Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem ze starterem s38 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem ze starterem s38 (/showthread.php?tid=54429)



Problem ze starterem s38 - pro_siaty - 19-11-2023 20:28:23

Siema ostatnio zrobiłem trochę porządków i znalazłem kartery i części do silnika s38 na kopke I mam pytanie jak złożyć cały wałek startera do niego
Pierwszym moim problemem jest jak zdjąć koło zębate które tam jest bo wiem że jest to niezbędne żeby założyć to sprzęgło sprężynę itp i gdyby ktoś mógł to fajnie by było gdyby ktoś wysłał jakiś schemat czy coś bo szperałem w necie i nic nie znalazłem poza schematami ze starterem na pedały i jakimiś schematami i 023 poszukam jeszcze w książce j.podlakiegi jeżdżę motorowerem ale wątpie że coś tam będzie bo tam to są tylko 223, 019 i chyba 023


RE: Problem ze starterem s38 - arturwietnamczyk - 20-11-2023 00:10:32

Sprężynę idzie zdjąć bez rozbierania całego wałka, zacznij od strony zderzaka startera: seger- zderzak startera- blaszka zderzaka- tuleja wałka startera- duża cienka podkładka sprężyny startera- takie "C" znajdujące się pomiędzy wałkiem a sprężyną- sprężyna startera- druga duża cienka podkładka sprężyny- i jak mi się zdaje tuleja zazębiająca teraz powinna zejść.