Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Pony (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Wątek: Motorynka (/showthread.php?tid=564)

Strony: 1 2


Motorynka - Pitu - 08-04-2011 22:35:50

Siemka chciałem się dowiedzieć kilka pomysłów na ulepszenie osiągów motórynki Big Grin wiem podrasowany filtr powietrza oczywiście polepszy pyt. co wy jescze byście doradzili mi na ten temat Blush a tą mieszanke paliwową z olejem to jak to zalać dokładnie jakim najlepiej olejem i wszystko do zbiornika paliwowego :F (mieszanka wybuchowa Tongue)Big Grin


RE: Motorynka - Leszek - 08-04-2011 23:15:47

na litr benzyny lejesz około 30 ml oleju, poleciłbym ci orlen semisynthetic 2t ( czerwony ) bo jest w miarę tani, a jednocześnie w porównaniu do miksola o wiele lepszy ( 13 zł ) i dokładnie wszytko do baku lejesz Big Grin

A zmiana filtra nie da ci nic Big Grin oprócz innego dźwięku
możesz zmienić zębatkę ale stracisz na momencie obrotowym. itp

A apropo rasowania , to to jest motorower i jeżeli chcesz aby ci długo posłużył nie rób żadnych przeróbek silnikowych


RE: Motorynka - Pitu - 08-04-2011 23:34:19

Dzięki Leszku nie chodzi mi o tuning tylko fajnie by ten filtr powietrza wyglądał http://moto.allegro.pl/tuning-filtr-romet-komar-ogar-205-motorynka-i1549518418.html a mi zawsze zależy na orginale i jak najlepszym stanie a nie katować (uczcie się dzieci wiecznie żyć nie będziemy) Big Grin


RE: Motorynka - Leszek - 08-04-2011 23:41:22

coś ci powiem apropo wyglądu, mam z Paweł94 na spółę Komara , i oryginalny filtr jest praktycznie nowy ! ta siateczka zero rdzy, idealnie zachowana ! Jeżeli chcesz zrobić wrażenie na kimś innym niż na jakimś pseudo tuningowcu, to wsadź zadbany oryginalny. To wygląda cudnie wtedy

A na stożku, może dziwnie reagować, może ci się dusić a może nie. Każdy silnik ma pewne mikro różnice, i powodują one że każdy silnik może reagować trochę inaczej.


RE: Motorynka - Mikołaj - 08-04-2011 23:56:29

ja bym tego oleju nie lal bo stary to do jawy lal i mu dziure w tloku wypalilo
polecam wiekszy cylek "60" czyli 55 i do tego wypolerowac kanaly dolotowe poprawic kompresje bo napewno nie jest idealna
zembatek bym nie polecal bo to i tak nic nie da chyba ze chcesz miec wiecej mocy to ja mialem z tylu zebatke wielkosci felgi szla pod kazda gorke ale jechala max 20km/h jeszcze mozesz tymienic lozyska w kolach tez co nieco da


RE: Motorynka - Przemek - 09-04-2011 00:17:19

Ten cylek da tyle co nic czyli gowno. Po 1 spoleruj komore korbowa silnika, po 2 skroc kolanko, po 3 je wyczysc. Mozesz tez dac pseudo sportowe dysze... No i raczej najwazniejsze nowe simerringi i uszczelki. Pozatym to motorynka na kolach 9' z 2 biegowa "piecdziesiatka" wiec za duzej predkosci nie wymagaj.


RE: Motorynka - Leszek - 09-04-2011 00:19:52

co nowe simmeringi i uszczelki mogą poprawić w osiągach ? bo nie rozumiem

dziurę w tłoku ? Big Grin
To bym się po miksolu spodziewał prędzej, bo tyle syfu zostaje, a mi chodzi cud miód ! Big Grin to jest półsyntetyk także trochę lepszy, i nawet dymek czarny nie jest tylko bialutki Big Grin


RE: Motorynka - Przemek - 09-04-2011 01:09:38

To ,ze silnik bedzie szczelniejszy i bedzie lepsza kompresja...


RE: Motorynka - Mikołaj - 09-04-2011 08:43:31

wiesz mojemu staremu tez muwili tak jak ty lepiej chodzi nie kopci lepiej odpala ma 50km wieciej no wiec lal i tak lal te przelal bo pojechal wyjas z kuzynem do torunia i po 40km wypalilo im dziure w tloku i wracali na lince zawiuzl do mechanika a mechanik go pyta jaki olej leje do paliwa a on ze semisynthetic 2t a on na o ze to jest jak trucizna dla silnika i to sie leje tylko jak chcesz sprzedac moto zebyl lepiej sie prezentowal cos jak "doktor" wiec mi nie mow ze ten shit jest lepszy bo to jest syf do entej potegi i ja nigdy juz tego nie naleje do paliwa
a jak ci tak zle chodzi na miksolu to sobie mniejsz dawke oleju ja w ogrze musze lac o polowe mniejsza bo go zapycha i tomek tez tak robi


RE: Motorynka - lukasz247___ - 09-04-2011 09:00:48

Ja mam motorynkę i wkurzał mnie zawsze zapłon albo się przestawił albo znowu iskry nie było a jak nie to kondensator padł założyłem cały zapłon od charta razem z cewką W/N i modułem iskra jest zawsze i i tak jakby się przyśpieszenie zwiększyło, jak chcesz żeby prędkość się zwiększyła zastosuj mniejszą zębatkę z tyłu co prawda moment obrotowy się zmniejszy ale będzie szybsza ja jeżdżę na oleju od piły motorowej dokładnie na półsyntetyku i nic mi nie zapycha a ni nic leje 100ml na 5 l i jest dobrze


RE: Motorynka - Adi - 09-04-2011 09:36:39

Nie zmieniaj nic przy silniku, tylko Romka zepsujesz Tongue


RE: Motorynka - Pitu - 09-04-2011 11:07:50

Dzięki wam za dobre rady to jaki najlepjej lać olej i benzyne (wymierzone dawki) nie zmieniam nic made in orginal będzie wyczyszcze i będzie Hulał miodzio Big Grin


RE: Motorynka - Tomasso94 - 09-04-2011 11:13:55

(08-04-2011 23:15:47)Leszek napisał(a):  na litr benzyny lejesz około 30 ml oleju,...

A ja bym polecał oleje 2T bio i półsyntetyki, jest sporo do wyboru


RE: Motorynka - Leszek - 09-04-2011 12:02:32

Tornado, to widocznie ty miałeś jakieś problemy, bo ja i Paweł94 zrezygnowaliśmy z Miksola, na właśnie Semisyntehic 2t i chodzi jak marzenie !
Zero problemów a powiedziałbym że chodzą lepiej nawet maszynki, Paweł potwierdzi. A po Miksolu to muszę nagar z tłoka szpachelką zdrapywać
I żadnych dziur w tłoku.
a zmiana uszczelek i simmeringów to ci da cokolwiek tylko kiedy przyjmiemy że silnik jest uszkodzony


RE: Motorynka - Mikołaj - 09-04-2011 15:51:18

to sobie lej co chcesz ja tam nie zmieniam oleju bo mam z tyli polsyntetykami chujo*e doswiadczenia a pozatym miskol to olej do romecika a 2t jest do pily i kosiarek i tego sie trzymajmy