Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. (/showthread.php?tid=54432)



Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. - jacomoto - 20-11-2023 22:58:41

Przedstawiam mojego polsko/ukraińskiego sprzęta Karpaty 4.
Dane techniczne i historie przeczytacie siebie tutaj Tuataj opis

Historia mojego egzemplarza jest taka że pewnego razu obejrzałem ukraiński filmik o Karpaty 4 z polskimi silnikami. Myślę sobie przecież ja już takie widziałem wielokrotnie na różnych portalach i ze może warto by takiego nabyć. I trafiła się okazja. Miałem do niego tylko 280km w jedną stronę - sprzedawany przez handlarza. Okazało się już po przywiezieniu do domu że jest to ciut inna wersja niż tak robiona na Ukrainie. Mocowanie tłumika jest pod polski tłumik -(jest specjalne przedłużenie ramy w oryginalnym lakierze) i nie wygląda to na samoróbkę. Niestety motorower ma krzywe przednie zawieszenieSad i masę braków. Na już potrzebuje osłon pod siedzeniem oraz tylnych amortyzatorów - może ktoś takie ma i chciałby się pozbyć. Na razie plany to ogarnąć nieco sprzęta. I tyle.
zdjecie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
zdjęcie 4


RE: Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. - Debesta - 21-11-2023 03:19:17

Cześć. Jakiś czas temu oglądałem na jutubie ukraiński film o tych modelach z polskimi silnikami. Bardzo ciekawe motorowery, szczególnie że jeśli dobrze pamiętam, to mają fabrycznie elektroniczny zapłon. Przynajmniej powinny mieć. Fajne te gruziki ukraińskie, lecz mi bardziej przypadła do gustu delta z ukraińskim silnikiem. Jakieś takie to duzo zawsze niż nasz komar. Amortyzatory jeśli w delcie są takie same to powinienem mieć parę i przednie zawieszenie, tyle że w kolorze żółtym.


RE: Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. - romek - 21-11-2023 06:12:42

No i to jest coś ciekawego, to jest rzadka rzecz a nie jak się niektórym wydaje motorynki M3 czy inne masowe kiepy Wink


RE: Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. - jacomoto - 21-11-2023 10:58:56

(21-11-2023 03:19:17)Debesta napisał(a):  Cześć. Jakiś czas temu oglądałem na jutubie ukraiński film o tych modelach z polskimi silnikami. Bardzo ciekawe motorowery, szczególnie że jeśli dobrze pamiętam, to mają fabrycznie elektroniczny zapłon. Przynajmniej powinny mieć. Fajne te gruziki ukraińskie, lecz mi bardziej przypadła do gustu delta z ukraińskim silnikiem. Jakieś takie to duzo zawsze niż nasz komar. Amortyzatory jeśli w delcie są takie same to powinienem mieć parę i przednie zawieszenie, tyle że w kolorze żółtym.
Dzięki.
Chętnie-podeślij jakieś foty itp -możesz pisać także przez FB.
Jeśli ktoś ma część to jestem chetny na uzupełnienie braków.
Tutaj opis i dane techniczne [Tutaj opis i historia pojazdu

Czy jest to jakiś tam unikat? Raczej nie, bo trafia się czasem- zaraz po moim zakupie na OLX był kolejny motorower w dobrej cenie, nawet w dużo lepszym stanie i innej konfiguracji tłumika "ala sportowy" Na pewno nie była to tak duża produkcja jak Stella.


Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. - miszel - 21-11-2023 18:17:10

Fajny sprzęcik! Coś te ruski takiego mają że samemu mnie kusi kupić sobie heh. A powiedz, czy planujesz zrobić artykuły o innych mało znanych motorowerach z bloku wschodniego? (Delta, Wierchowina, Fora itp.) Jest o nich mało informacji a są to ciekawe maszyny

Wysłane z mojego moto g71 5G przy użyciu Tapatalka


RE: Karpaty 4 z silnikiem Dezamet. - jacomoto - 21-11-2023 18:24:35

(21-11-2023 18:17:10)miszel napisał(a):  Fajny sprzęcik! Coś te ruski takiego mają że samemu mnie kusi kupić sobie heh. A powiedz, czy planujesz zrobić artykuły o innych mało znanych motorowerach z bloku wschodniego? (Delta, Wierchowina, Fora itp.) Jest o nich mało informacji a są to ciekawe maszyny

Wysłane z mojego moto g71 5G przy użyciu Tapatalka

Nie planuje bo nie mama na to czasu- ale jeśli masz chęc pisać itp zapraszam do współpracy.
Jeśli chodzi o sprzet ma on ciekawe niektóre rozwiązania- i na pewno nadaje się lepiej np. do pzałozenia innych silnikówi.