Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
pytanko - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: pytanko (/showthread.php?tid=5823)



pytanko - dawkaogar - 06-07-2012 22:58:43

siema, mam ogara 205, kupilem od kolesia ktory kupil go od dziadka jakiegos i ten dziadek wyrejestrowal ale ten koles nie rejestrowal na siebie tylko mi sprzedal, czy moge go teraz sprzedac komus a ten ktos sobie go moze zarejestrowac? ciągłość umów jest. i oc tez


RE: pytanko - wasili11 - 06-07-2012 23:02:13

Jeżeli został wyrejestrowany co było możliwe kilka lat temu jeszcze, to jak się nie mylę nie ma teraz możliwości powtórnej rejestracji pojazdu chyba, że jako zabytek. Ale z tym to się trzeba nabiegać no i zapłacić.


RE: pytanko - dawkaogar - 06-07-2012 23:03:45

czemu nie ma?? przeciez umowy mam i wszystko oc do 2013 i wgl


RE: pytanko - Przemek - 06-07-2012 23:11:31

No to nie jest wyrejestrowany... Obudz sie. Jak ten gosc ktory go na siebie nie przerejestrowal ma umowe z dziadkiem od ktorego go kupil to jak spisze umowe z toba to bedziesz mogl zarejestrowac.


RE: pytanko - dawkaogar - 06-07-2012 23:34:00

jak kto spisze ze mną To będę mógł?
ten gość co od tego dziadka kupił ma umowę ze mną


RE: pytanko - Semmao - 07-07-2012 11:00:27

Jeżeli na umowach K-S masz numer rejestracyjny i dane Pana który był w dowodzie, to zadzwoń do swojego Wydziału Komunikacji i spytaj, czy motorower o takim NR REJ jest wyrejestrowany. Możliwe, że wyrejestrowany czasowo, wtedy nie ma problemu żadnego z rejestracją ponowną.

Jeżeli jest zarejestrowany, a brak dowodu rejestracyjnego - to obecny właściciel pisze oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej za poświadczenie nie prawdy, że DR zaginął. Smile
Oświadczenie + umowy + przegląd + tablica i DR jeśli są = i z tym zarejestrujesz w WK.


RE: pytanko - dawkaogar - 07-07-2012 13:04:22

Napisze raz jeszcze. Kupilem komara od pewnego kolesia, spisalem z nim umowe i git, lecz dowod rejestracyjny nie jest na niego tylko na dziadka od ktorego on go kupil czyli on go nie rejestrowal na siebie i sprzedal go mi. I teraz ja mam tez ten dowod na tego dziadka i czy moge teraz sprzedac komara i dac ten dowod kolejnej osobie a ona go przerejestruje?


RE: pytanko - crosss - 07-07-2012 15:01:58

ja mam podobny problem, pomóżcie


RE: pytanko - wasili11 - 09-07-2012 16:07:49

Jeżeli masz ciągłość umów, czyli wszystkie umowy od tej osoby co masz w dowodzie, aż do teraz czyli do siebie, to jak najbardziej możesz go sprzedać, ale będziesz musiał wszystkie te umowy przekazać nowemu właścicielowi. Z rejestracją nie powinno być problemów. Wiem to bo nie raz tak już robiłem.


RE: pytanko - Semmao - 09-07-2012 16:28:41

Umowy + DR + tablica + NOWY PRZEGLĄD ! Inaczej nie przerejestrują ! Nie ma już przeglądów bezterminowych !


RE: pytanko - glaserpl - 09-07-2012 22:26:56

Prawda...
Byłem dzisiaj w WK zarejestrować.
Daje jej wszystkie umowy, a ona do mnie dowód rejestracyjny.
Powiedziała że pierwszy właściciel (ten na którego jest zarejestrowany) musi iść do tego wydziału gdzie pojazd był zarejestrowany po papierek, że dowód zaginął.
Pierdo**** biurokracja...


RE: pytanko - Monsteer - 24-07-2012 00:28:34

(09-07-2012 22:26:56)glaserpl napisał(a):  ....
Pierdo**** biurokracja...

To jest właśnie Polska i Jej chore prawo. Wszystko po to żebyś bulił kasę a w domyśle obywatel jest złodziejem, krętaczem i trzeba Go sprawdzać, kontrolować i co najważniejsze karać mandatami i grzywnami. Sorry za offtop.