Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nigdy więcej ogara 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Nigdy więcej ogara 200 (/showthread.php?tid=54024)



Nigdy więcej ogara 200 - maly - 16-04-2023 13:24:53

Nigdy więcej dwusetki tak sobie powtarzałem. Niestety jakoś dwa lata temu będąc u kuzyna nie mogłem patrzeć jak gnije na deszczu oparta o bizona. I chyba za 100 ją przytargalem. Oryginał raczej nie będzie, ale skladam z tego co tam mam pod ręką. Cylinder z tlokiem dostal wody. Byly wżery, poszedł do wyrzucenia. Kupiłem nowy zestaw, ale gdzieś mi dostał wody jak lezakował i dostał delikatny nalot rudej bez wżer. Jak to usunąć? Kąpiel w occie, Wd40 czy Coca cola?



RE: Nigdy więcej ogara 200 - wazniak96 - 16-04-2023 16:35:49

Najlepiej honownicą, jak nie masz to możesz delikatnie papierkiem wodnym ale tylko do momentu aby było gładko. Przebarwienie tak czy tak zostanie ale w niczym nie przeszkadza. Kiedyś tak w pile robiłem i działa do dziś.
Oczywiście obie metody nie są idealne i pomogą tylko na jakieś zaczątki rdzy. Kompresja już też nie będzie ta sama co na świeżym cylku.

Na przyszłość masz nauczkę żeby nieużywane cylindry zasmarować tawotem ;P


RE: Nigdy więcej ogara 200 - joozek - 16-04-2023 23:53:43

Temat mi się spodobał ....


RE: Nigdy więcej ogara 200 - Debesta - 17-04-2023 00:32:33

Mi bardziej nazwa tematu :F


RE: Nigdy więcej ogara 200 - maly - 17-04-2023 10:17:21

Cylinder odratowany. Bak i błotniki legancko szprajem na niebiesko pyknięty. Rocznik według vin 89. Dzisiaj atak wiertłem w ukręconą śrubę w wale od zapłonu. Delikatnie nawiercę i może uda się wykręcić. I standardowo lewe mocowanie Amora do rozwiertu. Boję się, że będzie chwila nieuwagi i znowu sukces. Cdn