionowa. Również prawdopodobne jest to że nie ma umowy K/S z tym gościem od którego są dokumenty.

Tu mam kilka pytań:
1. Czy gdy oderwę starą tabliczkę znamionową, to czy podczas kontroli policji, mogę zostać ukarany za brak tabliczki?
2. Czy mogę jeździć na zielonych blachach, kiedy pojazd jest niezarejestrowany na mnie?
3. Czy podczas wykupywania OC podaje nr. rejestracyjny, i gdy np. właściciel nie płacił OC i będą odsetki to musze je spłacić?
4. Jeśli będę posiadał umowę K/S z gościem który ma teraz Simsona to mogę go zarejestrować, chociaż w papierach jest kto inny wpisany?

Proszę o pomoc, jest to świetna okazja do kupna, lecz chcę jeździć legalnie. A zbytnio się na prawie nie znam.


RE: Simson z innymi papierami. - Irek - 30-07-2012 22:05:50

Ten simson jest bez papierów. Żeby coś z tego było musisz mieć umowe z gościem który jest wpisany w dowodzie . Zresztą 1000zł za stare S50 z kombinowanymi papierami to kpina, za 1200-1500 kupujesz ładne opłacone S51


RE: Simson z innymi papierami. - zigu98 - 30-07-2012 22:18:53

Czyli nie pchać sie w to?
To chyba poszukam czegoś innego...
Dzięki za szybka reakcję, bo na innych forach sie nie doczekałem odpowiedzi Big Grin

Mogę jeszcze od tego gościa wziąc S51 mi się wydaje że to zwykły Electronic, ale on uparcie twierdzi że to Enduro...
Nawet nie ma wydechu z Enduro.
Ten S51 ma papiery wszystko gra. Doprowadza go do dobrego stanu mechanicznego. Wizualny raczej średni...
Dziś iskrę przy nim robił. ile mu zaproponować za niego? bo też na handel idzie...


RE: Simson z innymi papierami. - Irek - 30-07-2012 22:22:37

Enduro ma dodatkowe wzmocnienia ramy
Zależy od stanu, ale jak najmniej , od 1000 wyjdź Wink


RE: Simson z innymi papierami. - zigu98 - 30-07-2012 22:28:48

Raczej średni... wizualny jak wcześniej pisałem może być... ale mechanicznie nie najlepiej. nie był na chodzie, ale teraz go robi że wszystko ma być ok. no chciałbym wydać jak najmniej, ale za razem nie kupić jakiegoś padła...
Albo poczekam do zimy, uzbieram jeszcze więcej kasy, i może coś ciekawszego znajde...
Jak radzicie?


RE: Simson z innymi papierami. - bajbukaj - 31-07-2012 12:48:22

Dopłacisz trochę więcej, a znajdziesz lepszego bez takich problemów Smile