Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 (/showthread.php?tid=54604)



Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - romek - 24-03-2024 18:10:53

No dzień dobry problemy z Ogarem 200 się zaczęły już po ledwie paru kilometrach, ogólnie to na początek zacznijmy że próbuje ustawić poziom paliwa. Czyli zostawiam na odkręconym kraniku na chwilę, zakręcamy, zdejmuje pokrywkę, wyjmuje pływak i próbuje zmierzyć suwmiarka ile jest paliwa licząc od dnia, i obojętnie jak bym wygiął blaszkę, nawet na maksa do góry to jest zawsze ok. 10mm a powinno być 13-14. Czy coś źle robię czy Duells tak ma ? Sprawdzałem na Ori pokrywce i Ori pływaku nie widzę specjalnej różnicy.

Ogólnie to dodam że poziom probowalem ustawić bo miał za dużo powietrza, dobrze chodził tylko na max podniesionej iglicy ale wtedy świeca cała czarna, jak dałem niżej to jest ładny kolor świecy kawa z mlekiem ale dławi się na trójce , chyba że przytkam palcem wlot do filtra to nie a teraz to już w ogóle stracił iskrę i nie pali, poza tym problemy ma z wolnymi obrotami i jak odejmuje gazu to reakcja na te odejmowanie jest bardzo wolna za to wkręca się pięknie ogólnie to nigdy więcej żadnej jawki dziękuję dobranoc 019 rzondi


RE: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - Spaceman164 - 25-03-2024 12:34:16

Spróbuj ustawić poziom paliwa tak, żeby tafla benzyny była na równi z kołnierzem pływaka. U mnie ten sposób działa już 4 sezon bez tykania. Ale raczej bym obstawiał błąd w wykonaniu duellsa bo nawet pływak z zamiennika jest wyższy niż oryginał. Kiedyś były dobre opinie o tych nowych gaźnikach, ale kto wie czy przez ostatni czas nie pogorszyła się jakość?? Najlepiej by było poszukać dobrego oryginału, albo gaźnik z Simsona chyba najlepszym rozwiązaniem


RE: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - romek - 25-03-2024 15:11:21

Jakiekolwiek przeróbki odpadają, Duells to był taki kompromis bo nie chciałem jakiegoś niepewnego śmiecia kupować ale spróbuję z tą metodą Smile w ogóle to chyba źle pisali w internecie bo w książce jest 13-14mm ale mierzone od góry.


RE: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - siwy1958 - 25-03-2024 17:27:32

Witam !
Romku, wlacze sie do rozmowy, bo obok Specmena w ostatnim czasie na tym silniku zrobilismy pewnie najwiecej kilometrow w Pl. . Naprawde sa to dobre silniki jak na swoje lata, NIE ZALAMUJ SIE.
Sprawdz w gogle na wlasciwych stronach jak wykonuje sie POPRAWNIE pomiar, ja Ci tego nie powiem tutaj na liscie bo z opisu moglbys nie zrozumiec !!! (jest wiele !!!)

Gaznikow duels nie znam, ale proboj tylko z oryginalem , o malym luzie na przepustnicy i o iglicy oryginalnej , posiadajacej PRAWIDLOWE wymiary. Tak roznia sie i moga wyskoczyc z korpusu przy gazie na max !!!!

Pozdrawiam i powodzenia.
Marek Z.


RE: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - romek - 25-03-2024 17:37:06

Niestety oryginalnego gaźnika nie bardzo mogę użyć ponieważ był zgnity na wylot i sklejony lepiszczem na sztukę. Ale spróbuję tak jak pisał Spaceman, widziałem że Quake też tak ustawia Smile

PS. I tak wolę Dezameta :F


RE: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - Mixol - 26-03-2024 11:53:13

Dezamet, 223, czy inne wynalazki, 3/4 problemów sprawie zje...ny zapłon i gaźnik.Jak mamy dobre części tzn, cewka, kondensator, przerywacz o stanie silnika typu luzy na wale nie wspominam to jest wszystko fajnie i to chodzi.Obecnie jest problem z jakością części, nawet nowych.Co do gaźników te współczesne Duellsy nie zawsze się spisują, akurat moje doświadczenie z tym jest bardziej w Wueskach - problemy z regulacją gaźnik pracuje bogato a regulacja nic nie daje.Te nowe G20, Pegazy, Jikovy lepiej omijać i zainwestować w Dellorto czy PWK.To samo tyczy się zapłonu, pamiętam jak w 2014 była burza na forum WSK o zapłonie CDI, że to badziew chiński, bo se przerywacza nie umiecie ustawić itp itp.Kto chce oryginał niech ma i jeździ, nikogo nie namawiam ale z doświadczenia a grzebie w tych gratach długo, pierwsza Motorynka była w 1999.Szkoda czasu i nerwów na ten złom, naprawdę lepiej zainwestować w dobry zapłon, gaźnik i po porządnym remoncie silnika cieszycie się jazdą a nie wiecznym grzebanie czy to w nieudanym nowy wyrobie, czy starym rupieciu.Chyba z wiekiem zrobiłem się bardziej wygodny i leniwy żeby tracić czas na przerywacze, jeszcze żebym chociaż miał pewność że zrobię, ustawię i ma spokój.
Działaj przy tym Ogarze bo szkoda Twojej pracy żeby stał.


RE: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - Spaceman164 - 14-04-2024 13:29:18

Kupiłem z ciekawości tego duellsa. Był problem z ustawieniem poziomu paliwa. Prawie niemożliwe. Więc przełożyłem parę rzeczy z oryginalnego gaźnika:
Pokrywę pływaka razem z zaworkiem, sam pływak, i dyszę główna 68. Dyszę wolnych obrotów zostawiłem 35. Muszę powiedzieć że po dobrej regulacji jest na prawdę fajnie. Wiadomo, że to nie dellorto, ale jako tymczasowy lek zdaje egzamin


RE: Poziom paliwa gaźnik Duells Jawa 50 - romek - 14-04-2024 14:39:20

Nie wiem, ja pomimo ustawionego pływaka ,,kołnierz na równo z tafla" nie mam wolnych obrotów, na pełnym gazie się dławi i przy zamknięciu gazu jeszcze chodzi na wysokich obrotach. Zamówiłem oryginalny w stanie nieznanym.