Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku (/showthread.php?tid=54526)



Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - BOCIAN85 - 04-02-2024 01:05:48

Witam kolegów mam problem z Ogarem 200 otoz trafił mi sie taki smaczek z zatartym tłokiem a wiec na początek wleciał set z Jack motors czyli cylek 60 cm + porting itp zapłon ok gaznik ok poziom paliwa ok ogar jezdzi odpala swieca iskra f80 i teraz tak jak sie nagrzeje to sam gasnie nie da rady ustawic mu niskich obrotów druga sprawa sprawdziłem cisnienie ma 5.5 bar sciagałem jeszcze cylek itp wszystko ok w czym moze tkwic problem . sprawdzałem jeszcze szczelnosc czy przypadkiem uszczelniacze nie sa uszkodzone na wale wydaja sie byc ok w czym tkwi problem ?


RE: Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - romek - 04-02-2024 15:32:19

Ale w sensie że na ciepłym nie ma wolnych obrotów czy w ogóle gaśnie i koniec, aż do wystygnięcia?


RE: Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - BOCIAN85 - 04-02-2024 17:15:37

gasnie i jak dodam mu gazu i kopne to zapala ale sam juz na wolnych nie pracuje jak dla mnie gdzies ssie lewego powietrza albo simeringi albo gdzies karterami bo zachowuje sie jak by potrzebował bardzo duzo paliwa zrobiłem sobie taki przyrząd do z wentylem gdzie wkrece w głowice tlok dam do dołu zaslepie wydech i krociec od gaznika i puszcze pare przez otwor bede obserwował czy puszcze dym uszczelniaczami czy karterami na moj rozum i stąd niska kompresja


RE: Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - romek - 04-02-2024 17:18:02

Ciekawe czy się nie przyciera gdzieś


RE: Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - BOCIAN85 - 04-02-2024 17:46:36

Sciagałem cylinder bo myslałem ze cos wpadło cylinder tłok wszystko wyglada ok nie wydaje mi sie zeby była jakas wada cylindra ... dawno takiej zagadki nie miałem ... mam nadzieje ze znajde co go boli


RE: Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - BOCIAN85 - 05-02-2024 14:59:44

a wiec tak sprawdziłem szczelnosc Smile czyli fajek w gebe zaslepiłem wydech i dolot dmuchałem uszczelniacze trzymaja jak złe co mi przyszło do głowy proba olejowa a wiec nalałem w cylinder oleju do mieszanki przykładam zegar kopie a tu 8 bar ... mowie oo ku.. czyli cos z cylindrem jest nie tak jak przyszedł nic nie mierzyłem tylko zamontowałem i widac wychodza kwiatki


RE: Ogar 200 gasnie na ciepłym silniku - BOCIAN85 - 05-02-2024 21:38:04

a wiec tak narazie cylka nie ruszam ogarek odpala smiga musze mu dac wieksza dysze głowna bo widac ze mu brakuje paliwa