Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kradnie olej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Kradnie olej (/showthread.php?tid=5978)



Kradnie olej - pilpety - 12-07-2012 21:42:07

Witam
Bardzo szybko ubywa mi oleju ze sprzęgła
Po wymianie simeringa na nowy problem nie zniknął, podczas ostatniego tankowania nie zrobiłem mieszanki, tylko samą benzyne wlałem a i tak swieca jest cała zalana i romet bardzo dymi i ledwo co jedzie.
Którędy może olej dostawać się do cylindra, gdy simering jest dobry ?
Dodam że wał jest krzywy, gdyż magneto krzywo się kręci ( a był zmieniany rok temu, ale na chiński)


RE: Kradnie olej - ttx2525 - 12-07-2012 22:22:28

Jesli wlałeś czystą bęzyne i pojeździłeś na tym to pewnie silnik juz zaatarłeś skoro nie ma siły.... Jaki silnik 023 ?? Czy 019


RE: Kradnie olej - Dawido_99 - 12-07-2012 22:27:26

To chyba uszczelka zawiniła


RE: Kradnie olej - MrF4k - 12-07-2012 22:32:59

Wał moze nie jest krzywy tylko sie iskrownik odkręcił i ociera. Olej ci ubywa bo może źle nabiłeś simera Big Grin moze uciekać gdzieś uszczelkami swieca jest czarna to masz źle wyregulowany gaźnik Smile


RE: Kradnie olej - Tomasso94 - 12-07-2012 22:35:54

uszczelka pomiędzy karterami poszła.


RE: Kradnie olej - pilpety - 12-07-2012 22:55:02

Nie zatarłem, bo sobie sam robił mieszankę z olejem ze skrzyni, silnik to 019
Wał jest krzywy, bo po obydwu stronach widać ze lata na boki
Stary simering też wyglądał na dobry, no ale wymieniłem i dobrze nabiłem jednak olej nadal ubywa
Poradzę sobie ze złożeniem silnika z pomocą filmów na youtube i poradników z forum ? Ile czasu to zajmie ?


RE: Kradnie olej - Tomasso94 - 12-07-2012 23:12:04

mi 20 minut to zajmuje. Jak się sprężysz tak będziesz miał.


RE: Kradnie olej - Feiro - 12-07-2012 23:18:30

Tomasso z tymi złożeniami silnika to nic na siłę i NIC NA CZAS! Tutaj (pilpety) musisz na spokojnie bez nerwów do tego podejść.


RE: Kradnie olej - Tomasso94 - 12-07-2012 23:20:05

No ja mu odpowiedziałem ile mi to zajmuje. Nic nie dająca odpowiedź na nic nie dające pytanie. To chyba logiczne, że to zależy tylko i wyłącznie od niego.


RE: Kradnie olej - pilpety - 12-07-2012 23:27:19

Dzięki za pomoc


RE: Kradnie olej - Feiro - 12-07-2012 23:30:44

No dokładnie, tak jak piszesz. Z tym że wnioskuję po tym:"Poradzę sobie ze złożeniem silnika z pomocą filmów na youtube i poradników z forum ? Ile czasu to zajmie ? " iż to będzie pierwszy raz a wiadomo pierwszy raz jak to pierwszy raz- dopiero zgłębia się tajniki (hehe i tutaj nie tylko o rozbieranie silnika chodzi Big Grin ) Więc warto pooglądać co i jak w silniku, poznać jego działanie a potem idzie już z górki. Nie mam racji?


RE: Kradnie olej - pilpety - 13-07-2012 13:33:19

Jeszcze 2 pytania.
Żeby go rozpołowić i zmienić uszczelkę trzeba ściągać magneto, automat biegów,zębatkę, czy wystarczy sprzęgło ?
Nakłada się cienką warstwę sylikonu, czy może tak, by nie było widać karterów ?


RE: Kradnie olej - Feiro - 13-07-2012 13:53:15

Aby rozpołowić silnik musisz:
- Ściągnąć magneto
- Odkręcić prawą kapę
- Zdemontować sprzęgło
- Odkręcić koło przekładni stałej(na chłopskie ten duży talerz obok sprzęgła Wink )
- Zdemontować mechanizm blokowania kopki(ten w oddzielnej komorze po lewej stronie od koła przekładni stałej
- Odkręcić wszystkie śruby

WAŻNA RADA( ACZKOLWIEK JAK TAM CHCESZ, BO TO TYLKO TRAFNA UWAGA): W CELU WYBICIA WAŁU Z KARTERÓW NAJPIERW NALEŻAŁOBY PODGRZAĆ (NP PALNIKIEM) MIEJSCE POD SPRZĘGŁEM(CZYT> GNIAZDO ŁOŻYSKA WAŁU). TUTAJ CHODZI O ROZSZERZALNOŚĆ CIEPLNĄ- KARTER SIĘ ROZSZERZY, TOBIE BĘDZIE ŁATWIEJ WYBIĆ ŁOŻYSKO NO I NIE WYROBISZ GNIAZDA ŁOŻYSKA.

Kartery(obydwa) smaruje się cieniutką warstwą silikonu, na to uszczelka i dociągamy. nic więcej. Nie przesadzaj z silikonem tak aby go za dużo nie wycisnęło do silnika.


RE: Kradnie olej - pilpety - 13-07-2012 14:27:42

Dzięki za odpowiedź, spróbuje to zrobić wieczorem


RE: Kradnie olej - Feiro - 13-07-2012 14:34:43

No i oczywistym jest że trzeba zdjąć jeszcze cylinder z głowicą Wink

Jak już poskładasz to wszystko do kupy na silikonie to poczekaj z zakładaniem cylindra do momentu aż silikon wyschnie i to co wycisnęło do skrzyni korbowej usuń nożykiem tapicerskim i uważaj aby żaden mały skrawek w niej nie został!