Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przerejestrowanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Przerejestrowanie (/showthread.php?tid=6270)



Przerejestrowanie - Ryderus - 24-07-2012 11:01:48

Witam. Np. koleś mieszkał w Otwocku i ma tablice WOT na drynie i przeprowadził się do Krakowa. I jak chce przerejestrować na mnie to wystarczy tylko umowa k-s ze mną i nim czy wszystkie? I czy jak sie przerejestrowuje to trzeba zrobic przegląd i kupić OC?


RE: Przerejestrowanie - glaserpl - 24-07-2012 11:04:17

Jeśli przegląd jest aktualny, i OC też, to narazie jeździsz na tym.
Musisz mieć ciągłość umów, chociaż do końca nie wiem, jak on już to miał zarejestrowane na siebie.


RE: Przerejestrowanie - Semmao - 24-07-2012 11:36:19

Jeżeli miał zarejestrowane na siebie tzn jego imie i nazwisko jest w DR to tylko umowa KS z nim wystarczy. I jak napisał Glaser - jeśli OC i przegląd aktualne to nie trzeba robić. Jeśli przegląd bezterminowy to już jest obowiązek zrobić nowy, koszt 50zł.

OC przepisz na siebie też w ubezpieczanli, ale z tym nie ma pośpiechu. Smile


RE: Przerejestrowanie - krystekpol33 - 24-07-2012 19:28:48

Koledzy wyżej mają rację Smile Nawet jakbyś się spóźnił z rejestracją tj. ponad 30 dni po napisaniu umowy to nic ci nie zrobią. U mnie nawet na datę nie patrzyła, a spóźniłem się 12 dni.


RE: Przerejestrowanie - Semmao - 24-07-2012 20:14:41

Ustawa mówi o obowiązku przerejestrowania w 30 dni, ale nie przewiduje żadnej kary za nieprzerejestrowanie w terminie. Ja planuję przerejestrować swój motorek po roku od zakupu i wcale się tym nie przejmuję. Smile (1rok bo nie mam teraz kasy a) na motorek, b) na przerejestrowanie ! ) Smile