Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 205 przechylony silnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 205 przechylony silnik (/showthread.php?tid=54443)



Ogar 205 przechylony silnik - Szymon_komar - 30-11-2023 20:40:53

Witam. Mam problem z silnikiem 023 w ogarze 205. Ucieka on na lewą strone. Wiem że tego problemu nie ma silnik 019 bo ma dodatkowe usztywnienie na ramie. Wiecie może jak go wyprostować


RE: Ogar 205 przechylony silnik - Piotrekdriver1 - 30-11-2023 21:24:31

Musisz pospawać mocowanie silnika bądź wymienić tuleje w vo wątpię.


RE: Ogar 205 przechylony silnik - Motokamel - 30-11-2023 21:44:04

To zależy jak bardzo się ugina. Trochę będzie zawsze pracował. Jeżeli mocno się telepie to jak pisze Piotrek do sprawdzenia czy nie ma jakichś pęknięć na ramie, ale też
- czy otwory śrub do mocowania silnika w ramie nie są wyrobione
- stan tulei w silniku (metalowe czy nie rozbite lub nadmiernie wytarte i czy nie latają luźno w tulejach gumowych)
- stan śrub - czasami po takiej luźniej pracy są mocno wytarte


RE: Ogar 205 przechylony silnik - romek - 30-11-2023 23:46:26

Ale chodzi Ci o to że się się przechyla, rusza, czy o to że krzywo stoi?

Najpierw to jak wyżej napisano, tuleje, śruby, gorzej jak masz krzywe uszy, ciężko to będzie wyprostować bez rozbierania do gołej ramy

Chyba że twój ogar to śmietnik i nie szkoda to zrób tak jak ja mam zrobione rozpiłowane otwory na fasolki dzięki czemu można ustawić przechylenie silnika, mam tak zrobione już kilka lat i trzyma ładnie

A przede wszystkim to zluzuj trochę łańcuch pamiętając że jak siadasz to on się napina Smile


RE: Ogar 205 przechylony silnik - Szymon_komar - 01-12-2023 01:22:00

(30-11-2023 23:46:26)romek napisał(a):  Ale chodzi Ci o to że się się przechyla, rusza, czy o to że krzywo stoi?

Najpierw to jak wyżej napisano, tuleje, śruby, gorzej jak masz krzywe uszy, ciężko to będzie wyprostować bez rozbierania do gołej ramy

Chyba że twój ogar to śmietnik i nie szkoda to zrób tak jak ja mam zrobione rozpiłowane otwory na fasolki dzięki czemu można ustawić przechylenie silnika, mam tak zrobione już kilka lat i trzyma ładnie

A przede wszystkim to zluzuj trochę łańcuch pamiętając że jak siadasz to on się napina Smile

Własnie mam krzywe uszy, da sie jakoś wyprostować bez nagrzewania żeby nie trzeba było na nowo malować?


RE: Ogar 205 przechylony silnik - romek - 01-12-2023 10:48:47

Nie wiem jak Ci doradzić, żeby potem nie było ze zniszczyłes przeze mnie. Może jakieś dwie deski czy płaskowniki grube lepiej, pomiędzy nie jedna strona mocowania i dźwignia z dużego klucza francuskiego? Ale prostowanie na zimno nie jest bezpieczne.