Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Narzędzia dedykowane - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Narzędzia i akcesoria (/forumdisplay.php?fid=204)
+--- Wątek: Narzędzia dedykowane (/showthread.php?tid=51782)

Strony: 1 2


RE: Narzędzia dedykowane - Debesta - 05-11-2023 03:54:12

Nie no Józef pierwej sort. To ładną tulejeczke wystrugasz w końcu do mojej ramy Smile


RE: Narzędzia dedykowane - joozek - 05-11-2023 12:58:07

No muszę muszę, czas na nią.


RE: Narzędzia dedykowane - romek - 06-11-2023 21:19:30

Józku takie głupie pytanie. W pierwszym poście piszesz o prętach do demontażu tulei. Jak rozumiem wybijasz nimi tuleje wsadzając je od góry widelca, tak grube pręty mieszczą się bez problemu ? Pytam bo przed malowaniem wyjmowałem stare tuleje palnikiem a teraz skasztaniłem montaż wbijając nowe za głęboko i laga dobrze nie pracuje i muszę to wszystko zrobić od nowa tak żeby nie zniszczyć lakieru...


RE: Narzędzia dedykowane - joozek - 07-11-2023 00:51:49

Tak, długie pręty. W tym przypadku fi 6 i od strony gwintów M8 półki górnej


RE: Narzędzia dedykowane - romek - 07-11-2023 06:13:07

A o tym nie pomyślałem, myślałem że to trzeba wsadzić w ta szparę z boku Wink dzięki bardzo! Jeszcze mam taką myśl, w sumie wydawało mi się że widziałem to u Ciebie a jak nie to na pewno gdzieś w sieci. Odpowiednia podkładka o średnicy rury widelca, ścięta z boków i z fasolką pośrodku na pręcie gwintowanym tak żeby ją wsadzić, ona się by zaparła od góry i wykręcać prętem.


RE: Narzędzia dedykowane - romek - 07-11-2023 17:14:23

Jeszcze raz dziękuję, kawałek pręta 6mm za 63 grosze załatwił sprawę szybko i sprawnie, co prawda wyszło tak że tuleje przeciąłem dzięki niemu tak mocno siedziała ale wyszła i to się liczy Big Grin