Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kilka pytań umowa i rejestracja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Kilka pytań umowa i rejestracja (/showthread.php?tid=5681)



Kilka pytań umowa i rejestracja - Nejkomesh - 01-07-2012 17:43:41

Witam dzisiaj kupiłem ogara 205 z papierami przedemną było 3 właścicieli i dowód jest na pierwszego z nich ten 2 i 3 właściciel nie przerejstrowywał pojazdu na siebie. Mam tylko 2 umowy pomiedzy 2 a 3 właścicielem i pomiędzy 3 i mną. Problem w tym że brakuje umowy pomiędzy 1 a 2. Na dowodzie jak i ubezpieczeniu posiadam pesel 1 właściciela i czy mogę spisać umowę pomiędzy 1 a 2 albo żeby było prościej umowe z odrazu spiszę umowę z pierwszym właścicielem na siebie. Dodam że pierwszy właściciel by o tym nie wiedział bo mieszka daleko odemnie.I czy na umowie wystarczy tylko pesel czy też trzeba numer seryjny dowodu osobistego albo innego dokumentu? A co jeżeli jestem niepełnoletni nie posiadam dowodu itp.? Mogę wtedy nie wpisyawać numeru pesel?? A jak już spiszę umowę na siebie czyli na niepełnoletniego to można później zarejestrować pojazd na ojca czy musi być na mnie??

Sory że sie rozpisałem ale mam problem.


RE: Kilka pytań umowa i rejestracja - Dabek333 - 01-07-2012 17:49:02

Jak nie jesteś pełnoletni to nie mozesz spisać umowy jak juz to podpis rodzica a pod twójSmile


RE: Kilka pytań umowa i rejestracja - Nejkomesh - 01-07-2012 17:58:50

no ok, a czy mogę spisać umowę z 1 właścicielem mając tylko jego pesel a on nic o tym nie wie??


RE: Kilka pytań umowa i rejestracja - Semmao - 01-07-2012 18:58:00

(01-07-2012 17:58:50)Nejkomesh napisał(a):  no ok, a czy mogę spisać umowę z 1 właścicielem mając tylko jego pesel a on nic o tym nie wie??

Nie możesz bo to jest fałszerstwo. Do zarejestrowania potrzebna jest ciągłość umów od właściciela w dowodzie. Na umowie winno się znajdować nie pesel, ale dane z dowodu - imie i nazwisko, adres zameldowania, seria i nr dowodu (albo innego dokumentu), a na dole umowy PODPIS posiadacza !

Legalnie możesz próbować to załatwić wysyłając list polecony do pierwszego właściciela w którym opiszesz sytuację i poprosisz o podpisanie umowy z Tobą, której dwie kopie wypełnione przez Ciebie wsadzisz do koperty ( + kopertę zwrotną zaadresowaną do Ciebie, ze znaczkiem ! Bo czemu ktoś ma za ciebie koszta ponosić?) i liczyć, że odpowie na to. W liście zostaw też nr telefonu kontaktowy może zadzwoni i zaproponuje inne rozwiązanie, bo jeśli masz daleko to poza jechaniem tam nie widzę innego wyjścia. Chyba, że masz kogoś bliżej, kto mógłby załatwić to.