Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart zginające się lagi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Chart zginające się lagi (/showthread.php?tid=51822)



Chart zginające się lagi - Klot339 - 07-03-2021 14:43:19

Cześć, wczoraj chcąc sprawdzić stan łożysk w główce ramy dostrzeglem coś co mnie na chwilę zmroziło mianowcie lagi trzymając koło między nogami i skręcając kierownicą się zgięły w nietypowy sposób który jest na filmie: https://drive.google.com/file/d/1vPFqucKwqlQq7fUGSXNAe_uREZmI-Ay1/view?usp=sharing
czy tak jest w każdym charcie? Bać się jeździć czy nie? Dodam że z góry lag trochę cieknie olej i codziennie jeżdżę po dziurach na polu i nie hamuję przed nimi zazwyczaj.
Co może być problemem?


RE: Chart zginające się lagi - Deecuu - 07-03-2021 14:57:37

Może wybite łożyska w kole? Mi raz laga wypadła jak podnosiłem ją( naszczęście nie była zamontowana) puścił seger który trzyma tłoczysko


RE: Chart zginające się lagi - Klot339 - 07-03-2021 15:00:07

(07-03-2021 14:57:37)Deecuu napisał(a):  Może wybite łożyska w kole? Mi raz laga wypadła jak podnosiłem ją( naszczęście nie była zamontowana) puścił seger który trzyma tłoczysko

Raczej nie, łożyska już mam nowe do obu kół ale przednie raczej jeszcze by pojeździły a na filmie widać że koło się nie rusza. Próbowałem jeździć na jednym kole i lagi nie wypadły.


RE: Chart zginające się lagi - Deecuu - 07-03-2021 15:03:16

Bo dobrze rozumiem? Chodzi Ci o to że lagi się ruszają, gdy koło stoi prosto? Dobrze są dokręcone? Jak stan kulek na bieżni?


RE: Chart zginające się lagi - Klot339 - 07-03-2021 15:09:25

(07-03-2021 15:03:16)Deecuu napisał(a):  Bo dobrze rozumiem? Chodzi Ci o to że lagi się ruszają, gdy koło stoi prosto? Dobrze są dokręcone? Jak stan kulek na bieżni?

Tak o to chodzi półki dokręciłem na maksa. Myślę że zginają się w miejscu gdzie sztyce wchodzą w golenie.