Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ciśnienie sprężania 023 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Ciśnienie sprężania 023 (/showthread.php?tid=54592)



Ciśnienie sprężania 023 - brygol - 18-03-2024 16:18:46

Witam!
Mam pytanie...robiłem remont silnika, i tak:
1. Wał duels ,zdecydowałem się na niego że względów konstukcyjnych, ma wykorbienie skonstruowane tak że zmniejsza pojemność skrzyni korbowej...
2. Łożyska na wale oczywiście z luzem c3 ,zastosowałem kryte ale tylko po stronie korpusów, resztę wywaliłem. Powód...lepsze uszczelnienie no i też w jakimś stopniu zmniejsza się nam skrzynia korbowa...
3.cylinder i tłok almot, poj. "60"ccm
4.po przymiarce tłoka zauważyłem że kanały płuczące (mam na mysli te wyciecia w tuleji cylindra ktora podczas montażu wchodzi w korpus silnika)sa w nieznacznym stopniu zasłonięte przez tlok...więc trochę podpilowałem tlok aby przepływy były w jak najmniejszym stopniu zaburzone
5. Głowica nie ruszana, odległość tłoka w GMP okolo1.5mm
Silniczek pracuje bardzo ładnie ale jeszcze beż prób drogowych bo czekam na lagi... a ciśnienie jakie mi wyskoczyło...to 10.5 kg/m2 ... I tu pytanie, podeślę zdjęcie i czy może źle odczytuje czy może jakoś się to jeszcze przelicza...?? MPa, BAR...jak by ktoś mógł mi i innym to sprostować byłbym wdzięczny!! Nie podeślę zdjęcia... nie umiem..Wink pozdrawiam!!


RE: Ciśnienie sprężania 023 - łogór 200 - 18-03-2024 16:52:59

Dla
Mnie powinno się zdjąć wszystkie osłony,w ten sposób pozbawiłeś smarowania wargę uszczelniającą simmeringu.


RE: Ciśnienie sprężania 023 - romek - 18-03-2024 17:12:58

Dokładnie, lepiej zdejmować wszystkie osłony, a pokaż zdjęcie swojego przyrządu do cisnienia bo coś dziwna ta wartość.

Najprościej wstaw na fotosik.pl lub inny serwer i wklej linka.


RE: Ciśnienie sprężania 023 - olon - 18-03-2024 19:58:08

trzeba obowiązkowo zdjąć osłonki z łożysk bo uszczelniacze nie będą miały odpowiedniego smarowania i szybko padną