Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Gil'89 by RaszkoV - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Gil'89 by RaszkoV (/showthread.php?tid=51750)



Romet Gil'89 by RaszkoV - RaszkoV - 15-02-2021 12:17:02

Gil w moich zbiorach to bardzo nietypowa sprawa-
W moich okolicach te rowery po prostu wyginęły. Nie wiadomo czy nie było ich w epoce, czy też wszystkie po prostu zostały zajechane.

Historia związana z tym egzemplarzem zaczęła się około roku temu, kiedy tradycyjnie przeglądając portale aukcyjne natrafiłem na niego. Od razu wpadł mi w oko, jednak jego zakup baardzo długo odwlekałem-
W zasadzie z niewiadomego mi powodu. Ot tak po prostu nie mogłem do końca zebrać się do jego zakupu.

Ale pomijając ten fakt, dwa tygodnie temu finalnie dogadałem się ze sprzedającym-
Około tygodnia temu dotarła do mnie Paczka, wraz z nim.
Kiedy go wypakowałem zacząłem pojmować fenomen lat 80.
Ma w sobie coś nietuzinkowego, a dodatkowe 'skundlenie' za sprawą biegów dodatkowo dodaje mu charakteru.
Około 15 lat temu Gil został przygotowany przez Dziadka poprzedniego właściciela do jazdy na wsi, gdzie jeszcze wtedy użytkowały go dzieci na wakacjach.
Następnie dobre kilkanaście lat przestał sobie w stodole, ale pomimo tego utrzymał się w bardzo pozytywnym stanie.

Jest całkowicie sprawny, w planach mam głównie wymianę tylnej obręczy na Rometowską i ogólne "odświeżenie".
Spokojnie, biegi zostaną na swoim miejscu Wink )

Zapraszam do komentowania!




RE: Romet Gil'89 by RaszkoV - pioteron - 15-02-2021 13:24:08

Gil zawsze był dla mnie pewną ciekawostką. Brak zawiasu na pewno powodował, po pierwsze, że był tańszy w produkcji, a po drugie mniej podatny na złamanie, a jednak jest to rower o wiele mniej popularny, wręcz zapomniany w porównaniu z Wigrami, których zdecydowania większość użytkowników na co dzień raczej nie potrzebowała funkcji składania, a wiele rowerów zapewne nie było złożonych ani razu w swojej karierze Wink Takie zapewne uroki gospodarki centralnie planowanej Wink


RE: Romet Gil'89 by RaszkoV - zaz - 15-02-2021 14:29:00

Ja mam w planach gila na części brać bo jest na olx za 100 pln. Gil, sokół czajka agat alka i traper to rzadkie rowery. Najczęściej można było spotkać jubilata, wigry czy zenita. Jak biegi mają zostać to ja bym dał przerzutkę w piaście niż zewnętrzną.


RE: Romet Gil'89 by RaszkoV - jurek_1961 - 15-02-2021 16:23:13

Jest też inny Gil, też na OLX i za trochę więcej...
https://www.olx.pl/oferta/rower-gil-CID767-IDykFQp.html#c0bbfaf25a


RE: Romet Gil'89 by RaszkoV - zaz - 15-02-2021 17:40:19

jurek_1961 Fajnego gila podesłałeś cena trochę duża ale jest nowy. Tylko mnie zastanawia jedna rzecz długo go gościu sprzedaje czyżby nie było chętnych.


RE: Romet Gil'89 by RaszkoV - migmysz - 15-02-2021 17:44:11

Baardzo zacny Gil właśnie przez to, jak to nazwałeś "skundlenie"

(15-02-2021 17:40:19)zaz napisał(a):  jurek_1961 Fajnego gila podesłałeś cena trochę duża ale jest nowy. Tylko mnie zastanawia jedna rzecz długo go gościu sprzedaje czyżby nie było chętnych.

No właśnie ta cena... ale może znajdzie się "potrzebujący"


RE: Romet Gil'89 by RaszkoV - jurek_1961 - 16-02-2021 21:45:55

Tak sobie myślę, że my, na tym tutaj Forum, to podchodzimy do "tematu" tak mocno jednostronnie - to znaczy ściągamy rowery do siebie, a potem to one już u nas zostają. Jeśli czasem zdarza się tak, że któregoś się pozbywamy, to z bardzo ważnych powodów, a pomimo tego i tak pewnie bardzo niechętnie. Tym sposobem żadni z nas eksperci "od sprzedawania".
Ale ponieważ po tym moim "pokazaniu" nowego Gila pojawiły się dwa posty, to pozwolę sobie coś tam dodać, niejako też w tej kwestii...
Jest na olx-ie taki oto Mistral
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosa-romet-mistral-retro-po-renowacji-idealny-na-prezent-CID767-IDIz4La.html#dca6c37d44
i tak sobie myślę, że TUTAJ nie wzbudziłby praktycznie żadnego zainteresowania, a cena byłaby dopiero gdzieś na końcu wyliczanki pt. "dlaczego nie"
Jest też inny Mistral
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-romet-mistral-kolarzowka-CID767-IDIj7HD.html#0eec6fd980
i tutaj - moim zdaniem - sprawa wygląda zupełnie inaczej. Pewnie większość z nas "ogarnęła by" go w kilka wieczorów. Większość tego "ogarnięcia" to byłaby nasza praca, plus jakieś niewielkie pieniążki. I taki rower można by tutaj pokazać i poprosić Forumowiczów o ocenę.
A czy ta Osoba, która kupi tego pierwszego "pochwali się" tym zakupem na jakimś Forum podobnym do naszego?...