Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? (/showthread.php?tid=54501)



Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - Keizo - 19-01-2024 18:40:03

Mam pytanie robił ktoś szlif cylindra albo zakładał po prostu nowy cylek i było odczuwalnie owiele więcej mocy?


RE: Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - siwy1958 - 19-01-2024 19:21:07

Witam !
W silniku dwusuwowym najwazniejsze jest prawidlowe umieszczenie okien i wlasciwe ich wymiary, gladkosc okien i dopasowanie do bloku i tloka. Cylindry zamienniki tego niestety nie maja, chyba ze jakis przypadek sie zdazy ( mozliwe). Lepiej wtedy przeszlifowac na nadwymiarowy oryginal. Oglodalem te zamienniki to kazdy inny, jakas masakra !!! Ale moze zbiegiem okolicznosci dobrze pracowac.

Wtedy lekka zwyzka mocy bedzie odczuwalna ( niewielka). aby byla odczuwalna do cylinder do remontu musialby byc w fatalnym stanie. Silnik trudno by zapalal, na wolnych nierowno by pracowal i gasl.
Najczesciej to widac czy nadaje sie do szlifu, widoczne progi u gory i zuzycie przy oknach ( wtedy warto szlifowac), o rysach , czy wykruszeniach nie wspomne.

Pozdrawiam
Marek Z.

Ps. Np we Wroclawiu nie ma juz zakladu ktory szlifuje cylindry do motorowerow !!!!, wieksze tak od ok 70mm sr. to CIEKAWE , ale tak jest...


RE: Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - romek - 19-01-2024 21:29:54

Chcesz to dam ci namiar na gościa który robi szlify wysyłkowo, z nowym tłokiem, przesyłka i fazowaniem okien wychodzi co prawda drożej niż nowy chińczyk, ale taniej niż Almot (silnik jawa 50) .


RE: Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - Keizo - 19-01-2024 21:35:19

Tylko robi szlify od jawki? bo mi bardziej chodzi o silnik 023


RE: Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - romek - 19-01-2024 23:18:34

Nie no robi wszystkie, teraz mu nawet będę dawał od malucha, chodziło mi że w przypadku tego silnika tak to się cenowo plasowało. Za dezameta pewnie będzie tak samo. Szlif 100, tłok almot 100 (chyba że chcesz jakiś inny to do dogadania), fazowanie okien 40 zł (zwiększa trwałość), przesyłki 40 zł.

Razem 280 zł a nowy zestaw Almot to co najmniej 299 zł + przesyłka chyba że masz allegro Smart. A jakość będziesz miał dużo lepszą.

RETRO SZLIF KRZYSZTOF MALSKI
tel 730 240 040


RE: Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - Keizo - 19-01-2024 23:54:50

Ogólnie to śmieszna sytuacja bo okazało się że w moim silniku 017 mam włożony cylinder od 3 biegowego zorientowałem się o tym jak na aukcji z zestawem almot do 3 biegowego zobaczyłem gruby gwint a myślałem że we wszystkich 017 taki jest i dlatego wydawało mi się jakoś dużo mocy jak na ten silnik w porównaniu do mojego 023 i zastanawiałem się czy może mam zbyt małą kompresję teraz pytanie czy to na prawdę daje tyle mocy bo nie znalazłem w internecie informacji czy ktoś miał kiedyś taką przeróbkę?


RE: Czy po szlifie cylindra przybędzie odczuwalnie dużo więcej mocy? - romek - 20-01-2024 00:02:46

Tak 019 ma inną mapę cylindra i jest mocniejszy, jeśli masz taki cylinder to Romet będzie zauważalnie mocniejszy od zwykłego, jednak jeśli kupisz współczesnego Almota 019 to będzie miał mapę jak zwykły 017/023 a jedyną różnicą będzie większy gwint wydechu